2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 7 770 000,00 zł na rzecz Gminy Zabłudów w 2024 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 7 770 000,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Zabłudów i spłatę zobowiązań na 2024 rok. 2. Kredyt zostanie udzielony na okres 15 lat, spłacany w ratach miesięcznych począwszy od lipca 2025 r. 3. Okres kredytowania od uruchomienia kredytu — 183 miesiące, przy czym uruchamianie kredytu odbywać się będzie transzami i zależeć będzie od rzeczywistych potrzeb budżetowych Zamawiającego wynikających z realizacji dochodów i wydatków. Zamawiający przewiduje maksymalnie 2 transze, a ostania transza nastąpi nie później niż do dnia 31 grudnia 2024 r. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania całości kwoty kredytu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. 5. Wysokość i termin spłaty kredytu/raty kredytu, mogą być zmienione na wniosek Kredytobiorcy złożony wraz z odpowiednim uzasadnieniem, najpóźniej na 15 dni roboczych przed terminem spłaty kredytu/raty kredytu, zaakceptowanym przez Wykonawcę. Zmiany w powyższym zakresie są dokonywane w formie aneksu do umowy. 6. Rzeczywiste koszty obsługi kredytu będzie stanowić oprocentowanie kredytu zmienne, wg stopy procentowej WIBOR 3M, powiększone o stałą marżę banku. Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni, ilość dni w roku przestępnym 366. Stawka WIBOR 3M będzie ustalana w oparciu o depozyty złotówkowe na rynku międzybankowym na podstawie notowania z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc podpisania umowy na udzielenie kredytu i będzie ulegała zmianom co trzy miesiące. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 3M nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga jej wypowiedzenia. 7. Do sporządzenia oferty przetargowej należy przyjąć WIBOR 3M w wysokości obowiązującej na dzień 31 lipca 2024 roku. 8. Spłata kapitału następować będzie w ratach miesięcznych (według harmonogramu stanowiącego jednocześnie formularz cenowy – (Załącznik nr 2 do SWZ), płatnych ostatniego dnia roboczego miesiąca. W przypadku, gdy termin spłaty kredytu przypadnie w dzień wolny od pracy, Zamawiający ureguluje wymaganą ratę w pierwszy dzień roboczy następujący po wyznaczonej dacie spłaty. 9. Odsetki opłacane w ratach miesięcznych, liczone od faktycznie wykorzystanych środków (postawienie środków do dyspozycji i ich wysokość ma charakter orientacyjny i nie stanowi podstawy do naliczania odsetek). 10. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji. W przypadku wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu, Zamawiający nie będzie obciążony dodatkowymi opłatami z tego tytułu, a odsetki naliczane będą za okres jego faktycznego wykorzystania tylko od aktualnego zadłużenia pozostałego do spłaty kredytu. 11. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą dokonywane będą w złotych polskich. 12. Forma zabezpieczenia kredytu — weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. 13. Zamawiający nie dopuszcza zastosowania przez Wykonawców prowizji przygotowawczej. Oferty Wykonawców, którzy zaoferują prowizję przygotowawczą będą odrzucane.
Interne Kennung: ZP.271.19.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück