152612-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Świadczenie usługi utrzymania czystości i zieleni na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego MON
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi utrzymania czystości i zieleni na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego MON
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi utrzymania czystości i zieleni na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego MON, którego zakres obejmuje: 1) zamówienie gwarantowane: a) utrzymanie zieleni (pielęgnacji), czystości i porządku terenu zespołu pałacowo-parkowego w Helenowie, wpisanego do rejestru zabytków pod nr rej. 1033/904 z dn. 24.05.1971 r., b) utrzymanie w czystości nawierzchni utwardzonych i gruntowych, c) utrzymanie czystości i porządku pasa zieleni i chodnika przylegającego do terenu Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 poz. 399, z późn. zm.); 2) zamówienie opcjonalne: a) koszenie użytków rolnych, grobli i skarp stawów, b) mineralizacja pasa przeciwpożarowego, c) utrzymanie w czystości ogrodzenia zewnętrznego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1) opis przedmiotu zamówienia: załącznik nr 1a do SWZ (zamówienie gwarantowane) oraz załącznik nr 1b do SWZ (zamówienie opcjonalne); 2) wzór umowy - załącznik nr 9 do SWZ. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu na podstawie: art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem, o którym mowa w art. 110 ust. 2 ustawy), art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy (z zastrzeżeniem, o którym mowa w art. 109 ust. 3 oraz 110 ust. 2 ustawy) oraz w stosunku do którego zachodzą przesłanki wymienione: - w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie; - w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507, z późn. zm). 2) spełniają warunki udziału w postepowaniu. 4. Do oferty Wykonawca musi dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 5. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy składanego na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy, w związku z: 1) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - zgodnie z załącznikiem nr 3A/3B do SWZ; 2) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - zgodnie z załącznikiem nr 3A/3B do SWZ. 6. Zamawiający wymaga złożenia podmiotowych środków dowodowych, których wykaz został określony w Rozdziale 6 SWZ. 7. O udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 112 ust. 1 ustawy, mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Wykonawca spełni warunek w sytuacji, kiedy wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż: 500 000,00 zł; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca spełni warunek w sytuacji, kiedy wykaże, że dysponuje, niżej wymienionymi osobami: - pracownik nadzoru, zatrudniony na podstawie umowy o pracę wykonujący bezpośrednie czynności nadzoru w realizacji usługi, minimum jedna osoba posiadająca minimum 2 (dwu) letnie doświadczenie, odpowiedzialne za bezpośredni (skuteczny i ciągły) nadzór na terenie obsługiwanych obiektów zieleni, - pracownicy fizyczni, zatrudnieni na podstawie umowy o pracę wykonujący bezpośrednie czynności fizyczne w realizacji usługi, minimum sześć osób w tym co najmniej dwóch wykfalifikowanych ogrodników terenów zieleni. Ogrodnik terenów zieleni: Kod: 611306, wg. Załącznika do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz jej stosowania (Dz. U. z 2018 poz. 227, z późn. zm.). Ogrodnik terenów zieleni powinien posiadać co najmniej wykształcenie zasadnicze zawodowe o kierunku ogrodniczym lub rolniczym. b) Wykonawca spełni warunek w sytuacji, kiedy wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał (bądź wykonuje) co najmniej 2 usługi (zamówienia) odpowiadające swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, świadczone (każda z nich) w ramach jednego kontraktu o wartości brutto nie mniejszej niż 500 000,00 zł w sposób ciągły przez okres co najmniej 12 miesięcy oraz potwierdzi dowodami, że usługa ta (każda z nich) została wykonana (lub jest wykonywana) należycie.
Interne Kennung2/INFR/PN/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77312000 Unkrautjäten, 77314100 Anlegen von Rasen, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 77314000 Grundstückspflege
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi utrzymania czystości i zieleni na terenie Ośrodka Reprezentacyjnego MON, którego zakres obejmuje: 1) zamówienie gwarantowane: a) utrzymanie zieleni (pielęgnacji), czystości i porządku terenu zespołu pałacowo-parkowego w Helenowie, wpisanego do rejestru zabytków pod nr rej. 1033/904 z dn. 24.05.1971 r., b) utrzymanie w czystości nawierzchni utwardzonych i gruntowych, c) utrzymanie czystości i porządku pasa zieleni i chodnika przylegającego do terenu Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 poz. 399, z późn. zm.); 2) zamówienie opcjonalne: a) koszenie użytków rolnych, grobli i skarp stawów, b) mineralizacja pasa przeciwpożarowego, c) utrzymanie w czystości ogrodzenia zewnętrznego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1) opis przedmiotu zamówienia: załącznik nr 1a do SWZ (zamówienie gwarantowane) oraz załącznik nr 1b do SWZ (zamówienie opcjonalne); 2) wzór umowy - załącznik nr 9 do SWZ. 3. Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji w zakresie świadczenia usługi koszenia użytków rolnych i grobli, mineralizacji pasa przeciwpożarowego oraz utrzymania w czystości ogrodzenia zewnętrznego. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz posiadania na ten cel środków finansowych. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 4. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawców na podstawie stosunku pracy osób wykonujących bezpośrednie czynności w realizacji usługi ponieważ wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz.1465, z późn. zm.). Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 2 ustawy określa rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia: 1) bezpośrednie czynności nadzoru; 2) bezpośrednie czynności fizyczne związane z wykonywaniem prac ogrodniczych i sprzątania (porządkowych); 3) bezpośrednie czynności fizyczne związane z mineralizacją pasa przeciwpożarowego i utrzymania czystości ogrodzenia. 5. Termin wykonania zamówienia (okres świadczenia usługi): od dnia 01.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r. (okres 12 miesięcy).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji w zakresie świadczenia usługi koszenia użytków rolnych i grobli, mineralizacji pasa przeciwpożarowego oraz utrzymania w czystości ogrodzenia zewnętrznego. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz posiadania na ten cel środków finansowych. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.