See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2026 roku
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2026 roku. 2.Przedmiot zamówienia składa się z 4 części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. 3.Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie (poddanie procesom odzysku R lub unieszkodliwianiu w procesach D) odpadów komunalnych w ramach n/w części zamówienia. 4. Dla każdej części zamówienia określa się inny rodzaj odpadów podlegających zagospodarowaniu: 1) Część I - Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - kod 20 03 01; 2) Część II - Zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji - kod 20 02 01 (bez worków); 3) Część III - Zagospodarowanie zmieszanych odpadów opakowaniowych - kod 15 01 06;` 4) Część IV - Zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych - kod 20 03 07. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z części określa Załączniku nr 7 do SWZ oraz wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 848222-2025
Interne Kennung: ZP.26.TZ.10PZP.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - kod 20 03 01.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach części I jest zagospodarowanie (poddanie odzyskowi w procesach R lub unieszkodliwianiu D) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 20 03 01), w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 2000 Mg do 4200 Mg. 2. Przez niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne należy rozumieć rodzaje odpadów, o których mowa w przepisach o odpadach oraz w art. 9e ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733) zwanej dalej „ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”. 3. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w instalacji komunalnej spełniającej standardy technologiczne umożliwiające osiągnięcie co najmniej minimalnego wymaganego przepisami poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, wpisanej na listę, o której mowa w art. 38b ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z pózn.zm.), zwanej dalej „ustawą o odpadach” w tym posiadać aktualne, wymagane prawem zezwolenia w zakresie zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. 4. Wskazane w ofercie instalacje do przetwarzania odpadów muszą odpowiadać wymaganiom przepisów prawa, w szczególności przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz przepisów ustawy o odpadach. 5.Wykonawca może zagospodarować odpady we własnej instalacji lub instalacjach komunalnych albo w instalacji lub instalacjach komunalnych innych niż własne z którymi będzie miał zawarte umowy na zagospodarowanie odpadów. 6. Jeżeli instalacja komunalna wskazana w ofercie nie będzie przyjmować odpadów, wykonawca zobowiązany jest własnym staraniem i na swój koszt zapewnić zagospodarowanie odpadów w innej instalacji komunalnej, w tym pokryć koszt transportu odpadów do innej instalacji komunalnej, co nie będzie stanowić przesłanki (podstawy) uprawniającej do podniesienia wynagrodzenia wykonawcy. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany instalacji do zagospodarowania odpadów wskazanej przez wykonawcę w ofercie, pod warunkiem wcześniejszej akceptacji nowej instalacji przez Zamawiającego i na warunkach z nim uzgodnionych. Przekazanie odpadów do nowej instalacji nie może powodować zwiększenia wynagrodzenia wykonawcy lub innych kosztów dla Zamawiającego, w tym w szczególności w związku z potrzebą transportu odpadów do instalacji innej niż wskazana w ofercie. Ponadto zmiana taka nie może skutkować pogorszeniem jakości, w tym środowiskowej, sposobu realizacji części I zamówienia. 8.Tymczasowa zmiana instalacji, tj. zmiana której skutkiem jest przekazywanie odpadów w celu ich zagospodarowania w okresie nie dłuższym niż 14 dni liczonych od dnia przekazania odpadów do instalacji innej niż wskazana w ofercie, może nastąpić za uprzednią zgodą Zamawiającego i nie wymaga zmiany umowy. Wykonawca wraz z wnioskiem o tymczasową zmianę instalacji komunalnej zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu dokument gwarantujący przyjęcie odpadów komunalnych przez wskazaną instalację oraz kopię wymaganego prawem zezwolenia na zagospodarowanie określonego rodzaju odpadów przez taką instalację. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji określa Załącznik nr IV do SWZ oraz wzór umowy stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Menge: 2 000 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji - kod 20 02 01 (bez worków).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach części II jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesie R3 odpadów ulegających biodegradacji (kod 20 02 01), efektem, którego będzie produkt (nawóz, kompost), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 20 Mg do 300 Mg. Odpady będą przekazywane przez Zamawiającego bez worków. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji określa Załącznik nr 7 do SWZ oraz wzór umowy stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: Część II
Menge: 20 Tonnen
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Zagospodarowanie zmieszanych odpadów opakowaniowych - kod 15 01 06.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach części III jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesach R odpadów – zmieszane odpady opakowaniowe (kod 15 01 06), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 50 Mg do 500 Mg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji określa Załącznik nr 7 do SWZ oraz wzór umowy stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: Część III
Menge: 50 Tonnen
Los: LOT-0004
Titel: Część IV - Zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych - kod 20 03 07.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach części IV jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesach R odpadów wielkogabarytowych (kod 20 03 07), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 100 Mg do 500 Mg.
Interne Kennung: Część IV
Menge: 100 Tonnen