See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servisní podpora a rozvoj Informačního systému vzdělávání eEdu-I
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je zajištění servisní a uživatelské podpory a rozvoj pro systémy a funkcionality realizované v rámci první etapy budování Informačního systému vzdělávání eEdu-I v jeho aktuálně akceptovaném a provozovaném rozsahu.
Interne Kennung: MSMT-18515/2022
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje změnu závazku z Rámcové dohody dle § 100 odst. 1 ZZVZ. Předmětem vyhrazeného práva na změnu závazku je navýšení či snížení cen za plnění spočívající v pracích nad rámec servisní podpory a služeb rozvoje formou indexační doložky o míru inflace zveřejněnou Českým statistickým úřadem, vyjádřenou přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen za 12 po sobě jdoucích měsíců, avšak pouze pokud tato inflace přesáhne 3 %. V rámci indexační doložky zadavatel připouští možnost jednání s dodavatelem o navýšení (či snížení) cen plnění, a to 1x ročně (nejdříve však v 1. čtvrtletí 2028) za předpokladu, že pro toto navýšení (snížení) nastaly relevantní důvody viz výše. Toto jednání může písemně (e-mailem) vyvolat kterákoliv strana. Při jednání o navýšení cen z Rámcové dohody je dodavatel povinen prokázat objektivní zvýšení svých nákladů s rozpadem svých nákladů na poskytování jednotlivých plnění z Rámcové dohody, z něhož bude jednoznačně vyplývat, jakým způsobem se jeho náklady změnily, jaký mají vliv na ceny uvedené v Rámcové dohodě a že se jedná o změny způsobené vývojem globální ekonomické situace, tj. o změny, které dodavatel nezpůsobil nebo je nemohl ovlivnit. V případě aplikace indexační doložky bude zhotoven Dodatek k Rámcové dohodě, přičemž fakturace v upravených (vyšších cenách) bude možná pouze za tu část poskytovaných služeb, která byla provedena až od účinnosti Dodatku. Zadavatel není povinen využít právo na změnu závazku dle předchozích odstavců, a to ani v případě, že nastanou okolnosti, které zadavatele k využití práva na změnu závazku opravňují. Zadavatel tedy není povinen přistoupit na navýšení cen ani v případě, kdy si to vyžádá vývoj ekonomické situace a dojde k jednání s dodavatelem o navýšení cen plnění viz výše.