See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego do wysokości 8.000.000,00 PLN z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów Gminy Tomaszów Mazowiecki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do wysokości 8.000.000,00 PLN z terminem spłaty do 30 grudnia 2034 roku. Szczegółowy harmonogram spłat został przedstawiony na formularzu cenowym - załącznik nr 1 do SWZ. Waluta kredytu: złoty polski (PLN) Wymagania jakościowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia. Okres karencji w spłacie kredytu do 30 stycznia 2025 r. Nie przewiduje się karencji w spłacie odsetek od zaciągniętego kredytu. Spłata kapitału – od upływu okresu karencji, tj. od 31 stycznia 2025 r. do 30 grudnia 2034 r. w okresach miesięcznych w ratach o równej wysokości, na koniec każdego miesiąca za dany miesiąc. Spłata odsetek – od kwoty wykorzystanej transzy kredytu w okresach miesięcznych, na koniec każdego miesiąca za dany miesiąc, z zastrzeżeniem miesiąca grudnia każdego roku, gdzie odsetki wyliczane są za cały miesiąc, ale płatne do 30 grudnia. Bank powiadomi Zamawiającego pisemnie bądź pocztą elektroniczną o wysokości naliczonych odsetek nie później, niż na 5 dni roboczych przed planowaną datą ich spłaty. W przypadku, gdy termin spłaty raty kredytu czy odsetek przypadnie na dzień wolny od pracy, Kredytobiorca dokona wymaganej spłaty raty kredytu w pierwszym dniu roboczym następującym po wyznaczonej dacie spłaty. Oprocentowanie kredytu – oparte będzie na zmiennej stopie procentowej tj. na bazie stawki WIBOR dla depozytów 1 – miesięcznych i powiększonej o marżę banku. Stawka WIBOR 1M wyznaczana będzie każdorazowo według zasad stosowanych przez Wykonawcę, z zastrzeżeniem, że ustalona będzie dla pierwszego oraz każdego następnego okresu obrachunkowego, wg notowań nie starszych niż z 1 miesiąca poprzedzającego dany okres obrachunkowy. Stała marża banku dla całego okresu kredytowania. W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca umowy (zastrzeżenie możliwości przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów). O zmianie terminu spłaty kredytu zamawiający poinformuje w formie pisemnej wykonawcę. Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 1M nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga zawarcia Aneksu. Kredytobiorca nie przewiduje naliczenia przez Bank prowizji bankowej od przyznanego kredytu. Kredyt będzie zabezpieczony w formie weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową. Data postawienia kredytu do dyspozycji - najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych po podpisaniu umowy (w kwocie transzy określonej przez Zamawiającego) do dnia 31 grudnia 2024 r.
Vorherige Bekanntmachung: 633370-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: RZ.271.17.2024