2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa na potrzeby LPGK Sp. z o. o. samochodów ciężarowych z zabudową śmieciarki na podstawie umowy dzierżawy
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa siedmiu samochodów ciężarowych z zabudową śmieciarki na podstawie umowy dzierżawy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 2.Wykonawca dostarczy Zamawiającemu pojazdy stanowiące przedmiot dzierżawy do Zakładu Oczyszczania Miasta (ul. Nowodworska 48, 59-220 Legnica). Pojazdy dostarczone Zamawiającemu winny być sprawne technicznie. 3.W dniu dostawy pojazdu Wykonawca winien przekazać Zamawiającemu odpowiednią dokumentację dotyczącą tego pojazdu, tj.: 1)Dowód rejestracyjny pojazdu, 2)Kserokopię polisy ubezpieczenia pojazdu od odpowiedzialności cywilnej (polisa winna obowiązywać w całym okresie dzierżawy pojazdu). 4.Jeżeli w Opisie przedmiotu zamówienia wskazano znaki towarowe, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to Zamawiający dopuszcza w stosunku do nich rozwiązania równoważne. Wszelkie produkty określone w niniejszym Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) pochodzące od konkretnych Wykonawców, określają jedynie minimalne parametry techniczne, jakościowe i użytkowe, jakim muszą one odpowiadać, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Wykonawca może zaoferować inny model produktu, ale musi on być równoważny jakościowo do określonego w OPZ. Oznacza to, że Wykonawca może zaoferować produkty o właściwościach takich samych lub zbliżonych do tych, które posiadają konkretne produkty wskazane w OPZ, lecz oznaczone innym znakiem towarowym, patentem, pochodzeniem, źródłem lub charakteryzujące się innym szczególnym procesem. Za produkt równoważny uznaje się produkt, który będzie miał te same cechy funkcjonalne, wizualne, materiałowe i techniczne co konkretny produkt wskazany w OPZ, lecz jest oznaczony innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Jakość równoważnego produktu nie może być gorsza od jakości określonej w OPZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w OPZ, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego pojazd spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. 5.Opis przedmiotu zamówienia ujęto w Załączniku nr 1 do wzoru umowy, który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 7914-2026
Interne Kennung: TP/TO/15/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019r.- Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej oraz w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp (ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp należy złożyć w formie elektronicznej pod rygorem nieważności).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Charakterystyka pojazdów stanowiących przedmiot dzierżawy. 1)Pojazd nr 1 oraz Pojazd nr 2. a)podwozie: -podwozie 2-osiowe o DMC min. 18.000 kg, -rok produkcji min. 2017 w dla Pojazdu nr 1 oraz min. 2016 dla Pojazdu nr 2, -silnik wysokoprężny spełniający normę EURO 6, -silnik o pojemności 4-13 litrów, -skrzynia biegów automatyczna lub manualna, lub zautomatyzowana, -zawieszenie tylne pneumatyczne- sterowanie jednokanałowe lub dwukanałowe, -kabina posiadająca min. 3 miejsca, -gniazdo 12V + 24 V na desce rozdzielczej, -kierownica regulowana, -zdalne sterowanie z wyłącznikiem masy akumulatorów z kluczyka, bądź mechaniczny wyłącznik, -moduł elektroniczny dla Producentów nadwozi z funkcjami dodatkowymi przez szynę CAN, -brzęczyk biegu wstecznego, -gniazdo dmuchawy na konsoli środkowej; b)zabudowa: -zabudowa skrzyniowa (jednokomorowa lub wielokomorowa) z urządzeniem załadowczym tylnym, przeznaczona do zbierania stałych odpadów gromadzonych w pojemnikach komunalnych, surowców wtórnych i odpadów wielkogabarytowych, -pojemność skrzyni ładunkowej min. 12m3, -króciec odpływowy w wannie załadowczej z zaworem kulowym, -możliwość sterowania mechanizmem załadowczym w cyklu automatycznym i ręcznym, -możliwość sterowania płytą wypychającą (wysuwanie i wsuwanie) ze stanowiska na zewnątrz pojazdu z boku odwłoka lub z kabiny kierowcy, -układ uwalniania zakleszczonych przedmiotów, -dwa wyłączniki bezpieczeństwa (stop awaryjny) umieszczone po obu stronach zabudowy, -automatyczne sterowanie obrotami silnika w zależności od obciążenia układu hydraulicznego, -urządzenie załadowcze jednolite, uniwersalne, tj. dostosowane do współpracy z pojemnikami o pojemności od 60 do 1100 litrów i wyposażone w uchylne ramiona do pojemników o pojemności 1100 litrów (Zamawiający dopuszcza urządzenie załadowcze o wysokiej krawędzi typu Zoeller 2301), -dwa stopnie dla ładowaczy, -oświetlenie wg obowiązujących obecnie przepisów: światła hamowania, postojowe, kierunkowskazy oraz światło alarmowe „kogut” z tyłu pojazdu, -reflektor roboczy z tyłu zabudowy, -możliwość ręcznego sterowania cyklem zgniatania, -zabudowa wykonana zgodnie z normą PN-EN 1501-1 lub równoważną, -kamera umieszczona z tyłu zabudowy oraz oddzielny monitor w kabinie do kamery wstecznej lub monitor kompatybilny z panelem sterowania zabudowy. 2)Pojazd nr 3 oraz Pojazd nr 4. a) podwozie: -podwozie 3-osiowe o DMC min. 26.000 kg, -rok produkcji min. 2017, -silnik wysokoprężny spełniający normę EURO 6, -silnik o pojemności 6-13 litrów, -skrzynia biegów automatyczna lub manualna, lub zautomatyzowana, -zawieszenie tylne pneumatyczne- sterowanie jednokanałowe lub dwukanałowe, -kabina posiadająca min. 3 miejsca, -gniazdo 12V + 24 V na desce rozdzielczej, -kierownica regulowana, -zdalne sterowanie z wyłącznikiem masy akumulatorów z kluczyka, bądź mechaniczny wyłącznik,-moduł elektroniczny dla Producentów nadwozi z funkcjami dodatkowymi przez szynę CAN, -brzęczyk biegu wstecznego, -gniazdo dmuchawy na konsoli środkowej; b)zabudowa: -zabudowa skrzyniowa (jednokomorowa lub wielokomorowa) z urządzeniem załadowczym tylnym, przeznaczona do zbierania stałych odpadów gromadzonych w pojemnikach komunalnych, surowców wtórnych i odpadów wielkogabarytowych, -pojemność skrzyni ładunkowej min. 14m3, -króciec odpływowy w wannie załadowczej z zaworem kulowym, -możliwość sterowania mechanizmem załadowczym w cyklu automatycznym i ręcznym, -możliwość sterowania płytą wypychającą (wysuwanie i wsuwanie) ze stanowiska na zewnątrz pojazdu z boku odwłoka lub z kabiny kierowcy, -układ uwalniania zakleszczonych przedmiotów, -dwa wyłączniki bezpieczeństwa (stop awaryjny) umieszczone po obu stronach zabudowy, -automatyczne sterowanie obrotami silnika w zależności od obciążenia układu hydraulicznego, -urządzenie załadowcze jednolite, uniwersalne, tj. dostosowane do współpracy z pojemnikami o pojemności od 60 do 1100 litrów i wyposażone w uchylne ramiona do pojemników o pojemności 1100 litrów (Zamawiający dopuszcza urządzenie załadowcze o wysokiej krawędzi typu Zoeller 2301), -dwa stopnie dla ładowaczy, -oświetlenie wg obowiązujących obecnie przepisów: światła hamowania, postojowe, kierunkowskazy oraz światło alarmowe „kogut” z tyłu pojazdu, -reflektor roboczy z tyłu zabudowy, -możliwość ręcznego sterowania cyklem zgniatania, -zabudowa wykonana zgodnie z normą PN-EN 1501-1 lub równoważną, -kamera umieszczona z tyłu zabudowy oraz oddzielny monitor w kabinie do kamery wstecznej lub monitor kompatybilny z panelem sterowania zabudowy. Opis dotyczący Pojazdu nr 5, Pojazdu nr 6 oraz Pojazdu nr 7 ujęto w polu: Informacje dodatkowe.