See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej obiektów małej retencji wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, pozwoleń, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. 2) Przedmiot zamówienia został podzielony na VII (słownie: siedem) części: a. Część I – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Spowolnienie odpływu wód drenarskich i opadowych oraz erozji gruntowej na krawędzi pradoliny Noteci w okolicy miejscowości Nietuszkowo. b. Część II – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Odtworzenie zdolności retencyjnych w dolinie rzeki Margoninki - etap II. c. Część III – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej oraz Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń. d. Część IV – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Odbudowa zbiornika w Uroczysku Karetnik. e. Część V – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Zwiększenie retencji gruntowej w Uroczysku Robruch. f. Część VI – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Spowolnienie odpływu wód źródliskowych oraz erozji gruntowej w masywie wzgórza Gontyniec. g. Część VII – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Odtworzenie terenu zalewowego na strudze do jeziora Słomki Wstępną propozycję projektowanych obiektów wraz z lokalizacją przedstawia załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub większą ilość części zamówienia. Oferta złożona na daną część musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tej części.
Vorherige Bekanntmachung: 21720-2026
Interne Kennung: SA.270.2.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71520000 Bauaufsicht, 71520000 Bauaufsicht, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Spowolnienie odpływu wód drenarskich i opadowych oraz erozji gruntowej na krawędzi pradoliny Noteci w okolicy miejscowości Nietuszkowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Spowolnienie odpływu wód drenarskich i opadowych oraz erozji gruntowej na krawędzi pradoliny Noteci w okolicy miejscowości Nietuszkowo" Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o przedmiotową dokumentację. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest następujący obiekt: Odbudowa grobli wraz z pogłębieniem, formowaniem skarp istniejącego stawu retencyjnego oraz budowa mnicha spustowego ze zbiornika do rowu, (wariantowo odprowadzenie wód do rowu przelewem kamiennym z bystrzem), lub inne zaproponowane przez projektanta zadanie, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu. Wydzielenie 5k, nr działki 8016, obręb Nietuszkowo, Gmina Chodzież, Leśnictwo Oleśniczka. Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 1 500,00 m3 Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 1 500,00 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 0,15 ha Wysokość piętrzenia [m]:1,00 m Głębokość zbiornika max. [m]: 1,00 m
Interne Kennung: SA.270.2.9.2025-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71520000 Bauaufsicht, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 441 ustawy PZP.
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej oraz Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej oraz Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń". Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o przedmiotową dokumentację. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest następujący obiekt: 1. Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej: Lokalizacja: Leśnictwo Smogulec: oddz. 217 i, dz. ew. 9217/2/, obr. ew. Smogulec, gm. Gołańcz – przepust i konserwacja (formowanie) skarp cieku oddz. 260 k, dz. ew. 9260/2, obr. ew. Smogulec, gm. Gołańcz – konserwacja (formowanie) skarp cieku Leśnictwo Jaktorówko: oddz. 154 p, dz. ew. 8154/1, obr. ew. Jaktorowo, gm. Szamocin – zbiornik retencyjny z możliwością poboru wody do celów ppoż., przepust, zastawka oddz. 156 i, dz. ew. 8156/4, obr. ew. Jaktorowo, gm. Szamocin – przepust, zastawka, Leśnictwo Lipiny: oddz. 112 k, dz. ew. 8112/1, obr. ew. Borowo, gm. Szamocin – zastawka Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 7 700,00 m3 Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 6 000 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 0,43 ha Wstępny opis zadania: Zwiększenie zdolności retencyjnych zlewni rzeki Młynówki Borowskiej poprzez budowę/przebudowę 3 szt. zastawek, 3 szt. przepustów i zbiornika z uwzględnieniem dostosowania go do możliwości poboru wody dla celów ppoż.. Przywrócenie drożności rowu - odmulenie, odchwaszczenie, formowanie skarp ciieku lub inne zaproponowane przez projektanta rozwiązania, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu. Wysokość piętrzenia [m]: 1,00 m Głębokość max. [m]: 1,00 m Usytuowanie zbiornika: boczny 2. „Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń.” Lokalizacja: Leśnictwo Jaktorówko oddz. 267 h, dz. ew. 9316, obr. ew. Jeleń, gm. Gołańcz, Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 8 000,00 m3, Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 8000,00 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 3,00 ha Wstępny opis zadania: Odtworzenie terenu zalewowego w Uroczysku Jeleń poprzez budowę przepustu z piętrzeniem lub innego zaproponowanego przez projektanta rozwiązania, pozwalającego na zrealizowanie założonego efektu Wysokość piętrzenia [m]: 0,4 m
Interne Kennung: SA.270.2.9.2025-3
Los: LOT-0005
Titel: Część V – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Zwiększenie retencji gruntowej w Uroczysku Robruch.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Zwiększenie retencji gruntowej w Uroczysku Robruch" Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o przedmiotową dokumentację. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest następujący obiekt: Budowa trzech przepustów z piętrzeniem lub inne zaproponowane przez projektanta rozwiązania, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu Lokalizacja: Leśnictwo Strzelecki Gaj oddz. 203 b, dz. ew. 8227, obr. ew. Podstolice, gm. Budzyń oddz. 204 l, dz. ew. 8228, obr. ew. Podstolice, gm. Budzyń oddz. 213 a, dz. ew. 8213/1, obr. ew. Podstolice, gm. Budzyń Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 2 400 m3 Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 2 400 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 0,24 ha Wysokość piętrzenia [m]: 1,00 m
Interne Kennung: SA.270.2.9.2025-5
Los: LOT-0006
Titel: Część VI – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Spowolnienie odpływu wód źródliskowych oraz erozji gruntowej w masywie wzgórza Gontyniec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Spowolnienie odpływu wód źródliskowych oraz erozji gruntowej w masywie wzgórza Gontyniec" Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o przedmiotową dokumentację. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest następujący obiekt: Budowa systemu zastawek w wąwozach ze swobodnym spływem wód źródliskowych, w celu uwodnienia przesuszonego gruntu oraz ograniczenia erozji. Wstępnie przewidziano budowę 6 zastawek i grobli lub inne zaproponowane przez projektanta rozwiązania, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu. Lokalizacja: Leśnictwo Oleśniczka: oddz. 66 k, dz. ew. 8130, obr. ew. Oleśnica, gm, Chodzież, oddz. 67 i, dz. ew. 8130, obr. ew. Oleśnica, gm, Chodzież Leśnictwo Karczewnik: oddz. 80 a, dz. ew. 8130, obr. ew. Oleśnica, gm, Chodzież, oddz. 80 b, dz. ew. 8130, obr. ew. Oleśnica, gm, Chodzież Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 4 000 m3 Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 2 500 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 0,80 ha Wysokość piętrzenia [m]: 1,00 m Głębokość max. [m]: 1,00 m
Interne Kennung: SA.270.2.9.2025-6
Los: LOT-0007
Titel: Część VII – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Odtworzenie terenu zalewowego na strudze do jeziora Słomki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadania: Odtworzenie terenu zalewowego na strudze do jeziora Słomki" Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o przedmiotową dokumentację. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie II zadań: a. Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej; b. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest następujący obiekt: Budowa grobli poprzecznej z przelewem kamiennym dla stabilizacji wody w obszarze wodno - błotnym grobli lub inne zaproponowane przez projektanta rozwiązania, pozwalające na zrealizowanie założonego efektu Lokalizacja: Lokalizacja: Leśnictwo Piłka, oddz. 73 a, dz. ew. 8208, obr. ew. Konstantynowo, gm, Chodzież, Planowana pojemność obiektów małej retencji – wskaźnik: 5 900,00 m3 Planowana objętość retencjonowanej wody – wskaźnik: 5 900,00 m3 Planowana powierzchnia obszaru retencji – wskaźnik: 5,90 ha Wysokość piętrzenia [m]: 1,00 m
Interne Kennung: SA.270.2.9.2025-7