154129-2025 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa licencji oraz subskrypcji oprogramowania Microsoft
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa licencji oraz subskrypcji oprogramowania Microsoft
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji oraz subskrypcji oprogramowania Microsoft. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę, który posiada status partnera Microsoft Licensing Solution Providers (LSP) tj. jest uprawniony do odsprzedaży produktów (oprogramowania Microsoft) wymienionego w Wykazie Produktów Microsoft w ramach umowy Microsoft Product and Services Agreement (MPSA) nr 4100013999 (dla jednostek samorządu terytorialnego) zawartej pomiędzy Microsoft Ireland Operations Limited B. V. a Ministerstwem Cyfryzacji. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych: W ocenie Zamawiającego oraz z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia nie jest uzasadnionym dokonanie podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia dotyczy jednego rodzaju oprogramowania (licencji oraz subskrypcji producenta Microsoft) i objęte jest jednym sposobem sprzedaży (dostawy), co wynika z charakteru przedmiotu zamówienia. Do postępowania przetargowego będą mogli przystąpić wyłącznie Wykonawcy, którzy będą certyfikowanymi dystrybutorami Producenta oprogramowania tj.: posiadający status Microsoft Licensing Solution Providers – LSP. Brak podziału na części nie ogranicza dostępu do zamówienia dla małych i średnich przedsiębiorców, a Wykonawcy działający w branży, którą obejmuje przedmiot zamówienia mogą wykonać taką dostawę. W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części umożliwia uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych ze względu na możliwy poziom upustów. 4. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwaną dalej „ustawą". 5. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 10. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 11. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, (w tym dostawcom) oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców (w tym dostawców), jeżeli są już znani. 12. Uzasadnienie zastosowania kryterium cena 100% - Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy, Zamawiający szczegółowo opisał w § 1, 3 i 5 wzoru umowy.
Interne KennungIT-07-1.271.4.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji oraz subskrypcji oprogramowania Microsoft. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę, który posiada status partnera Microsoft Licensing Solution Providers (LSP) tj. jest uprawniony do odsprzedaży produktów (oprogramowania Microsoft) wymienionego w Wykazie Produktów Microsoft w ramach umowy Microsoft Product and Services Agreement (MPSA) nr 4100013999 (dla jednostek samorządu terytorialnego) zawartej pomiędzy Microsoft Ireland Operations Limited B. V. a Ministerstwem Cyfryzacji. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie dzieli zamówienia na części ani nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych: W ocenie Zamawiającego oraz z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia nie jest uzasadnionym dokonanie podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia dotyczy jednego rodzaju oprogramowania (licencji oraz subskrypcji producenta Microsoft) i objęte jest jednym sposobem sprzedaży (dostawy), co wynika z charakteru przedmiotu zamówienia. Do postępowania przetargowego będą mogli przystąpić wyłącznie Wykonawcy, którzy będą certyfikowanymi dystrybutorami Producenta oprogramowania tj.: posiadający status Microsoft Licensing Solution Providers – LSP. Brak podziału na części nie ogranicza dostępu do zamówienia dla małych i średnich przedsiębiorców, a Wykonawcy działający w branży, którą obejmuje przedmiot zamówienia mogą wykonać taką dostawę. W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części umożliwia uzyskanie korzystniejszych warunków finansowych ze względu na możliwy poziom upustów. 4. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne, czy innych wykonawców objętych dyspozycją przepisu art. 94 ust. 1 ustawy. 5. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 10. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 11. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, (w tym dostawcom) oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców (w tym dostawców), jeżeli są już znani. 12. Uzasadnienie zastosowania kryterium cena 100% - Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy, Zamawiający szczegółowo opisał w § 1, 3 i 5 wzoru umowy.