2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przeprowadzenie Kompleksowych Badań Ruchu 2026 na terenie Metropolii Poznań oraz wykonanie modelu ruchu.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie symulacyjnego modelu ruchu aglomeracji poznańskiej, który zostanie przygotowany na podstawie przeprowadzonych badań ankietowych dotyczących codziennych zachowań transportowych wśród mieszkańców oraz pomiarów natężenia ruchu drogowego, ruchu pieszych i badań potoków pasażerskich w pojazdach transportu zbiorowego. 2) Zamawiający wymaga, aby przygotowane przez Wykonawcę materiały sporządzone w wersji elektronicznej, były zgodne z zasadami zapewniania dostępności cyfrowej osobom ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami, stanowiącymi Załącznik nr 2 do umowy. 4) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: ZPb-II.271.182.2025.EM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79310000 Marktforschung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79330000 Statistische Dienstleistungen, 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w załączniku nr 5 do Wzoru umowy. 2) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach przedmiotowej umowy. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 3) Wykonawca oświadcza, iż przyjmuje do wiadomości i akceptuje, że realizacja usług objętych prawem opcji uzależniona jest od woli Zamawiającego, a także że nie będzie podnosił wobec Zamawiającego jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji. 4) Przedmiotem opcji jest opracowanie funkcji oporu odcinków, zgodnie z załącznikiem nr 5 do Wzoru umowy. 5) Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o skorzystaniu z opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte opcją. Oświadczenie woli może zostać złożone przez Zamawiającego najpóźniej przed rozpoczęciem realizacji II Etapu i po odbiorze Etapu I. 6) Wartość opcji wyniesie 5% ceny brutto zamówienia gwarantowanego, wskazanego przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym.