See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie o zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym w celu realizacji przedsięwzięcia pn. „Przebudowa oraz rozbudowa budynku dawnej Nastawni na Salę koncertową z zapleczem administracyjno-technicznym dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wraz ze Strefą Kultury”.
Beschreibung: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego na podstawie art. 169 Ustawy PZP, w związku z art. 153, pkt 3) tejże ustawy. W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mogą̨ składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy. Zamawiający prowadzi dialog z zaproszonymi do udziału w dialogu konkurencyjnego Wykonawcami w zakresie zaproponowanych przez nich rozwiązań́, po zakończeniu którego zaprasza ich do składania ofert. 2. Zamówienie zostanie udzielone w trybie dialogu konkurencyjnego na podstawie art. 169 i następnych Ustawy PZP, w związku z w związku z artykułem 153 pkt 3) Ustawy PZP oraz z art. 4 ust. 1 Ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. 3. W niniejszej sprawie odbyły się wstępne konsultacje rynkowe, o których mowa w art. 84 Ustawy PZP. 4. Na podstawie zaproszeń wysłanych do 43 potencjalnych partnerów prywatnych, w dniach 21 lutego i 22 lutego 2024 roku odbyły się spotkania indywidualne z przedstawicielami 4 podmiotów, które wyraziły zainteresowanie Przedsięwzięciem. 5. Przedmiotem postępowania jest wybór Partnera Prywatnego dla przebudowy, rozbudowy i adaptacji budynku dawnej Nastawni zlokalizowanego na Nieruchomości. 6. Przedsięwzięcie ma służyć realizacji zadań publicznych należących do zakresu zadań własnych Podmiotu Publicznego zgodnie z Ustawą o organizowaniu działalności kulturalnej oraz statutem Podmiotu Publicznego. 7. Partner Prywatny zobowiązany będzie co najmniej do: 7.1 Wykonania projektu budowlanego, projektów technicznych wymaganych do przebudowy obiektu zgodnie z wymaganiami Zamawiającego oraz projektów technicznych i wykonawczych dla części prac wskazanych przez Zamawiającego. 7.2 Wykonania robót budowlanych co najmniej w zakresie: a) robót rozbiórkowych; b) remediacji gruntu; c) konstrukcji budynku wraz ze wzmocnieniem gruntu; d) elewacji oraz stolarki zewnętrznej; e) prac dekarskich; f) sieci zewnętrznych wraz z przyłączami; g) niezbędnego zagospodarowania terenu. 3) Utrzymania budynku w części określonej w umowie o PPP. 4) Poniesienia większości kosztów przebudowy i adaptacji obiektu, co najmniej w zakresie obejmującym prace wskazane w punktach poprzednich. 8. Stan istniejący budynku: Stan istniejący budynku przedstawiono w następujących dokumentach: 8.1. Inwentaryzacja budynku dawnej nastawni opracowana przez firmy SOUND & SPACE sp. z o.o. oraz GEOPROFIL.CO sp. z o.o. – załącznik nr 1 do OPiW; 8.2. Ekspertyza techniczna budynku wykonana przez firmę USŁUGI PROJEKTOWE MAREK ŚWITLICKI – załącznik nr 2 do OPiW; 8.3. Zdjęcia fragmentów dokumentacji archiwalnej budynków Polskiej Filharmonii Bałtyckiej – Załącznik nr 3 do OPiW; 8.4. Dokumentacja badań podłoża gruntowego wykonana przez firmę GEOTECHNICA sp. z o.o. – załącznik nr 4 do OPiW; 8.5. Zgłoszony do zatwierdzenia plan remediacji historycznego zanieczyszczenia powierzchni ziemi opracowany przez firmę ATOM sp. z o.o. – załącznik nr 6 do OPiW; 8.6. Wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego – załącznik nr 6 do OPiW. 9. Planowany zakres adaptacji budynku: Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku będzie realizowana zgodnie w granicach określonych przez Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla przedmiotowych działek. MPZP stanowi załącznik nr 6 do OPiW. 10. Przedsięwzięcie ma służyć realizacji zadań publicznych należących do zakresu zadań własnych Podmiotu Publicznego zgodnie z Ustawą o organizowaniu działalności kulturalnej oraz statutem Podmiotu Publicznego. 11. Przewiduje się możliwość udostępnienia części budynku Partnerowi Prywatnemu w okresie obowiązywania umowy PPP, z możliwością prowadzenia przez Partnera Prywatnego działalności komercyjnej na warunkach określonych w MPZP, SWZ oraz umowie PPP. 12. Zakres Przedsięwzięcia obejmuje przede wszystkim: 12.1. powiększenie przestrzeni Podmiotu Publicznego dla prowadzenia przez niego zadań statutowych, tj. działalności kulturalnej poprzez stworzenie w Obiekcie pomieszczenia o docelowym wykorzystaniu jako kameralna sala koncertowa lub sala prób, wraz ze stworzeniem dodatkowego zaplecza administracyjnego oraz technicznego dla potrzeb statutowych Podmiotu Publicznego; 12.2. rewitalizację Obiektu, wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków, w sposób umożliwiający jego wykorzystanie na cele statutowe Podmiotu Publicznego; 12.3. zapewnienie usług aktywizujących społeczeństwo lokalne i turystów, ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania funkcji kulturalnej. 13. Zamawiający nie przewiduje nagród dla Wykonawców.
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Postępowanie o zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym w celu realizacji przedsięwzięcia pn. „Przebudowa oraz rozbudowa budynku dawnej Nastawni na Salę koncertową z zapleczem administracyjno-technicznym dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wraz ze Strefą Kultury”
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen