154462-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Usługa prowadzenia Stacji Przeładunkowej na terenie gminy Olsztyn, dla odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01 i 20 01 08, poprzez przyjęcie tych odpadów i ich zagospodarowanie
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa prowadzenia Stacji Przeładunkowej na terenie gminy Olsztyn, dla odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01 i 20 01 08, poprzez przyjęcie tych odpadów i ich zagospodarowanie
Beschreibung: 1. Przedmiotem negocjacji będą warunki realizacji opisanego poniżej zamówienia na usługę prowadzenia Stacji Przeładunkowej (dalej: SP) na terenie Gminy Olsztyn dla odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01 i 20 01 08, poprzez przyjęcie tych odpadów i ich zagospodarowanie w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów. 2. Zamawiający w przetargu nieograniczonym na ww. usługę (nr referencyjny ZGOK/PN/40/2024) przewidział możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP do wartości: 2 000 000,00 zł netto, co stanowiło 431 304, 05 euro (na dzień szacowania wartości zamówienia wg kursu euro 4,6371. Podstawa prawna: Obwieszczenie Prezesa Urzędu Zamówień publicznych z dnia 6 grudnia 2023 r. w Dzienniku Urzędowym RP „Monitor Polski”. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów (Dz. U. z 2023 r. poz. 1344)). W ramach niniejszego zamówienia Zamawiający zamierza udzielić zamówienia do ww. wartości. 3. Odpady ulegające biodegradacji (20 02 01) – to odpady komunalne zbierane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Klimatu i Środowiska, czyli m.in. tzw. zielone oraz resztki jedzenia pochodzące z gospodarstw domowych oraz osiedli mieszkaniowych zbierane przez mieszkańców lub służby porządkowe luzem lub w workach – zgodnie z miejscowymi regulaminami utrzymania czystości i porządku w gminach macierzystych Spółki, przy założeniu że odpady pochodzenia kuchennego nie będą stanowiły więcej niż 10% przyjętego odpadu. 2. Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (20 01 08) to odpady kuchenne pokonsumpcyjne – z wyjątkiem kości, mięsa i innych resztek zwierzęcych, z możliwą domieszką odpadów tzw. zielonych - pochodzące z gospodarstw domowych oraz osiedli mieszkaniowych, zbierane przez mieszkańców luzem lub w workach, zgodnie z miejscowym regulaminami utrzymania czystości i porządku w gminach, przy założeniu, iż odpady pochodzenia kuchennego będą stanowiły więcej niż 10% przyjętego odpadu. 3. Dodatkowo bioodpady będą dostarczane w systemie workowym lub bezworkowym. Wykonawca zorganizuje oddzielne miejsca na przyjęcie odpadów w workach i bez worków. 4. Po podpisaniu umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy listę gmin z terenu których będą pochodziły bioodpady oraz listę firm odbierających te odpady. 5. Po przyjęciu odpadów Wykonawca przekaże je do instalacji posiadającej pozwolenie na ich przetwarzanie. 6. Bioodpady zostaną poddane obróbce tlenowej lub beztlenowej w procesie recyklingu R3, w wyniku czego powstanie kompost, materiał pofermentacyjny lub inny materiał lub substancja które nie będą odpadami. Uzyskany kompost, materiał pofermentacyjny lub inny materiał będzie wykorzystany jako produkt, materiał lub substancja i wprowadzony do obrotu jako nawóz lub środek poprawiający właściwości gleby na podstawie pozwolenia ministra właściwego do spraw rolnictwa (certyfikatu). 7. W ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia Stacji Przeładunkowej dla odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01 i 20 01 08 przez okres 2 miesięcy Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia prowadzenia Stacji Przeładunkowej dodatkowo o 3 miesiące. 8. Z uwagi na brak możliwości oszacowania ilości odpadów w workach i bez worków oraz łącznej ich ilości, w ramach zamówienia będą negocjowane ceny jednostkowe za: 1) prowadzenie stacji przeładunkowej dla bioodpadów, 2) przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 w systemie workowym, 3) przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 w systemie bezworkowym, 4) przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 08 w systemie workowym, 5) przyjęcie i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 08 w systemie bezworkowym. przy czym wartość netto umowy nie może przekroczyć kwoty 2 000 000,00 zł. 9. Ze względu na przedmiot zamówienie musi być realizowane w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska; 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 10. Odpady, które trafią do Stacji Przeładunkowej zostaną przekazane do podmiotu posiadającego decyzję określoną w art. 27 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach wskazanego przez Wykonawcę przed podpisaniem umowy. 11. Zamawiający zwraca również uwagę na treść art. 23 ust. 2 pkt 6 w zw. z art. 23 ust. 10 i ust. 11 ustawy o odpadach, zgodnie z którymi zakazuje się zbierania poza miejscem wytwarzania bioodpadów stanowiących odpady komunalne, przy czym zakazu tego, nie stosuje się do zbierania bioodpadów stanowiących odpady komunalne, w stacji przeładunkowej prowadzonej przez podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub przez prowadzącego instalację komunalną lub prowadzącego instalację do przetwarzania bioodpadów, jak również zakazu tego nie stosuje się do zbierania bioodpadów, stanowiących odpady komunalne, przez prowadzącego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych. 12. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Interne Kennung: ZGOK/WR/7/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu (Ogłoszenie nr 2024/S 217- 677391z dnia 07.11.2024 r.) oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego nr ZGOK/PN/40/2024 na Usługę prowadzenia Stacji Przeładunkowej na terenie gminy Olsztyn, dla odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01 i 20 01 08, poprzez przyjęcie tych odpadów i ich zagospodarowanie przewidział możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych, dalej: PZP; 2. Są spełnione pozostałe przesłanki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP, tj.: 2.1. zamówienie zostaje udzielone w okresie 3 lat (przed ich upływem) od dnia udzielenia zamówienia podstawowego; zamówienie podstawowe zostało udzielone w dniu 31 stycznia 2025 roku (data zawarcia umowy); 2.2. zamówienie zostanie udzielone dotychczasowemu Wykonawcy usług, tj. Wykonawcom wspólnie realizujących umowę: 1) KOMA OLSZTYN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, adres: 10-417 Olsztyn, ul. Towarowa 20A, 2) REMONDIS WARMIA-MAZURY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, adres: 10-522 Olsztyn, ul. Partyzantów 3; 3. zamówienie będzie polegało na powtórzeniu podobnych usług, które były przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. Usługa prowadzenia Stacji Przeładunkowej na terenie gminy Olsztyn, dla odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01 i 20 01 08, poprzez przyjęcie tych odpadów i ich zagospodarowanie; 4. zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu (2024/S 217- 677391z dnia 07.11.2024 r.) oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem; 5. całkowita wartość zamówień przewidzianych do udzielenia w trybie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia oraz określona na poziomie: do kwoty 2 000 000,00 zł netto, co stanowiło 431 304, 05 euro (na dzień szacowania wartości zamówienia wg kursu euro 4,6371. Podstawa prawna: Obwieszczenie Prezesa Urzędu Zamówień publicznych z dnia 6 grudnia 2023 r. w Dzienniku Urzędowym RP „Monitor Polski”. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów (Dz. U. z 2023 r. poz. 1344));
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden