2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego. Zamówienie podzielone jest na 4 części: 1) Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej obejmujące następujące obiekty: Pawilon Południowy, budynki nr 1, 5, 6, 82, budynek nr 26 (kaplica) oraz toalety przy parkingu autobusowym 2) Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Katyńskiego – Oddziału Martyrologicznego Muzeum Wojska Polskiego 3) Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie 4) Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy; 2) w art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, tj. w stosunku, do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy. 3. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający stosuje również środek, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 poz. 835 ze zm.), zwanej dalej: „ustawą sankcyjną”. 4. Ponadto Zamawiający wykluczy Wykonawcę z postępowania, w przypadkach wskazanych w: 1) art. 5k rozporządzenia 833/2014 zmienionego rozporządzeniem (UE) 2022/576, z dnia 9 kwietnia 2022 r., w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz 2) art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. 5. W związku z powyższym Zamawiający wykluczy z niniejszego postępowania: 1) wykonawców działających na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 2) Wykonawców: a) wymienionych w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanych na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; b) których beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; c) których jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej. 6. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 5 k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. Zamawiający wymaga, aby wszystkie osoby wykonujące czynności fizyczne (sprzątania) bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia były w okresie realizacji zamówienia zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie Umowy o pracę w rozumieniu przepisów art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Szczegółowe wymagania dotyczące zatrudnienia na podstawie Umowy o pracę oraz zasady kontroli spełniania wymagań Zamawiającego określa załącznik nr 5 do SWZ – projektowane postanowienia Umowy.
Interne Kennung: 30/2025/MM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony z uwzględnieniem możliwości organizacyjnych zamawiającego do 19 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z tego, że z dniem 31.01.2026 r. kończą się terminy realizacji aktualnych umów na usługi sprzątania. Dochowanie terminów przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych nie jest możliwe bez skrócenia terminu na złożenie oferty.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej obejmująca następujące obiekty: Pawilon Południowy, budynki nr 5, 6, 82, budynek nr 26 (kaplica), budynek nr 1 oraz toalety przy parkingu autobusowym
Beschreibung: Zamówienie obejmuje usługi sprzątania w obiektach Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej obejmujące następujące obiekty: Pawilon Południowy, budynki nr 5, 6, 82, budynek nr 26 (kaplica), budynek nr 1 oraz toalety przy parkingu autobusowym
Los: LOT-0002
Titel: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Katyńskiego – Oddziału Martyrologicznego Muzeum Wojska Polskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi sprzątania w obiektach Muzeum Katyńskiego – Oddziału Martyrologicznego Muzeum Wojska Polskiego znajdującego się na Cytadeli Warszawskiej.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji: 1) Prawo opcji polegać będzie na dodatkowych dyżurach jednego pracownika trwających maksymalnie 4 godziny związanych z organizowanymi przez Zamawiającego uroczystościami. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji maksymalnie 4 razy w trakcie trwania Umowy. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy na terenie Zamawiającego organizowane będzie wydarzenie poza standardowymi godzinami otwarcia obiektów Zamawiającego; 3) W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji na 3 dni przed planowanym rozpoczęciem realizacji. Oświadczenie będzie zawierało określenie daty oraz godzin trwania dyżuru oraz potwierdzenie środków finansowych na zrealizowanie zamówienia i będzie stanowiło załącznik do Umowy; 4) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 5) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe i za cenę za roboczogodzinę za usługi sprzątania codziennego wskazaną jako jedna z podstaw wyliczenia ceny ryczałtowej; 6) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji; 7) Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi sprzątania w obiektach Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Los: LOT-0004
Titel: Usługi sprzątania w obiektach Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi sprzątania w obiektach Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego