See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa przesiewacza dla instalacji przetwarzania odpadów w ramach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa przesiewacza dla instalacji przetwarzania odpadów w ramach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych” dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Leżajsku (zwany w dalszej części również „maszyną” lub „urządzeniem” lub „przesiewaczem”). Opis wymaganych minimalnych parametrów techniczno – użytkowych. Wymagania ogólne: Maszyna musi być fabrycznie nowa, nieużywana, wyprodukowana nie wcześniej niż w 2024 roku; Musi spełniać obowiązujące normy i przepisy prawa; Nie może być prototypem i powinna stanowić model aktualnie wytwarzany przez producenta; Być kompletna i wolna od wad fizycznych (konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych), prawnych, technicznie sprawna; Separacja musi się odbywać na trzy frakcje o wydajności minimum 100 m3/h; Przesiewacz na pokładach o układzie gwieździstym; Urządzenie mobilne przystosowane do transportu na duże odległości samochodem typu hakowiec, zabudowany na ramie, wyposażonej w rolki podporowe oraz zaczep hakowy na wysokość umożliwiającej jego szybki załadunek na samochód typu hakowiec; Zaczep umożliwiający manewrowanie przy użyciu ładowarki; Masa urządzenia przygotowanego do transportu poniżej 12 000 kg; Wymiary transportowe: - długość max. 8500 mm - szerokość max. 2550 mm - wysokość max. 2700 mm; Napęd elektryczny głównych podzespołów urządzenia; Zasilanie sita bezpośrednio z lokalnej sieci elektrycznej niskiego napięcia, wyposażonego w gniazdo elektryczne oraz wtyk 63A 5P; Przewidziane miejsce do podpięcia (lokalizacji) w maszynie Generatora Prądu na wypadek awarii sieci energetycznej; Zestaw wskaźników zawierających co najmniej: liczby przepracowanych godzin od początku eksploatacji, liczbę godzin przepracowanych dziennie, prędkość obrotowa pokładów przesiewczych, wybranego programu pracy, informacje o błędach i usterkach; Agregat hydrauliczny do realizacji napędów liniowych (składanie i rozkładanie przenośników taśmowych) - napęd: silnik elektryczny, realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania Pulpit sterowniczy, umożliwiający wybór zasilania (generator, zasilanie z sieci elektrycznej), sterowanie funkcjami przesiewacza przy pomocy przełączników i potencjometrów z funkcją licznika przepracowanych godzin, wraz z pilotem zdalnego sterowania wyposażonym w wyłącznik awaryjny; Urządzenie wyposażone w wyłączniki awaryjne zgodnie z wiedzą i doświadczeniem producenta w miejscach łatwo dostępnych; System bezprzewodowego sterowania sita z poziomu kabiny ładowarki podającej materiał wsadowy, min. 16-kanałowy; Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez osoby postronne nieupoważnione do obsługi Wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie metalowe, powierzchnie zamknięte wykonane zabezpieczeniami antykorozyjnymi i powłokami malarskimi. Wszystkie łożyska i elementy wymagające okresowego smarowania, smarowane poprzez układ centralnego smarowania Zasobnik: Pojemność zasobnika min. 2,5 m3; Szerokość zasobnika w przedziale 3000 – 3200 mm; Wyposażony w ścianki zwiększające jego objętość; Zasobnik wyposażony w przenośnik typu łańcuchowo – zgrzebłowego, szerokość robocza min. 1000 mm o napędzie elektrycznym; Płynna regulacja przenośnika podającego za pomocą falownika, realizowana z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Zasobnik wyposażony w medium rozciągające materiał przed podaniem na pokład przesiewający z łopatkami wykonanymi z materiału o podwyższonej wytrzymałości, o napędzie elektrycznym – rolka dozująca; Pokład przesiewający frakcji zgrubnej: Wałki z gwiazdami łożyskowane (szczelne łożyska toczne); Gwiazdy wykonane z gumy lub elastycznego tworzywa sztucznego, zapewniające odporność na uszkodzenia mechaniczne; Skuteczny system czyszczący umożliwiający przesiewanie kompostu o wilgotności 50-70% - każda gwiazda wyposażona w system czyszczący; Płynna regulacja rozmiaru frakcji przesiewnej w zakresie od 60 mm do 90 mm, bez konieczności zmiany elementów przesiewających; Napęd elektryczny z płynną regulacją prędkości obrotowej za pośrednictwem falownika, realizowana z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Pokład przesiewający frakcji drobnej: Wałki z gwiazdami łożyskowane (szczelne łożyska toczne); Gwiazdy wykonane z gumy lub elastycznego tworzywa sztucznego, zapewniające odporność na uszkodzenia mechaniczne; Skuteczny system czyszczący umożliwiający przesiewanie kompostu o wilgotności 50-70% każda gwiazda wyposażona w system czyszczący; Płynna regulacja rozmiaru frakcji przesiewnej w zakresie od 0 mm do 25 mm, bez konieczności zmiany elementów przesiewających; Napęd elektryczny z płynną regulacją prędkości obrotowej za pośrednictwem falownika, realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania. Przenośnik wyrzutowy frakcji grubej: Napęd poprzez silnik elektryczny; Konstrukcja przenośnika umożliwiająca jego szybki demontaż; Napęd elektryczny realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Długość całkowita min. 2000 mm; Szerokość min. 1000 mm; Wysokość zrzutu min. 2500 mm; Taśma gumowa, tłuszczowo i olejoodporna. Przenośnik wyrzutowy frakcji drobnej: Napęd poprzez silnik elektryczny; Konstrukcja przenośnika umożliwiająca jego szybki demontaż; Przenośnik składany i rozkładany hydraulicznie wraz z hydraulicznym ustawianiem nachylenia przenośnika; Napęd elektryczny realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Długość całkowita min. 5700 mm; Szerokość min. 600 mm; Wysokość zrzutu min. 2300 mm; Taśma gumowa, tłuszczowo i olejoodporna; Przenośnik podający frakcji drobnej: Napęd poprzez silnik elektryczny; Zainstalowany bezpośrednio pod pokładem przesiewającym; Napęd elektryczny realizowany z panelu sterującego i pilota zdalnego sterowania; Gwarancja na maszynę wynosi 24 miesiące lub 2000 mth w zależności co nastąpi pierwsze. Szczegółowy opis zawarto w pkt. 3.3 SWZ
Interne Kennung: ZP/2/11/2025/WOŚ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust 4. Ustawy PZP: "Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1"
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43411000 Sortier- und Siebmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001