155500-2025 - Ergebnis
Polen – Reinigungsdienste – Usługa kompleksowego utrzymania czystości w obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia przy al. Zwycięstwa 96/98
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa kompleksowego utrzymania czystości w obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia przy al. Zwycięstwa 96/98
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości w obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (81-451), al. Zwycięstwa 96/98, zgodnie z poniższą specyfikacją: 1.1sprzątanie pomieszczeń i powierzchni w budynkach nr I, II, III, IV PPNT Gdynia, 1.2.sprzątanie pomieszczeń i powierzchni Laboratorium PPNT Gdynia w budynku nr I PPNT Gdynia, 1.3.sprzątanie pomieszczeń i powierzchni Coworkingu Strefy Startup PPNT Gdynia w budynku nr III oraz w budynku nr II. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w szczególności w załącznikach nr 3 (A i B, C) do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.
Vorherige Bekanntmachung: 2110-2025
Interne Kennung: DO.2800.9.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: 1.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, tj.: 1.1.Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1.1.1.Wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających wymaganiom określonym w Rozdziale 5 pkt 5.2 wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, o treści odpowiadającej załącznikowi nr 8 do SWZ. Wśród usług, potwierdzonych dowodami, muszą się znaleźć usługi na potwierdzenie warunku, o którym mowa w pkt 5.2 SWZ. Dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. 1.2.Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu: 1.2.1.Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 uPzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 1.2.2.Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 uPzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 1.2.3.Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 uPzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 1.2.4.Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 Ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; W przypadku gdy powyższy podmiotowy środek dowodowy został wystawiony przez upoważnione podmioty jako dokument elektroniczny, przekazuje się ten dokument wraz ze wszystkimi plikami otrzymanymi od wystawcy dokumentu. 1.2.5.Oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1ustawy Pzp (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 oraz 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp oraz w zakresie podstaw wykluczenia określonych w art. 5 k Rozporządzenia Rady (EU) nr 833/2014 oraz wskazanych w art. 7 ustawy sankcyjnej – załącznik nr 7 do SWZ. 3.Jeżeli Wykonawca nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub są one niekompletne lub zawierają błędy, Zamawiający wezwie Wykonawcę odpowiednio do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu bez względu na ich złożenie, uzupełnienie lub poprawienie lub zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 4.Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych podmiotowych środków dowodowych. 5.Jeżeli złożone przez Wykonawcę podmiotowe środki dowodowe budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do podmiotu, który jest w posiadaniu informacji lub dokumentów istotnych w tym zakresie dla oceny spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub braku podstaw wykluczenia, o przedstawienie takich informacji lub dokumentów. 6.Podmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 7.Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał w JEDZ dane umożliwiające dostęp do tych środków. 8.W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku odpowiednio kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung, 90919100 Reinigung von Büroausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości w obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (81-451), al. Zwycięstwa 96/98, zgodnie z poniższą specyfikacją: 1.1sprzątanie pomieszczeń i powierzchni w budynkach nr I, II, III, IV PPNT Gdynia, 1.2.sprzątanie pomieszczeń i powierzchni Laboratorium PPNT Gdynia w budynku nr I PPNT Gdynia, 1.3.sprzątanie pomieszczeń i powierzchni Coworkingu Strefy Startup PPNT Gdynia w budynku nr III oraz w budynku nr II. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest w szczególności w załącznikach nr 3 (A i B, C) do SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung, 90919200 Büroreinigung