155518-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Rodung – GENOP-RY Rydning. Forlængelse af dynamisk indkøbssystem til 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGENOP-RY Rydning. Forlængelse af dynamisk indkøbssystem til 2027
BeschreibungDet dynamiske indkøbssystem udbydes til brug for rydning af beplantning i forbindelse med vejdrift eller anlægsprojekter. Der vil også kunne forekomme opgaver vedrørende udtynding eller opstamning. Arbejdet vil omfatte en række mindre opgaver, som skal udføres i hele Danmark. Kvalificerede ansøgere kan optages i det dynamiske indkøbssystem, uanset om de kan løse opgaver i hele landet eller kun lokalt. Der anmodes om tilbud på de konkrete opgaver hos de virksomheder, som optages i det dynamiske indkøbssystem. Se nærmere om fremgangsmåden i udbudsmaterialet.
Vorherige Bekanntmachung597830-2020
Vorherige Bekanntmachung62320-2022
Vorherige Bekanntmachung673797-2024
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211300 Rodung
5. Los
LosLOT-0001
TitelSe punkt 2.1
BeschreibungSe punkt 2.1
Interne KennungGENOP-RY