155624-2026 - Ergebnis
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup 2 szt. autobusów elektrycznych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich (klasa I lub klasa A) elektrycznych: 1) o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8 do 10 m, 2) pojazdy o maksymalnej wysokości max. 3,4m i szerokości od 2,4 do 2,55m, 3) liczba miejsc min. 45 z tego min. 18 miejsc siedzących + min. 2 miejsca siedzące składane, 4) dodatkowo min. 1 miejsce na wózek dziecięcy lub dla osoby niepełnosprawnej wraz z przyciskiem w zasięgu ręki niepełnosprawnego, informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną z informacją na pulpicie kierowcy. Oparcie ochronne dla osoby niepełnosprawnej pokryte materiałem w kolorze zgodnym z obiciami siedzeń. Stanowisko wyposażone w pas bezpieczeństwa i uchwyt z paskiem pozwalającym przypiąć wózek dziecięcy. Przyciski zewnętrzne sygnalizujące kierowcy potrzebę opuszczenia rampy (przy II drzwiach). Stanowisko powinno spełniać wymagania Załącznika nr 8 do regulaminu nr 107 EKG ONZ. 5) Rekomendowana kolorystyka nadwozia autobusów oraz obicia siedzeń odpowiadająca kolorystyce istniejącego taboru komunikacji miejskiej. Ostateczna kolorystyka zostanie zatwierdzona po podpisaniu umowy. Autobusy posiadać powinny logotyp Gminy i Miasta Miechów – herb z napisem Miechów. Przed jego wykonaniem Wykonawca zobowiązany jest to uzyskania akceptacji Zamawiającego co do wielkości logotypu oraz miejsca umiejscowienia na każdym z pojazdów. 2. Zamówienie obejmuje także: 1) przeprowadzenie szkoleń z obsługi autobusów osób wskazanych przez Zamawiającego; 2) dostarczenie dokumentacji technicznej; 3) przekazanie niezbędnych narzędzi (w tym urządzenia diagnostycznego) z niezbędnymi interfejsami i oprogramowaniem wraz z licencjami w ilości i w zakresie pozwalającym na swobodne korzystanie z wszystkich funkcjonalności autobusów. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 7 do SWZ. 4. Inwestycja realizowana w ramach projektu „Niskoemisyjny system transportu miejskiego wraz z rozbudową parkingu P&R przy stacji kolejowej Miechów”. 9. Rozwiązania równoważne: 1) Zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp Zamawiający wskazuje, że jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne” .Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 2) Jeżeli dokumentacja postępowania wskazuje w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia, które wskazują lub mogłyby wskazywać na konkretnego producenta, nie stanowi to preferowania wyrobu czy materiałów danego producenta, lecz ma na celu wskazanie na cechy – parametry techniczne i jakościowe nie gorsze od podanych w opisie. Ewentualne operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający dopuszcza w takim przypadku składanie ofert równoważnych z zastosowaniem innych materiałów i urządzeń niż opisane nazwą producenta, nazwą własną, znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, eksploatacyjnych i jakościowych nie gorszych od założonych w dokumentacji. To samo dotyczy sytuacji, gdy przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia. 3) Materiały lub urządzenia określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Zamawiający, dopuszcza produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach, spełniający równocześnie wymagania określone w dokumentacji. 4) Wykonawca składając ofertę z zastosowaniem rozwiązań równoważnych składa wraz z ofertą oświadczenie o zastosowaniu materiałów równoważnych wraz z przedłożeniem (załączeniem do oferty) dokumentów, iż zastosowane materiały spełniają wymogi zawarte w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązania równoważne wykazane przez Wykonawcę podlegać będą ocenie przez Zamawiającego. Opinia będzie podstawą do ewentualnego podjęcia przez Zamawiającego decyzji o odrzuceniu oferty z powodu „nierównoważności” zaproponowanych rozwiązań. 5) W przypadku niewskazania przez Wykonawcę w ofercie informacji o zastosowaniu rozwiązania równoważnego Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ i jej załącznikach.
Vorherige Bekanntmachung765039-2025
Interne KennungZP.271.38.25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
LosLOT-0001