155645-2026 - Ergebnis
Polen – Baumpflege – Usługi w zakresie zieleni: Utrzymanie zieleni niskiej i wysokiej wraz z wycinką
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi w zakresie zieleni: Utrzymanie zieleni niskiej i wysokiej wraz z wycinką
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie czynności wykonanych w sposób profesjonalny zgodny z zasadami sztuki ogrodniczej, rozliczanych powykonawczo. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą następujące prace: a) Wycinka drzew. b) Wycinka krzewów. c) Karczowanie samosiejek d) Usuwanie drzew powalonych i złamanych e) Oczyszczenie terenu z wiatrołomów f) Pielęgnacja drzew. g) Pielęgnacja drzew metodą alpinistyczną. h) Formowanie korony drzew. i) Odsłanianie skrajni. j) Usuwanie odrośli z pni. k) Karczowanie pni. 2. Zakres usług oraz ich opis znajduje się w SWZ oraz w załącznikach do SWZ tj.: szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (SOPZ), projektowanych postanowieniach umowy, wzorze formularza kalkulacyjnego. 3. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający informuje, że stawia wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na wykonaniu pracy w sposób określony art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 z późn. zm.). 4. Zamawiający, wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: a) zatrudnione na stanowisku pracowników wykonujących czynności bezpośrednio związane z wykonaniem usług objętych przedmiotem zamówienia, o którym mowa w § 1 ust. 1 umowy, tj. czynności fizyczne (pracownicy fizyczni). Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę osób świadczących usługi transportowe. Szczegóły dotyczące w/w wymagania oraz sposób weryfikacji zatrudnienia oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli, zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ. 5. Zamówienie nie jest objęte wsparciem finansowym. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych w ramach przedmiotowego zamówienia. W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części nie ogranicza na płaszczyźnie ilościowej jak również jakościowej możliwości udziału Wykonawców Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Ponadto przedmiotowe zamówienie stanowi jedno z części zamówień podobnego rodzaju. 8. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotowego zamówienia: usługi pielęgnacji drzew w zakresie cięć sanitarno-technicznych i formujących (za wyjątkiem pielęgnacji drzew metodą alpinistyczną). 9. Zamawiający nie określił w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ustawy. 10. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy. 11. Zamawiający informuje, że nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia dotychczasowemu Wykonawcy usług , o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 12. Zamawiający nie przewiduje organizowania dla Wykonawców wizji lokalnej oraz nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy. 13. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a przyszłymi Wykonawcami zamówienia odbywać się będą w złotych polskich. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych. 14. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 15. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 16. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. 17. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. 18. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 19. Kod CPV dotyczący przedmiotu zmówienia: główny przedmiot: 77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew kody pomocnicze: 77340000-5 Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów 77211400-6 Usługi w zakresie wycinki drzew
Vorherige Bekanntmachung869794-2025
Interne KennungZP.271.42.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNiniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, z zastosowaniem możliwości zgodnie z art. 139 w/w ustawy tzw. procedury odwróconej: - Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu; -Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy , jeżeli Zamawiający przewidział w SWZ możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są elektronicznie za pośrednictwem platformazakupowa.pl (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/bierun.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
LosLOT-0000
TitelUsługi w zakresie zieleni: Utrzymanie zieleni niskiej i wysokiej wraz z wycinką.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie czynności wykonanych w sposób profesjonalny, zgodny z zasadami sztuki ogrodniczej, obejmujących zakresem czynności określone w pkt 2.1. Ogłoszenia.