See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa mięsa czerwonego, wędlin z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 73/2025
Beschreibung: ►Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa czerwonego, wędlin z mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego, według zadań następująco: Zadanie nr 1: Dostawa mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), Zadanie nr 2: Dostawa wędlin z mięsa czerwonego w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego, a w szczególności m.in.: 1) ustawą 1) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.); 2) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1980 z późn.zm.) 3) ustawą z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. z 2023 r., poz. 872, z późn.zm.); 4) rozporządzeniem WE nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiające szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. UE. L. 139, poz.55 z dnia 30.04.2004 r. z późn.zm.); 5) rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE. L. 139, poz. 1 z 30.04.2004 r. z późn.zm.); 6) rozporządzeniem WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U. UE L 31, poz. 1 z dnia 1 lutego 2002 r. z późn.zm.). Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2015 r., poz. 29 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn.zm.), a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.).
Vorherige Bekanntmachung: 589491-2025
Interne Kennung: 73/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15111000 Rind- und Kalbfleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 73/2025
Beschreibung: ►Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: 16 pozycji asortymentowych, w tym: Antrykot wołowy b/k kręg. – 20 kg; Wołowina ekstra – 10 kg; Polędwica wołowa – 1 kg; Polędwica wieprzowa – 1 kg; Wołowina zrazowa b/k - 5 000 kg; Udziec cielęcy b/k – 1 kg; Karkówka wieprzowa b/k - 5 000 kg; Łopatka wieprzowa b/k - 7 000 kg; Schab wieprzowy b/k - 7 000 kg; Boczek surowy b/k - 20 kg; Żeberka wieprzowe – 100 kg; Żeberka wędzone – 20 kg; Szynka wieprzowa b/k - 2 000 kg; Mięso wieprzowe od szynki b/k drobne – 1 kg; Smalec wieprzowy – 500 kg; Słonina - 20 kg.
Interne Kennung: 73/2025-zadanie nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111200 Kalbfleisch, 15113000 Schweinefleisch, 15412100 Tierfette
Optionen:
Beschreibung der Optionen: ►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 1: Dostawa mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: 13 pozycji asortymentowych, w tym: Antrykot wołowy b/k kręg. -80 kg; Wołowina ekstra – 40 kg; Polędwica wieprzowa – 4 kg; Wołowina zrazowa b/k - 20 000 kg; Karkówka wieprzowa b/k - 20 000 kg; Łopatka wieprzowa b/k - 25 000 kg; Schab wieprzowy b/k - 25 000 kg; Boczek surowy b/k – 80 kg; Żeberka wieprzowe – 400 kg; Żeberka wędzone – 80 kg; Szynka wieprzowa b/k - 8 000 kg; Smalec wieprzowy - 2 000 kg; Słonina – 80 kg. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa wędlin z mięsa czerwonego w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 73/2025
Beschreibung: ►Przedmiotem zamówienia jest dostawa wędlin z mięsa czerwonego w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: 30 pozycji asortymentowych, w tym: Pasztetowa – 500 kg; Kaszanka z kaszy gryczanej - 700 kg; Salami - 2 000 kg; Kiełbasa myśliwska - 1 000 kg; Kiełbasa jałowcowa - 1 000 kg; Frankfurterki - 500 kg; Kiełbasa parówkowa - 2 000 kg; Parówki z szynki - 2 000 kg; Mortadela – 1 kg; Kiełbasa biała parzona – 500 kg; Kiełbasa podlaska - 2 000 kg; Kiełbasa wiejska - 1 kg; Kiełbasa śląska – 200 kg; Kiełbasa toruńska – 10 kg; Kiełbasa zwyczajna - 1 000 kg; Kiełbasa krakowska parzona - 1 000 kg; Kiełbasa szynkowa wieprzowa – 800 kg; Kiełbasa krakowska sucha – 800 kg; Kiełbasa żywiecka - 1 000 kg; Kabanosy - 3 000 kg; Baleron – 1 kg; Polędwica wieprzowa wędzona - 2 000kg; Szynka wieprzowa wędzona - 2 000 kg; Szynka wieprzowa gotowana - 2 000 kg; Szynka wieprzowa konserwowa - 1 000 kg; Boczek wędzony parzony b/k - 2 000 kg; Schab pieczony - 2 000 kg; Rolada z boczku – 1 kg; Pasztet wieprzowy pieczony – 1 kg; Ogonówka – 1 kg.
Interne Kennung: 73/2025-zadanie nr 2
Haupteinstufung (cpv): 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131130 Würste, 15131134 Blutwürste, 15131200 Getrocknetes, eingesalzenes, geräuchertes oder gewürztes Fleisch, 15131210 Räucherschinken, 15131230 Salami, 15131310 Pastete
Beschreibung der Optionen: ►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 2: Dostawa wędlin z mięsa czerwonego w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: 24 pozycje asortymentowe w tym: Pasztetowa - 2 000 kg; Kaszanka z kaszy gryczanej - 2 800 kg; Salami - 8 000 kg; Kiełbasa myśliwska - 4 000 kg; Kiełbasa jałowcowa - 4 000 kg; Frankfurterki - 2 000 kg; Kiełbasa parówkowa - 8 000 kg; Parówki z szynki - 8 000 kg; Kiełbasa biała parzona - 2 000 kg; Kiełbasa podlaska - 8 000 kg; Kiełbasa śląska – 800 kg; Kiełbasa toruńska – 40 kg; Kiełbasa zwyczajna - 4 000 kg; Kiełbasa krakowska parzona - 4 000 kg; Kiełbasa szynkowa wieprzowa - 3 200 kg; Kiełbasa krakowska sucha - 3 200 kg; Kiełbasa żywiecka - 4 000 kg; Kabanosy - 12 000 kg; Polędwica wieprzowa wędzona - 8 000 kg; Szynka wieprzowa wędzona - 8 000 kg; Szynka wieprzowa gotowana - 8 000 kg; Szynka wieprzowa konserwowa - 4 000 kg; Boczek wędzony parzony b/k - 8 000 kg; Schab pieczony - 8 000 kg.. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.