2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup samochodu oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Krasiejów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup samochodu oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Krasiejów . 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części. Zamawiający dopuszcza składanie ofert na wszystkie części, tj.: 1) Część 1 - dostawa samochodu ratowniczo - gaśniczego, cieżki, napęd 4x2, 2) Część 2 - dostawę przyczepy dwuosiowej o DMC 3000 kg z burtą załadunkową 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji poszczególnych części zamówienia zawiera OPZ, tj.: 1) dla części 1 zamówienia w Załączniku nr 3A i 3.1 A do SWZ, 2) dla części 2 zamówienia w Załączniku nr 3B do SWZ. 5. Podane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia ewentualne nazwy (znaki towarowe), normy, oceny i specyfikacje techniczne mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 101 ust. 4, 5, 6 p.z.p. w związku z art. 99 p.z.p. Jeżeli w dokumentacji postępowania wskazano konkretne normy, oceny i specyfikacje techniczne, Zamawiający informuje, że dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych opisanych przez te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać w ofercie - w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych - że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Wskazane w dokumentacji znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują pochodzenie materiałów, urządzeń, usług - służą jako pomocnicze, dopuszcza się zastosowanie materiałów, urządzeń i innych wyrobów „równoważnych" pod warunkiem uzyskania parametrów technicznych równych lub lepszych niż uzyskane poprzez realizację wg wskazań dokumentacji technicznej oraz pod warunkiem, że ich zastosowanie nie spowoduje konieczności przeprojektowania rozwiązań zawartych w dokumentacji technicznej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania „równoważne" do opisanych przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty, urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku do oferty należy załączyć opis proponowanego produktu, urządzenia, zawierający dodatkowo jego parametry techniczne i nazwę producenta.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Z uwagi na dofinansowanie i konieczność rozliczenia projektu do 30.09.2026r., żeby nie stracić dofinansowanie należy skrócić termin składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34223300 Anhänger
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup samochodu oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Krasiejów .
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup samochodu oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Krasiejów . Wspólny Słownik Zamówień CPV: 34144210-3 Wozy strażackie; 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części. Zamawiający dopuszcza składanie ofert na wszystkie części, tj.: 1) Część 1 - dostawa samochodu ratowniczo - gaśniczego, cieżki, napęd 4x2, 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji poszczególnych części zamówienia zawiera OPZ, tj.: 1) dla części 1 zamówienia w Załączniku nr 3A i 3.1 A do SWZ,
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - dostawę przyczepy dwuosiowej o DMC 3000 kg z burtą załadunkową
Beschreibung: 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji poszczególnych części zamówienia zawiera OPZ, tj.: 1) dla części 1 zamówienia w Załączniku nr 3A i 3.1 A do SWZ, 5. Podane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia ewentualne nazwy (znaki towarowe), normy, oceny i specyfikacje techniczne mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych na podstawie art. 101 ust. 4, 5, 6 p.z.p. w związku z art. 99 p.z.p. Jeżeli w dokumentacji postępowania wskazano konkretne normy, oceny i specyfikacje techniczne, Zamawiający informuje, że dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych opisanych przez te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać w ofercie - w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych - że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Wskazane w dokumentacji znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują pochodzenie materiałów, urządzeń, usług - służą jako pomocnicze, dopuszcza się zastosowanie materiałów, urządzeń i innych wyrobów „równoważnych" pod warunkiem uzyskania parametrów technicznych równych lub lepszych niż uzyskane poprzez realizację wg wskazań dokumentacji technicznej oraz pod warunkiem, że ich zastosowanie nie spowoduje konieczności przeprojektowania rozwiązań zawartych w dokumentacji technicznej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania „równoważne" do opisanych przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty, urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku do oferty należy załączyć opis proponowanego produktu, urządzenia, zawierający dodatkowo jego parametry techniczne i nazwę producenta.