156446-2026 - Wettbewerb
Polen – Varia – PREPARATY DO ŻYWIENIA WRAZ ZE SPRZĘTEM DO PODAŻY
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PREPARATY DO ŻYWIENIA WRAZ ZE SPRZĘTEM DO PODAŻY
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Preparaty do żywienia wraz ze sprzętem do podaży szczegółowo opisane w załączniku nr 2 do niniejszej SWZ - poszczególne pakiety. 2. Zakres przedmiotu zamówienia: Oferowany przez Wykonawcę towar musi: a) Posiadać ważne dokumenty pozwalające na dopuszczenie do obrotu na terytorium Rzeczypo-spolitej Polskiej zgodnie z przepisami odpowiednio obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych i sposobem klasyfikowania na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów me-dycznych - jeżeli dotyczy danego asortymentu, b) Posiadać Pozwolenie Ministra Zdrowia lub Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na dopuszczenie do obrotu produktu leczni-czego - produkty zakwalifikowane jako produkty lecznicze w rozumieniu ustawy Prawo farma-ceutyczne; - jeżeli dotyczy danego asortymentu; c) Posiadać Deklaracje zgodności WE i certyfikat WE lub deklaracja zgodności WE wraz z certyfi-katem WE /jeśli dotyczy/ oraz powiadomienie Prezesa Urzędu RPLWMiPB - produkty zakwali-fikowane jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych - dla wszyst-kich klas wyrobu medycznego; d) Posiadać Pozwolenie Ministra Zdrowia lub Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na obrót produktem biobójczym. Produkty za-kwalifikowane jako środki biobójcze w rozumieniu ustawy o produktach Biobójczych – jeżeli dotyczy danego asortymentu; e) Zwalidowane i zgodne z normami europejskimi badania preparatów dezynfekcyjnych. Dokumen-tem potwierdzającym przeprowadzenie badań i uzyskanie wymaganych wyników są zaświad-czenia (certyfikaty) wydane przez uprawnione instytucje na podstawie badań oraz raporty ba-dań mikrobiologicznych wydane przez akredytowane laboratoria posiadające system jakości GLP (Dobrej Praktyki Laboratoryjnej) – wszystkie preparaty, w których Zamawiający wymaga działania bójczego preparatów – jeżeli dotyczy danego asortymentu. f) spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ, w szczególności warunki określo-ne w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca dostarczy aktualne dokumenty potwierdzające, iż oferowany przedmiot zamówienia jest zgodny z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 roku oraz dopuszczony do ob-rotu i stosowania w służbie zdrowia (certyfikaty CE / deklaracje zgodności) zgodnie z klasą wyrobu me-dycznego lub stosowne oświadczenie iż do danego produktu nie stosuje się przepisów w/w ustawy wraz z załączeniem innych dokumentów potwierdzających iż produkt jest dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie Unii Europejskiej, gdy ich przedłożenie jest niezbędne na podstawie odręb-nych przepisów - wraz z pierwszą dostawą i w przypadku ich aktualizacji w trakcie trwania umowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: – załączniki numer 2, 3 do SWZ. 4. Wymagania wyszczególnione w chociażby w jednym dokumencie stanowiącym załączniki do SWZ będą obowiązujące dla Wykonawcy, jakby były zawarte w całej dokumentacji. 5. Podane w formularzach asortymentowo - cenowych ilości (określają zamówienie podstawowe – bez uwzględnienia opcji) służą tylko do celów porównania ofert. Ostateczna wartość przedmiotu umowy zostanie określona na podstawie faktycznej ilości zamówienia, wynikającej z faktycznego zapotrzebowania Zamawiającego, pomnożonej przez cenę jednostkową z zastrzeżeniem, że mini-malny poziom realizacji umowy nie będzie mniejszy niż 70% jej maksymalnej wartości i Wykonaw-cy nie służą żadne roszczenia z tego tytułu. W przypadku niewykorzystania wartości umowy jak w zdaniu pierwszym, Zamawiający może dokonywać zmian (przesunięć) zamawianych ilości w po-szczególnych pozycjach asortymentowych w poszczególnych pakietach. 6. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści niniejszej SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: DZPIZ-380-10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załącznik numer 2 - poszczególne pakiety.
Interne Kennung: Pakiet 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. ustawy PZP, poprzez zwiększenie (w stosunku do wartości określonych w załączniku asortymen-towo cenowym do SWZ) w okresie obowiązywania umowy (z zastrzeżeniem możliwości przedłu-żenia terminu realizacji umowy o 12 miesięcy) szacunkowych ilości asortymentu, jednakże niepo-wodującego wzrostu wartości umowy więcej niż o 40% w stosunku do wartości określonej w umowie, w przypadku zwiększenia bieżących potrzeb Zamawiającego, nie modyfikujących ogólne-go charakteru umowy. 2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku: a) zmiany ilości leczonych pacjentów, b) zmiany świadczeń udzielanych przez Zamawiającego, c) zmiany zapotrzebowania na dany asortyment d) zmiany kontraktu z NFZ. 3. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. W wyniku zastosowania prawa opcji ceny jednostkowe netto dostarczanego asortymentu nie ule-gną zmianie, a zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same i jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający może z opisanego powyżej prawa opcji skorzystać w całości lub w części. 5. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlate-go też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 6. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzy-maniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego licz-bę x (nazwa asortymentu) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7
Interne Kennung: Pakiet 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8
Interne Kennung: Pakiet 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9
Interne Kennung: Pakiet 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10
Interne Kennung: Pakiet 10
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11
Interne Kennung: Pakiet 11
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12
Interne Kennung: Pakiet 12
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13
Interne Kennung: Pakiet 13
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14
Interne Kennung: Pakiet 14
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 15
Interne Kennung: Pakiet 15
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 16
Interne Kennung: Pakiet 16