15678-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o., polegającego na dostawie siedmiu autobusów elektrycznych oraz zaprojektowanie i wykonaniu robót budowlanych związanych z budową niezbędnej infrastrukturą ładowania w siedzibie Zamawiającego, udzielenie Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie obsługi technicznej i napraw gwarancyjnych każdego z dostarczanych pojazdów oraz przeszkoleniu personelu obsługującego autobusy i wytworzoną infrastrukturę ładowania. Przedmiot zamówienia realizowany jest w związku z realizacją projektu pn. „Zakup autobusów elektrycznych wraz z rozbudową infrastruktury ładowania w Gorzowie Wielkopolskim – etap II”, dla realizacji którego Zamawiający uzyskał dofinansowanie w ramach Inwestycji: G 1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Umowa o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr 381/2024/Wn04/OA-tp/D została zawarta w dniu 25.11.2024 r. Opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania, parametry techniczne oraz wyposażenie, jakie musi spełniać i posiadać przedmiot zamówienia oraz określający sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Opisie Przedmiotu Zamówienia (stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ) oraz Wzorze Umowy (stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ).
Interne Kennung: 899/2024/030
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse, 71220000 Architekturentwurf, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71325000 Planung von Fundamenten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45000000 Bauarbeiten, 45213310 Bauarbeiten für Gebäude in Verbindung mit dem Güterverkehr, 45100000 Baureifmachung, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45232221 Umspann-Unterstation, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienie obejmuje następujące działania (zadania): Zadanie nr 1 - Dostawa 7 sztuk fabrycznie wolnych od wad fizycznych i prawnych, fabrycznie nowych, zeroemisyjnych, niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MAXI z napędem elektrycznym, spełniających wymagania Zamawiającego określone w niniejszym SWZ oraz spełniających wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj.Dz.U. z 2024 r. poz. 502), a także posiadających aktualne „Świadectwo homologacji typu pojazdu”, wydane przez ustawowo uprawniony organ w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz. U.2023 poz. 1651). W ramach tego zadania Wykonawca udzieli Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie obsługi technicznej i napraw gwarancyjnych każdego z dostarczanych pojazdów oraz w ramach przyznanej autoryzacji wyposaży Zamawiającego w narzędzie niezbędne do obsługi technicznej i napraw dostarczanych pojazdów, a także przeszkoli personel obsługujący autobusy. Zadanie nr 2 – Wykonanie na terenie siedziby Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o. infrastruktury ładowania dla autobusów elektrycznych w trybie zaprojektuj i wybuduj, które to zadanie obejmować będzie: a) Opracowanie projektu budowlano-architektonicznego, projektu zagospodarowania terenu, projektu technicznego, dokumentacji powykonawczej i dokumentacji rozruchu wraz z wszelkimi uzgodnieniami i zezwoleniami wykonania stanowisk ładowania autobusów elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Kostrzyńskiej 46 – dla pełnego zakresu zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia;b) Wykonanie 7 (siedmiu) stanowisk ładowania autobusów elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Kostrzyńskiej 46 wyposażonych w ładowarki o mocy 150 kW każda – zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia, projektem budowlano-wykonawczym zrealizowanym w ramach opisanego powyżej punktu oraz zgodnie z szacunkowym zakresem prac objętych zamówieniem; c) Zaprojektowanie wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem pozwoleniami i warunkami technicznymi na wykonanie zasilania, uzyskanie wymaganych prawem decyzji i pozwoleń, wykonanie, montaż oraz podłączenie kontenerowej stacji transformatorowej zgodnie z parametrami technicznymi przedstawionymi w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia oraz zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej ENEA Operator Sp. z o.o.; d) Wykonanie miejsc postojowych dla autobusów elektrycznych przy stacjach ładowania; e) Wykonanie oświetlenia stacji ładowania oraz monitoringu wizyjnego; f) Wykonanie systemu monitorowania infrastruktury ładowania. W ramach realizacji tego zadania Wykonawca zrealizuje również dostawę jednej ładowarki mobilnej o mocy 60kW, dokonana rozruchu wszystkich zabudowanych urządzeń, dostarczy instrukcje obsługi wraz z odpowiednim przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie niezbędnym do prawidłowej eksploatacji i obsługi infrastruktury ładowania oraz zapewni wykonywanie w okresie gwarancji i rękojmi wymaganych przez producentów zamontowanych urządzeń przeglądów, konserwacji oraz ich ewentualnych napraw. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania, parametry techniczne oraz wyposażenie, jakie musi spełniać i posiadać przedmiot zamówienia oraz określający sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Opisie Przedmiotu Zamówienia (stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ) oraz Wzorze Umowy (stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ).