156861-2026 - Wettbewerb
Polen – Bau von Museen – Roboty budowlane w części naziemnej na potrzeby rozwoju funkcji turystycznych i kulturowych kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRoboty budowlane w części naziemnej na potrzeby rozwoju funkcji turystycznych i kulturowych kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu
Beschreibungczęść nr 1: Wykonanie prac wykończeniowych w budynku maszynowni szybu Prinz Schönaich – podziemia budynku (7a)” W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie wykonać roboty budowlane dotyczące pomieszczeń zagłębionych w gruncie (obiekt 7a) pomiędzy murem oporowym, a piwnicami budynku Prinz Schoenaich, zlokalizowanych przy ul. Wolności, 41-800 Zabrze, na działkach nr 4380/64, 4375/64 wraz ze zmianą użytkowania z funkcji magazynowej na funkcję usługową. część nr 2: Przebudowa budynku Zmiękczalni W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie wykonać roboty budowlane dotyczące pomieszczeń budynku, jego elewacji oraz dachu wynikające z dokumentacji projektowej opisującej pełny zakres przedsięwzięcia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, tj. Opis przedmiotu zamówienia załącznik nr 4 oraz: Załącznik nr 4a - Przedmiar robót, Załącznik nr 4b - Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, Załącznik nr 4c - Dokumentacja projektowa – odrębne dla każdej części.
Interne KennungZP/1/MGW/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212313 Bau von Museen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie prac wykończeniowych w budynku maszynowni szybu Prinz Schönaich – podziemia budynku (7a)
BeschreibungW ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie wykonać roboty budowlane dotyczące pomieszczeń zagłębionych w gruncie (obiekt 7a) pomiędzy murem oporowym, a piwnicami budynku Prinz Schoenaich, zlokalizowanych przy ul. Wolności, 41-800 Zabrze, na działkach nr 4380/64, 4375/64 wraz ze zmianą użytkowania z funkcji magazynowej na funkcję usługową. Zakres robót budowlanych do wykonania przewiduje między innymi: - roboty przygotowawcze, - renowacje zabytkowej ściany kamiennej pomiędzy budynkiem 7 i 7a, - wykonanie ścian działowych, - obudowa słupa wolnostojącego oraz wymurowanie ławy, - izolacje i wykończenie podłogi, - sufity podwieszane, - tynki i okładziny wewnętrzne, - stolarkę i ślusarkę wewnętrzną (wg. projektu aranżacji wnętrz), - podłoża i posadzki, - roboty malarskie, wykończenie schodów, - roboty wykończeniowe wg. projektu aranżacji wnętrz (Architektura wnętrz). Zakres prac obejmuje roboty związane z wykonaniem okładzin posadzek, ścian i sufitów, montażem stolarki drzwiowej wewnętrznej i białego montażu, - instalacje wod.-kan., c.o. wentylacje mechaniczną klimatyzację ( projekt techniczny branży sanitarnej), - zabudowę przepompowni w wykonanej studni, - instalację elektryczną (projekt techniczny instalacji elektrycznej). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
Interne KennungZP/1/MGW/2026 część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262500 Maurerarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 45316200 Installation von Signalanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 48810000 Informationssysteme
LosLOT-0002
TitelPrzebudowa budynku Zmiękczalni
BeschreibungW ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie wykonać roboty budowlane dotyczące pomieszczeń budynku, jego elewacji oraz dachu wynikające z dokumentacji projektowej opisującej pełny zakres przedsięwzięcia. Zakres robót budowlanych do wykonania przewiduje m.in.: a) Roboty wewnątrz budynku: - Rozbiórka fragmentów ścianek działowych (a następnie ich odtworzenie) w piwnicy i na parterze budynku, - Sprawdzenie i naprawa (uzupełnienie) tynków wewnętrznych oraz okładzin, - Sprawdzenie i naprawa posadzki betonowej, - Obudowy i sufit podwieszany z płyt g-k, - Malowanie ścian oraz sufitów, - Instalacja c.o. obejmująca wymianę grzejników, bez zmiany źródła ciepła oraz głównych przewodów rozdzielczych, - Instalacja klimatyzacji obejmująca przeniesienie jednostki wewnętrznej ściennej, ze względu na zmianę aranżacji i wyburzenia, - Instalacja wentylacji mechanicznej obejmująca dostosowanie układu do nowej aranżacji, - Wewnętrzna instalacja wod.-kan. obejmująca dostosowanie infrastruktury sanitarnej do nowej aranżacji, - Instalacja elektryczna obejmująca wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej wraz z istniejącą rozdzielnicą elektryczną, Instalacja systemów niskoprądowych obejmująca wymianę oraz wykonanie systemów CCTV, SSWiN, KD, PSIM, sygnalizacji pożaru, przyzywowego, okablowania strukturalnego oraz zarządzania budynkiem BMS, - Wykonanie sytemu informacji wizualnej, - Wykonanie systemu odnajdywania drogi, - Wykonanie planów tyflograficznych dla osób słabowidzących. b) Roboty związane z pokryciem i odtworzeniem dachu: - Oczyszczenie i malowanie farbą antykorozyjną pokrycia dachu z blachy falistej, naprawa obróbek blacharskich, - Wymiana na nowe o identycznych parametrach wymiarowych systemu odwodnienia, tj. rynien i rur spustowych. c) Roboty elewacyjne: - Oczyszczenie cokołu ceglanego, ewentualne uzupełnienie i naprawy, hydrofobizacja, - Oczyszczenie, naprawy i ewentualne uzupełnienia tynków zewnętrznych, malowanie elewacji w dotychczasowym kolorze, - Oczyszczenie, malowanie antykorozyjne elementów stalowych „szachulca” w ścianach zewnętrznych w dotychczasowym kolorze. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
Interne KennungZP/1/MGW/2026 część nr 2
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45261200 Dachdeck- und Dachanstricharbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45443000 Fassadenarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 45314200 Installation von Telefonleitungen