2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Pszczew oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pszczewie”
Interne Kennung: ZP.271.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art.138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności: szczegółowo opisanych w rozdziale VIII pkt 2 SWZ O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie. 2)Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że posiada: a) wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prowadzonego przez Wójta Gminy Pszczew - zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminie (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1469 z późn. zm.), w zakresie: odpadów objętych zamówieniem, b) wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (BDO), o których mowa w art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), prowadzonego przez marszałka województwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę Wykonawcy, w zakresie: transportu odpadów, zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, objętych zamówieniem W przypadku składania oferty wspólnej w/w. dokumenty składa ten lub ci z wykonawców składających ofertę wspólną, którzy odpowiadają za realizację danego zakresu przedmiotu zamówienia. Warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: a) w zakresie doświadczenia: wykonał (a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje), w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, minimum jedną usługę polegającą na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych, w sposób ciągły w okresie co najmniej 12 pełnych następujących po sobie miesięcy, o łącznej wartości usługi co najmniej 800.000,00 zł (brutto), wraz z podaniem wartości usług, przedmiotu, daty realizacji i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy; W przypadku składania oferty wspólnej ww. warunek musi spełniać co najmniej jeden z wykonawców w całości. b) w zakresie potencjału technicznego dysponuje lub będzie dysponować co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, dysponuje lub będzie dysponować co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, dysponuje lub będzie dysponować co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów komunalnych bez funkcji kompaktującej, dysponuje lub będzie dysponować co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów komunalnych zasilanym paliwami alternatywnymi. z zastrzeżeniem, że co najmniej jeden z powyższych pojazdów musi spełniać poziom emisji spalin co najmniej EURO 5 lub wyższy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen