157226-2026 - Ergebnis
Polen – Schutz gefährdeter Arten – „Usługa inwentaryzacji tokowisk, monitorowania liczebności populacji głuszca Tetrao urogallus, zbioru prób do badań w Puszczy Augustowskiej w 2026 wraz z wykonaniem raportu, prowadzona w ramach projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” (OPL2), dofinansowanego z Programu FENIKS 2021-2027.”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Usługa inwentaryzacji tokowisk, monitorowania liczebności populacji głuszca Tetrao urogallus, zbioru prób do badań w Puszczy Augustowskiej w 2026 wraz z wykonaniem raportu, prowadzona w ramach projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” (OPL2), dofinansowanego z Programu FENIKS 2021-2027.”
BeschreibungZakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: Celem prac objętych zamówieniem jest poznanie zasięgu występowania głuszców i liczebności ptaków występujących naturalnie w Puszczy Augustowskiej oraz zebranie w terenie dostępnych prób do badań: pióra, odchody głuszców. Wykorzystywana jest metoda szacowania liczebności ptaków za pomocą rejestratorów dźwięku. Jest to metoda nieinwazyjna i nie wymagająca nadmiernej penetracji terenu tokowisk. Bezpośrednie obserwacje stanowić będą metodę pomocniczą. W ramach zamówienia zostanie przeprowadzona lokalizacja i inwentaryzacja tokowisk z wykorzystaniem rejestratorów dźwiękowych nagrywających głosy tokujących samców i samic. Uzupełniająco będą prowadzone bezpośrednie obserwacje oraz zostaną również zebrane informacje o obserwacjach z terenu od służb leśnych i pracowników leśnych. Wykonawca zbierze próby - odchody, pióra głuszców. Wyniki realizacji zamówienia zostaną przedstawione w raporcie (wersja papierowa i wersja cyfrowa na nośniku CD/DVD). Liczbę tokowisk w obrębie 4 nadleśnictw tj. Nadleśnictwo Głęboki Bród, Augustów, Pomorze i Płaska szacuje się na poziomie 14 tokowisk, łącznie czynnych i opuszczonych, stwierdzonych w okresie ostatnich 16 lat. Szczegółowy Opis Zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung850970-2025
Interne KennungZG.270.15.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, iż działając na podstawie art. 138 ust. 4 PZP, wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des VerfahrensKomunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy e-propublico.pl oraz poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu platformye-propublico.pl Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy e-propublico.pl., załączając (opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym) plik formularza oferty (stanowiący załącznik nr 1 do SWZ) w sposób opisany w Instrukcji obsługi platformy e-propublico stanowiącej załącznik nr 12 do SWZ. W Formularzu Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ) Wykonawca zobowiązany jest podać adres poczty elektronicznej, na którym prowadzona będzie korespondencja związana z postępowaniem. b) Wykonawca zamierzający złożyć ofertę w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi zarejestrować się na platformie e-propublico.pl pod adresem: https://e-propublico.pl. Wykonawca, chcąc przystąpić do udziału w postępowaniu, loguje się na Platformie, w menu ”Ogłoszenia” wyszukuje niniejsze postępowanie, otwiera je klikając w jego temat, a następnie korzysta z funkcji ”Zgłoś udział w postępowaniu” na karcie Informacje ogólne”; w przypadku, gdy Wykonawca nie posiada konta na Platformie, należy skorzystać z funkcji ”Zarejestruj”. Po wypełnieniu Formularza rejestracyjnego Wykonawca otrzyma wiadomość e-mail na zdefiniowany adres poczty elektronicznej, z opcją aktywacji konta. Aktywacja konta jest konieczna do zakończenia procesu rejestracji i umożliwia zalogowanie się na platformie e-propublico.pl. c) Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w formatach danych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773). Zamawiający rekomenduje złożenie oferty w formacie .pdf i podpisanie jej kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie. pades. Sposób złożenia oferty, w tym zaszyfrowania oferty opisany został w Instrukcji obsługi platformy e-propublico.pl(załącznik nr 12 do SWZ). d) oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami, powinna być podpisana ważnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumentach rejestrowych, a następnie przesłana Zamawiającemu za pośrednictwem Platformy, poprzez dodanie dokumentów na karcie ”Oferta/Załączniki”, za pomocą opcji ”Załącz plik” i użycie przycisku ”Załącz”; e) jeżeli umocowanie dla osób podpisujących ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca do oferty powinien dołączyć dokument pełnomocnictwa udzielonego przez osoby uprawnione i obejmujące swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym, lub podpisem osobistym albo w elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego; f) wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, które Wykonawca chce zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać przesłane za pośrednictwem Platformy, w osobnym pliku, na karcie ”Oferta/Załączniki”, w tabeli ”Część oferty stanowiąca tajemnicę przedsiębiorstwa”, za pomocą opcji ”Załącz plik” i użycie przycisku ”Załącz”; g) potwierdzeniem prawidłowo załączonego pliku jest automatyczne wygenerowanie przez Platformę komunikatu systemowego o treści” Plik został poprawnie przesłany na platformę; h) ostateczne złożenie oferty wraz z załącznikami Wykonawca musi potwierdzić klikając w przycisk ”Złóż ofertę”; i) złożenie oferty zostanie potwierdzone komunikatem systemowym z podaniem terminu jej złożenia oraz aktywowana zostanie dla Wykonawcy możliwość pobrania, w stosunku do każdego z przesłanych plików, automatycznie wystawionego przez Platformę dokumentu EPO (Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru), będącego dowodem potwierdzającym fakt i czas dostarczenia Zamawiającemu pliku za pośrednictwem Platformy. Do upływu terminu składania ofert, Wykonawca, za pośrednictwem Platformy, może wycofać złożoną ofertę, używając opcji ”Wycofaj ofertę” (karta Oferta/Załączniki). Po wycofaniu oferty Wykonawca może usunąć załączone pliki, zaznaczając pozycje do usunięcia i klikając w przycisk ”Usuń zaznaczone”.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungCelem prac objętych zamówieniem jest poznanie zasięgu występowania głuszców i liczebności ptaków występujących naturalnie w Puszczy Augustowskiej oraz zebranie w terenie dostępnych prób do badań: pióra, odchody głuszców. Wykorzystywana jest metoda szacowania liczebności ptaków za pomocą rejestratorów dźwięku. Jest to metoda nieinwazyjna i nie wymagająca nadmiernej penetracji terenu tokowisk. Bezpośrednie obserwacje stanowić będą metodę pomocniczą. W ramach zamówienia zostanie przeprowadzona lokalizacja i inwentaryzacja tokowisk z wykorzystaniem rejestratorów dźwiękowych nagrywających głosy tokujących samców i samic. Uzupełniająco będą prowadzone bezpośrednie obserwacje oraz zostaną również zebrane informacje o obserwacjach z terenu od służb leśnych i pracowników leśnych. Wykonawca zbierze próby - odchody, pióra głuszców. Wyniki realizacji zamówienia zostaną przedstawione w raporcie (wersja papierowa i wersja cyfrowa na nośniku CD/DVD). Liczbę tokowisk w obrębie 4 nadleśnictw tj. Nadleśnictwo Głęboki Bród, Augustów, Pomorze i Płaska szacuje się na poziomie 14 tokowisk, łącznie czynnych i opuszczonych, stwierdzonych w okresie ostatnich 16 lat. Szczegółowy Opis Zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ