2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i wdrożenie Systemu Zarządzania Badaniami Klinicznymi
Beschreibung: Dostawa i wdrożenie Systemu Zarządzania Badaniami Klinicznymi zgodnie z załącznikami do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 72259-2026
Interne Kennung: 140/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zdecydował o przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania w trybie przyspieszonym, z uwagi na wystąpienie okoliczności organizacyjnych, których nie można było wcześniej przewidzieć, a które mają istotny wpływ na terminową realizację przedmiotowego zadania. W szczególności Zamawiający wskazuje na opóźnienia organizacyjne związane z procesem zatrudniania kluczowej kadry, niezbędnej do przygotowania i uruchomienia postępowania, jak również na zmiany kadrowe na stanowisku Dyrektora MCWBK, polegające na objęciu funkcji przez nowego Dyrektora z dniem 1 stycznia 2026 r. Zmiany te spowodowały konieczność reorganizacji prac oraz ponownego ustalenia priorytetów realizacyjnych, co miało bezpośredni wpływ na harmonogram przygotowania zamówienia. Jednocześnie realizacja zamówienia ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania MCWBK, w szczególności w zakresie zapewnienia ciągłości procesów cyfryzacyjnych, poprawy dostępności danych, a także dostosowania jednostki do aktualnych wymogów organizacyjnych i technologicznych. Dalsze przesunięcie terminu realizacji mogłoby skutkować negatywnymi konsekwencjami organizacyjnymi oraz operacyjnymi. Zastosowanie trybu przyspieszonego jest zatem uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia, wynikającą z okoliczności niezależnych od Zamawiającego, których nie można było przewidzieć na etapie planowania postępowań, a które wymagają niezwłocznego podjęcia działań w celu zapewnienia terminowej realizacji zadania. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający uznał, że zastosowanie trybu przyspieszonego jest zasadne i pozostaje w zgodzie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30213200 Tablettcomputer
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa i wdrożenie Systemu Zarządzania Badaniami Klinicznymi zgodnie z SWZ w tym załącznikiem nr 1 do SWZ
Interne Kennung: 1