158553-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11..."
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11..."
Beschreibung: Zakres rzeczowy: 1) Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.). 2) Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. 3) Ilość odpadów o kodzie 19 12 12 wynosi około 3450,00 Mg w okresie obowiązywania umowy. Miesięczna ilość wynosi około 290,00 Mg. Podana ilość odpadów jest szacunkowa, służy pomocniczo do przygotowania oferty i nie stanowi ona limitu zamówienia. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się odebrać i zagospodarować faktyczną i rzeczywistą ilość odpadów, która może różnić się od wskazanych powyżej wartości szacunkowych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania środków przeznaczonych na realizację poszczególnych zadań w pełnym wymiarze. 4) Odpady o kodzie 19 12 12 stanowią materiał posortowniczy (balast) pochodzący z mechanicznej obróbki odpadów na sortowni - po przetworzeniu zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 jako tzw. frakcja nadsitowa. Odpady nie są poddawane separacji magnetycznej, pneumatycznej czy optycznej. Po przejściu przez sito bębnowe ze strumienia odpadów wybierane są surowce wtórne w sposób ręczny przez personel Zamawiającego na podajniku sortowniczym. 5) Odpady wytworzone w mechanicznym procesie są magazynowane wspólnie jako materiał wymieszany, luzem i w takiej formie będą załadowywane na podstawione środki transportu. Średnia waga 1 m3 odpadów o kodzie 19 12 12 objętych zamówieniem wynosi około 0,15-0,25 Mg. Średnia waga załadunku na naczepę typu ruchoma podłoga wynosi 17 – 20 Mg. Jest to wartość orientacyjna służąca Wykonawcy do skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowi podstaw do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. 6) Odebrane partie materiałów mogą różnic się co do wartości opałowej, a jakiekolwiek różnice nie będą stanowiły podstaw roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 7) Usługę należy zrealizować w systemie sukcesywnego odbioru odpadów wykonywanego na zlecenie zamawiającego, za pomocą środków transportowych Wykonawcy w dni robocze w godzinach 7.00-14.00. Miejsce odbioru odpadów to teren Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Rudzie, gm. Wieluń. 8) Odbiór następować będzie na podstawie zgłoszeń jednostkowych Zamawiającego wykonywanych na nr tel. lub e-mail zgodnie z danymi uzgodnionymi z Wykonawcą. Ostateczne terminy odbiorów jednostkowych będą uzgadniane każdorazowo pomiędzy przedstawicielami Stron. Wymaga się jednak odbioru odpadów do 48 godzin, licząc dni robocze, ze względu na ograniczone możliwości magazynowe Zamawiającego. 9) Załadunek będzie odbywał się sprzętem i na koszt Zamawiającego, umożliwiającym sprawne wypełnienie środków transportu Wykonawcy np. kontenerów, naczep itp. 10) Wynagrodzenie płatne Wykonawcy za wykonaną usługę zostanie ustalone na podstawie sumy iloczynów masy odebranych, przetransportowanych i zagospodarowanych odpadów o kodzie 19 12 12 oraz ceny jednostkowej za odbiór, transport i zagospodarowanie 1 Mg odpadów o kodzie 19 12 12. 11) Rozliczenie będzie dokonywane w cyklu comiesięcznym na podstawie Kart Przekazania Odpadów wystawianych za pomocą systemu BDO i poprawnie wystawionej przez Wykonawcę faktury. 12) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania środków przeznaczonych na realizację przedmiotowego zadania w pełnym wymiarze 13) (...) 18) Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Projekt umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ
Interne Kennung: ZP/1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, pochodzących z Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Rudzie, gm. Wieluń