158845-2026 - Wettbewerb
Polen – Gummistiefel – Dostawa odzieży ochronnej, obuwia i środków ochrony indywidualnej dla pracowników wojska i żołnierzy specjalistów jednostek wojskowych w rejonie zaopatrywania 34. WOG (zamówienie z podziałem na 3 części)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa odzieży ochronnej, obuwia i środków ochrony indywidualnej dla pracowników wojska i żołnierzy specjalistów jednostek wojskowych w rejonie zaopatrywania 34. WOG (zamówienie z podziałem na 3 części)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży ochronnej, obuwia i środków ochrony indywidualnej dla pracowników wojska i żołnierzy specjalistów jednostek wojskowych w rejonie zaopatrywania 34. WOG (zamówienie z podziałem na 3 części). 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 3 następujące części: 1) część nr 1 - dostawa odzieży roboczej; 2) część nr 2 - dostawa środków ochrony indywidualnej; 3) część nr 3 - dostawa obuwia. 3. Szczegółową specyfikację ilościową oraz jakościową, w tym charakterystykę przedmiotu zamówienia, szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zwany dalej: „OPZ”) określa załącznik nr 5 w zakresie wszystkich części przedmiotowego zamówienia oraz: 1) załącznik nr 1A do SWZ dla części nr 1, 2) załącznik nr 1B do SWZ dla części nr 2, 3) załącznik nr 1C do SWZ dla części nr 3; Załączniki wymienione powyżej w pkt 1) – 3) stanowią równocześnie formularze kalkulacji ceny ofertowej, które Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z formularzem ofertowym. Brak złożenia w/w formularzy, skutkować będzie odrzuceniem oferty. 4. Integralną częścią OPZ stanowią projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 4 do SWZ). 5. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy i nie używany, musi być wolny od wad fizycznych i prawnych. 6. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) Dostarczenia towaru do miejsca (w tym pomieszczeń) wskazanych przez Zamawiającego. 2) Objęcia dostarczonego towaru gwarancją. 7. Zamawiający gwarantuje złożenie zamówień na dostawę przedmiotu zamówienie na poziomie nie mniejszym niż 50 % wartości brutto umowy. Realizacja umowy w pozostałym zakresie uzależniona będzie od faktycznych potrzeb Zamawiającego (odbiorców wynikających z zmian na stanowiskach) oraz przydzielonych na ten cel środków finansowych. 8. Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia odszkodowawcze z tytułu nie złożenia i nie zrealizowania przez Zamawiającego zamówień na poziomie wyższym niż 50% maksymalnej wartości brutto umowy. 9. Towar musi odpowiadać Polskim normom przenoszącym normy europejskie lub normom innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy lub parametrom odnoszącym się do tych norm. Informacje i oznaczenia dotyczące produktu muszą być formułowane w języku polskim oraz spełniać pozostałe wymogi zawarte w ustawie z dnia 12 grudnia 2003r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz.U. 2021 r., poz. 222 z póź. zm.) oraz wymogi określone w formularzu kalkulacji ceny ofertowej i opisie przedmiotu zamówienia.
Interne KennungZP/21/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18812200 Gummistiefel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 18830000 Sicherheitsschuhe
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Dostawa odzieży roboczej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży ochronnej, obuwia i środków ochrony indywidualnej dla pracowników wojska i żołnierzy specjalistów jednostek wojskowych w rejonie zaopatrywania 34. WOG 1) część nr 1 - dostawa odzieży roboczej; 2. Szczegółową specyfikację ilościową oraz jakościową, w tym charakterystykę przedmiotu zamówienia, szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zwany dalej: „OPZ”) określa załącznik nr 5 w zakresie wszystkich części przedmiotowego zamówienia oraz: 1) załącznik nr 1A do SWZ dla części nr 1, Załącznik wymieniony powyżej w pkt 1) stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej, który Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z formularzem ofertowym. Brak złożenia w/w formularza, skutkować będzie odrzuceniem oferty. 3. Integralną częścią OPZ stanowią projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 4 do SWZ).
Interne KennungZP/21/2026 część 1
Haupteinstufung (cpv): 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18812200 Gummistiefel, 18830000 Sicherheitsschuhe, 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje a Dostawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie określonym w załączniku nr 1A do SWZ. 3. Z zastrzeżeniem postanowień odnoszących się wprost do przedmiotu zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji, Zamawiający zastrzega, iż dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5 . W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania wartości zamówienia objętego prawem opcji, jak również wszystkich lub tylko wybranych rodzajów towaru, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. Złożenie oświadczenia o udzieleniu zamówienia w ramach prawa opcji zostanie poprzedzone konsultacją Zamawiającego z Wykonawcą dotyczącą rodzaju zamawianego towaru. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji, albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
LosLOT-0002
Titel2. Dostawa środków ochrony indywidualnej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży ochronnej, obuwia i środków ochrony indywidualnej dla pracowników wojska i żołnierzy specjalistów jednostek wojskowych w rejonie zaopatrywania 34. WOG 1) część nr 2 - dostawa środków ochrony indywidualnej ; 2. Szczegółową specyfikację ilościową oraz jakościową, w tym charakterystykę przedmiotu zamówienia, szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zwany dalej: „OPZ”) określa załącznik nr 5 w zakresie wszystkich części przedmiotowego zamówienia oraz: 1) załącznik nr 1B do SWZ dla części nr 2, Załącznik wymieniony powyżej w pkt 1) stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej, który Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z formularzem ofertowym. Brak złożenia w/w formularza, skutkować będzie odrzuceniem oferty. 3. Integralną częścią OPZ stanowią projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 4 do SWZ).
Interne KennungZP/21/2026 część 2
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje a Dostawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie określonym w załączniku nr 1B do SWZ. 3. Z zastrzeżeniem postanowień odnoszących się wprost do przedmiotu zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji, Zamawiający zastrzega, iż dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5 . W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania wartości zamówienia objętego prawem opcji, jak również wszystkich lub tylko wybranych rodzajów towaru, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. Złożenie oświadczenia o udzieleniu zamówienia w ramach prawa opcji zostanie poprzedzone konsultacją Zamawiającego z Wykonawcą dotyczącą rodzaju zamawianego towaru. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji, albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
LosLOT-0003
Titel3. Dostawa obuwia
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży ochronnej, obuwia i środków ochrony indywidualnej dla pracowników wojska i żołnierzy specjalistów jednostek wojskowych w rejonie zaopatrywania 34. WOG 1) część nr 3 - dostawa obuwia; 2. Szczegółową specyfikację ilościową oraz jakościową, w tym charakterystykę przedmiotu zamówienia, szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zwany dalej: „OPZ”) określa załącznik nr 5 w zakresie wszystkich części przedmiotowego zamówienia oraz: 1) załącznik nr 1C do SWZ dla części nr 3, Załącznik wymieniony powyżej w pkt 1) stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej, który Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z formularzem ofertowym. Brak złożenia w/w formularza, skutkować będzie odrzuceniem oferty. 3. Integralną częścią OPZ stanowią projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 4 do SWZ).
Interne KennungZP/21/2026 część 3
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje a Dostawca wyraża zgodę na prawo opcji. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie określonym w załączniku nr 1C do SWZ. 3. Z zastrzeżeniem postanowień odnoszących się wprost do przedmiotu zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji, Zamawiający zastrzega, iż dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5 . W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania wartości zamówienia objętego prawem opcji, jak również wszystkich lub tylko wybranych rodzajów towaru, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. Złożenie oświadczenia o udzieleniu zamówienia w ramach prawa opcji zostanie poprzedzone konsultacją Zamawiającego z Wykonawcą dotyczącą rodzaju zamawianego towaru. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji, albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 12. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.