158950-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Zakup i dostawa komponentów informatycznych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa komponentów informatycznych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa komponentów informatycznych, zgodnie z poszczególnymi częściami. Zamówienie podzielone jest na XII części. 2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ), dla wszystkich części, stanowi Załącznik nr 3 do SWZ / Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy, zawierające dodatkowe zapisy w zakresie przedmiotu zamówienia, dla wszystkich części, znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ. 4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 5. Przedmiot umowy jest współfinansowany przez: 5.1 Unię Europejską - ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu FESL.11 Fundusze Europejskie na pomoc techniczną EFRR, Działanie FESL.11.01 Pomoc Techniczna EFRR (dotyczy części I, II, III, IV, V, VI, VIII, IX, X, XI), 5.2 Unię Europejską - ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.06. Fundusze Europejskie dla edukacji, Działanie FESL.06.04 Strategiczne projekty dla obszaru edukacji w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS - II edycja” (dotyczy części V), 5.3 w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego, który realizowany jest przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. (LIFE20 IPE/PL/000007 - LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY) (dotyczy części IV, V), Projekt zintegrowany LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit" finansowany w 60% ze środków UE, 5.4 Unię Europejską - w ramach projektu „Śląskie. Dla rozwoju WspólNeGo”, realizowanego z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021–2027, Priorytet FESL.07 – Fundusze Europejskie dla społeczeństwa. Działanie FESL.07.12 – Rozwój dialogu obywatelskiego, w ramach projektu „Śląskie. Dla rozwoju WspólNeGo” (dotyczy części III, V, VI).
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Warunków Zamówienia (w skrócie: SWZ) formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Oferta oraz wszystkie dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 6. Ofertę wraz z załącznikami należy przekazać za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl. 7. Wraz z ofertą należy złożyć: a) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt 3 rozdziału VI SWZ; b) Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp; c) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy / Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia jest umocowana do jego reprezentowania; d) pełnomocnictwa - jeśli dotyczy. 8. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale IX SWZ. 9. W celu umożliwienia pełnej i jednoznacznej identyfikacji zaoferowanego przedmiotu zamówienia (spośród wielu dostępnych na rynku) oraz oceny jego zgodności z zapisami określonymi w SWZ w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ), odpowiednio dla danej Części, Wykonawca zobligowany jest do podania parametrów dotyczących identyfikacji przedmiotu zamówienia, tj.: podania nazwy producenta oraz modelu każdego oferowanego przedmiotu zamówienia. 10. W przypadku, gdy Wykonawca w formularzu ofertowym, odpowiednio dla danej Części, nie poda wszystkich wymaganych parametrów (tj. nazwy producenta oraz modelu każdego oferowanego przedmiotu zamówienia) lub wskaże więcej niż jeden wariant danego parametru, wówczas oferta Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 11. W celu potwierdzenia zgodności zaoferowanego przedmiotu zamówienia z zapisami określonymi w SWZ, Zamawiający zastrzega sobie prawo do wezwania Wykonawcy do wyjaśnienia treści oferty potwierdzającego spełnienie wymagania dla danej pozycji opisanej w OPZ (Wykonawca winien będzie szczegółowo opisać sposób spełniania danego wymagania). 12. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=2026%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne 13. W celu otrzymania punktów w ramach kryterium oceny ofert „wydłużenie okresu gwarancji”, w formularzu ofertowym, odpowiednio dla danej Części, Wykonawca winien podać (jeśli dotyczy) oferowany okres wydłużenia gwarancji, zgodnie z rozdziałem XII SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237200 Computerzubehör, 32552410 Modems, 32342100 Kopfhörer, 30233300 Chipkartenleser, 30237240 Webkamera, 30237460 Computertastaturen, 30237410 Computermäuse, 30234000 Speichermedien, 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör, 32342300 Mikrofone und Sprechgeräte, 30233150 Laufwerke für optische Speicherplatten, 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - Modem USB LTE 3G/4G (ilość: 42 szt.)
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ), dla wszystkich części, stanowi Załącznik nr 3 do SWZ / Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy, zawierające dodatkowe zapisy w zakresie przedmiotu zamówienia, dla wszystkich części, znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32552410 Modems
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji
LosLOT-0002
TitelCzęść II - Stacja dokująca uniwersalna USB 3.0 DP/HDMI/PD (ilość: 50 szt.); Hub USB HDMI USB 3.0 RJ-45 mini (ilość: 20 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237200 Computerzubehör
LosLOT-0003
TitelCzęść III - Słuchawki komputerowe przewodowe z mikrofonem (ilość: 75 szt.); Słuchawki komputerowe bezprzewodowe z mikrofonem (ilość: 80 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32342100 Kopfhörer
LosLOT-0004
TitelCzęść IV - Czytnik kart pamięci (ilość: 10 szt.); Kamerka komputerowa FullHD (ilość: 43 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część IV
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233300 Chipkartenleser, 30237240 Webkamera
LosLOT-0005
TitelCzęść V - Mysz komputerowa USB (ilość: 348 szt.); Mysz komputerowa wertykalna prawa (ilość 40 szt.); Mysz komputerowa bezprzewodowa (ilość: 25 szt.); Klawiatura komputerowa USB (ilość: 214 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część V
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237200 Computerzubehör, 30237460 Computertastaturen, 30237410 Computermäuse
LosLOT-0006
TitelCzęść VI - Dysk do serwera NAS 12TB, 7200 rpm, 256 MB (ilość: 10 szt.); Dysk SSD Nvme 1TB (ilość: 40 szt.); Karta pamięci microSD 128 GB (ilość: 10 szt.); Pendrive 64GB (ilość: 7 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część VI
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30234000 Speichermedien
LosLOT-0007
TitelCzęść VII - Przenośny mikrofon konferencyjny/ spikerfon (ilość: 3 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część VII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör, 32342300 Mikrofone und Sprechgeräte
LosLOT-0008
TitelCzęść VIII - Nagrywarka DVD zewnętrzna (ilość: 27 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część VIII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233150 Laufwerke für optische Speicherplatten
LosLOT-0009
TitelCzęść IX - Filtr prywatyzujący typ 1 do laptopów 16” (ilość 60 szt.); Filtr prywatyzujący typ 2 23,8”(ilość 30 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część IX
LosLOT-0010
TitelCzęść X - Podkładka pod myszkę i klawiaturę (90 x 45 cm) (ilość 100 szt.) Podkładka ergonomiczna pod myszkę (ilość 300 szt.)
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część X
LosLOT-0011
TitelCzęść XI - Rysik do tabletu Ipad (ilość 3 szt.);
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część XI
LosLOT-0012
TitelCzęść XII - Bateria do UPS (ilość 40 szt.)
Interne KennungBZ-ZP.272.5.5.2026.AA - Część XII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren