2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP Storkowo
Beschreibung: Przedmiot zamówienia: Zakup i dostarczenie jednego fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP Storkowo. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, ze względu na potrzebę zintegrowania rozwiązań technicznych, które uniemożliwiają podział zamówienia na części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W postępowaniu o udzielenie zamówienia, ofertę oraz oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w pierwszym zdaniu.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych zwanej dalej „ustawą PZP”. 2. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy PZP. 3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej „specyfikacją" lub „SWZ" obowiązują przepisy ustawy PZP i aktów wykonawczych do ustawy PZP. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 6. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 8. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące nabywania dostaw. 9. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I. Przedmiot zamówienia: Zakup i dostarczenie jednego fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP Storkowo. 1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, ze względu na potrzebę zintegrowania rozwiązań technicznych, które uniemożliwiają podział zamówienia na części. 2. Oznaczenie przedmiotu zamówienia według klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Oznaczenie według CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 6. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 7. Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia, w tym załącznikach do SWZ znajdują się określenia wskazujące znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawców produktów, materiałów lub urządzeń równoważnych. Użyte nazwy, typy, należy traktować jako rozwiązania przykładowe określające kryteria stosowane w celu oceny równoważności tj. standardy jakościowe, wygląd i parametry techniczne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakie muszą spełniać rozwiązania równoważne, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy wykorzystany w obliczeniach projektowych. Jako równoważne dopuszcza się inne rozwiązania, niż podane w dokumentacji przetargowej, pod warunkiem spełnienia kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności tj. zagwarantowania równorzędnych parametrów technicznych i technologicznych pojazdu nie gorszych niż określone w dokumentacji przetargowej oraz zgodności z obowiązującymi wymaganiami prawnymi. Podane typy i właściwe im cechy mogą jedynie służyć dla lepszego doboru zamienników. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie tj. materiały, urządzenia, dostawy, usługi spełniają wymagania, określone w opisie przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego (tj. normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych), a ciężar udowodnienia równoważności w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego, spoczywa na Wykonawcy, w szczególności przy pomocy przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP. 9. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy PZP w przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP oferowane świadczenie nie musi być zgodne z wymaganymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których odnosi się opis przedmiotu zamówienia, ale Wykonawca jest zobowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP. 10. Zamawiający, wszędzie tam, gdzie opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy PZP oraz wszędzie tam, gdzie wymaga przedstawienia określonego oznakowania dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca może zastosować inne rozwiązanie (np. nowszą technologię), o ile jest w stanie zapewnić i wykazać jej równoważność w odniesieniu do wydajności i funkcjonalności oraz wymagań środowiskowych, aspektów do-tyczących zdrowia, bezpieczeństwa i jakości. 11. Gdy opis przedmiotu zamówienia został skonstruowany poprzez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP wówczas, zgodnie z art. 101 ust. 6 ustawy PZP, wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych świadczeń ze stosownymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami i systemami referencji technicznych, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP, że dostawa spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez zamawiającego. 12. Zamówienie przewidziane do dofinansowania w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz z budżetu Gminy Grzmiąca. II. Gwarancja i rękojmia: 1. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia wraz z wyposażeniem wynosi minimum 24 miesiące bez limitu kilometrów na podwozie samochodu i zabudowę oraz minimum 12 miesięcy gwarancji i rękojmi na wyposażenie niezamontowane na stałe w pojeździe zgodnie z warunkami dostawcy sprzętu. 2. Zaoferowane okresu gwarancji krótszego niż 24 miesiące skutkować będzie odrzuceniem oferty. 3. W przypadku, gdy Wykonawca nie wskaże w formularzu ofertowym żadnego okresu gwarancji na zabudowę pojazdu, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca udziela gwarancji na okres 24 miesięcy.