159297-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigung von Unterkünften – Odder Kommune - Udbud af rengøring - 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdder Kommune - Udbud af rengøring - 2026
BeschreibungServicemægleren A/S har glæden af at bistå Odder Kommune (herefter benævnt "Ordregiver") med udbud af rengøring på en række adresser jf. nedenfor.Opgaven omfatter rengøring af skoler, dagsinstitutioner og øvrige kommunale bygninger tilhørende Ordregiver på følgende adresser:Vejledning og Mestring:Aktivitetshuset, (Rosenhuset) Lundevej 3, (Lejl. 106-109) 8300 OdderNetværket, Rosensgade 47, 8300 OdderKildetoften 28, lejl. Nr. 5. 1. sal, 8300 OdderCampus, Østermarksvej 25, 8300 OdderE-team, Bisgårdsvej 54, 8300 OdderFabos (Aktivitetscenter), Stenslund 7, 8300 OdderGylling Børnehus, Gylling Skolegade 13, 8300 OdderGylling Skole, Gylling Skolegade 13, 8300 OdderHou Børnehus, Skolevænget 3, Hou, 8300 OdderHou Skole, Skolevænget 1, Hou, 8300 OdderHundslund Børnehave, Solhøjvej 12A, 8300 OdderHundslund Skole, Landevejen 30, 8300 Odder KommuneOdder Bibliotek, Mejerivej 14, 8300 OdderOdder Rådhus, Rådhusgade 3, 8300 OdderParkvejens Skole, Nølevvej 4, 8300 OdderSamsø Terminal, Havnegade 4, Hou, 8300 OdderTunø Terminal, Havnegade 4, Hou, 8300 OdderStampmøllevej 57, 8300 OdderSaksild Børnehave og Vuggestue, Rudevej 100, 8300 OdderSaksild skole, Kulturhus, Pavillon, Rudevej 100, 8300 OdderVej & Park, Højmarkvej 10, 8300 OdderBørne- og Familiecenter, Vitavej 57, 8300 OdderFællesarealer, VitaParkvej 9, 8300 OdderFamiliegangen, VitaParkvej 9, 8300 OdderUngeenheden, VitaParkvej 9, 8300 OdderJobcenter, Vitavej 67, 8300 OdderForebyggelse & Rusmidler, VitaParkvej 11, 8300 OdderKulturkøkkenet og Spisestuen, Vitavej 59, 8300 OdderSundhed og omsorg, Vitavej 67, 8300 OdderVestskolen afd. Vestermarkskolen, Vennelundvej 95, 8300 OdderÅlykkecenteret, Ålykkecenteret 5, 8300 Odder.Specificering af rengøringsopgavens omfang samt udførelse, samt særlige forhold for de enkelte adresser fremgår af Bilag B - Kravspecifikationen.Bygnings- og lokalefortegnelser med tilhørende tegninger for adresserne fremgår af Bilag C (pdf.-format) og C1 (xlsx.-format).Opgaven er ikke delt op i delaftaler.Mvh. Servicemægleren A/S
Interne Kennung278518050
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et begrænset udbud i henhold til udbudsloven (lov nr. 1564 af 15. december 2015) og består af en indledende prækvalifikationsfase samt en efterfølgende tilbudsfase, hvor de prækvalificerede leverandører inviteres til at afgive tilbud.Ordregiver har valgt ikke at opdele opgaven i delaftaler, idet det vurderes mest hensigtsmæssigt, at én leverandør varetager den samlede rengøringsopgave med henblik på at opnå synergimæssige fordele.På baggrund af objektive og ikke-diskriminerende udvælgelseskriterier vil Ordregiver udvælge et begrænset antal ansøgere, som inviteres til at afgive tilbud.Ordregiver forbeholder sig retten til at afvise tilbud, der indeholder forbehold over for udbudsmaterialets krav og betingelser, ikke er vedlagt den krævede dokumentation samt/eller ikke er modtaget i overensstemmelse med udbudsmaterialets bestemmelser.Yderligere oplysninger om udbudsprocessen fremgår af udbudsbetingelserne, som leverandørerne opfordres til at gennemgå grundigt.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911100 Reinigung von Unterkünften
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919200 Büroreinigung, 90919300 Reinigung von Schulen
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenTilbudsgiver kan byde ind på en række optioner, udover hovedrengøringsopgaven, som fremgår af Bilag B pkt. 8.