2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi zarządzania gminnymi nieruchomościami położonymi na obszarze Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 1 w Sopocie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zarządzania gminnymi nieruchomościami zabudowanymi budynkami mieszkalnymi i niemieszkalnymi oraz zarządzania gminnymi lokalami mieszkalnymi i użytkowymi w budynkach, w których wyodrębniono lokale na rzecz innych podmiotów niż Gmina Miasta Sopotu, położonymi na obszarze Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 1 w Sopocie. W związku z realizacją usługi zarządzania, w ramach wynagrodzenia za świadczenie usługi zarządzania, Zamawiający powierzy Wykonawcy odrębną umową przetwarzanie związanych z zarządzanym zasobem danych osobowych, w trybie obowiązujących w tym aspekcie przepisów prawa. Zasoby, które zostaną objęte usługą będącą przedmiotem niniejszego postępowania obejmują: 1) nieruchomości zabudowane: a) budynkami mieszkalnymi w liczbie 18 o łącznej powierzchni użytkowej lokali 3.761,80 m2 b) budynkami niemieszkalnymi w liczbie 12 o łącznej powierzchni użytkowej lokali 3.529,26 m2 c) garażami murowanymi wolnostojącymi w liczbie 19 o łącznej powierzchni użytkowej 341,00 m2 wraz z infrastrukturą oraz pomieszczeniami i obiektami przynależnymi położonymi poza zarządzanymi nieruchomościami; 2) lokale gminne o łącznej powierzchni użytkowej 21.568,46 m2 w 150 nieruchomościach zabudowanych budynkami mieszkalnymi, w których wyodrębniono lokale na rzecz innych podmiotów niż Gmina Miasta Sopotu, wraz z pomieszczeniami przynależnymi, w tym: a) lokale mieszkalne o łącznej powierzchni użytkowej 19.280,96 m2 b) lokale użytkowe o łącznej powierzchni użytkowej 2.287,50 m2 3) lokale gminne użytkowe o łącznej powierzchni użytkowej 504,10m2 w 2 nieruchomościach zabudowanych budynkami niemieszkalnymi, w których wyodrębniono lokale na rzecz innych podmiotów niż Gmina Miasta Sopotu, wraz z pomieszczeniami przynależnymi. Wyżej wymienione zasoby określone według stanu na dzień 16.12.2024 r. mogą ulegać zmianom w trakcie realizacji zamówienia wynikającym w szczególności z przekształceń własnościowych, aktualizacji pomiarów lokali/budynków, wyburzeń budynków. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ oraz w załącznikach do wzoru umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 80300-2025
Interne Kennung: ZP.271.8.L.2025.PG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70000000 Immobiliendienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis, 72310000 Datenverarbeitung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 uPzp, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. 2. Zamówienia, o których mowa ust. 1, będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z zakresem usług stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia. Zakresem usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w ust. 1, będą usługi szczegółowo opisane w Załączniku nr 8 do SWZ – wzorze umowy i załącznikach do wzoru umowy. 3. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień podobnych, o których mowa w ust. 1 nie przekroczy wartości 20 % wartości niniejszego zamówienia. 4. Zamówienia podobne będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, a jeżeli wartość szacunkowa będzie mniejsza od kwoty, o której mowa w art. 2 ust.1 pkt 1 uPzp, tylko po przeprowadzenie negocjacji. 5. Zamówienia, o których mowa w ust. 1 będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby wykonania dodatkowego zakresu usług po zakończeniu lub w czasie realizacji Umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania. Zamówienie podobne może obejmować rodzajowo cały lub częściowy zakres usług wskazanych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiający, po zakończeniu terminu realizacji Umowy, o którym mowa w rozdziale VI SWZ, przewiduje możliwość dwukrotnego wznowienia zamówienia polegającego na powtórzeniu tego samego zakresu usług na kolejne 6 miesięcy każdorazowo na zasadach określonych w załączniku nr 8 do SWZ – Wzór umowy, pod warunkiem należytego wykonania usługi. 7. Skorzystanie ze wznowienia zamówienia stanowi uprawnienie Zamawiającego i uzależnione będzie wyłącznie od jego potrzeb. Strony zgodnie oświadczają, że wznowienie zamówienia nie rodzi po stronie Zamawiającego obowiązku z niego skorzystania, natomiast po stronie Wykonawcy nie stanowi podstawy do wystąpienia do Zamawiającego z roszczeniami o wykonanie wznowienia zamówienia. 8. Warunkiem wznowienia zamówienia jest doręczenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego w przedmiocie skorzystania ze wznowienia zamówienia w określonym przez niego zakresie. Oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu ze wznowienia (uruchomieniu wznowienia) winno być złożone w formie pisemnej lub w formie elektronicznej. 9. Skorzystanie ze wznowienia zamówienia nastąpi najpóźniej w terminie 14 dni kalendarzowych przed zakończeniem terminu umowy. Wykonawca ma obowiązek realizować wznowienie zamówienia na warunkach określonych w Umowie. W przypadku niepoinformowania Wykonawcy w tym terminie, należy traktować, że Zamawiający nie będzie korzystał ze wznowienia. 10. Do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego w ramach wykonania wznowienia zamówienia mają w całości zastosowanie wszystkie postanowienia Umowy, w tym te dotyczące wynagrodzenia, z uwzględnieniem zapisów umowy o waloryzacji wynagrodzenia oraz innych dopuszczalnych zmian umowy. 11. Cena wznowienia będzie ceną obliczoną na podstawie ceny wskazanej w ofercie Wykonawcy proporcjonalnie do trwania okresu wznowienia, powiększonej o wskaźnik inflacji, jednak nie więcej niż 10 %, w odniesieniu do podstawowego okresu realizacji. 12. Wznowienie zamówienia nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Zakres wznowienia będzie zgodny z przedmiotem zamówienia podstawowego a całkowita wartość wznowień została uwzględniona przy obliczaniu wartości szacunkowej zamówienia podstawowego. 13. Wartość szacunkowa zamówienia dodatkowego i wznowień została uwzględniona w wartości szacunkowej zamówienia.