159446-2026 - Wettbewerb
Polen – Netzwerkinfrastruktur – Dostawa infrastruktury sieciowej w ramach projektu pn. ”Rozwój infrastruktury szpitala w Wieluniu w obszarze kardiologii”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa infrastruktury sieciowej w ramach projektu pn. ”Rozwój infrastruktury szpitala w Wieluniu w obszarze kardiologii”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury sieciowej w ramach realizowanego przez SPZOZ w Wieluniu projektu pn. Rozwój infrastruktury szpitala w Wieluniu w obszarze kardiologii”. Sprzęt winien być fabrycznie nowy, nie powystawowy, niedemonstracyjny, wolny od wad. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagane parametry techniczne i funkcje użytkowe sprzętu komputerowego i elementów infrastruktury sieciowej oraz szczegółowy opis stosowanych zasad równoważności zawierają tabele stanowiące łącznie załącznik nr 1 do niniejszej SWZ_(SOPZ). Informacje w zakresie zasad realizacji dostawy, gwarancji oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – wzór umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo odpowiedniej modyfikacji wzoru umowy w przypadku, gdy jednemu wykonawcy udzielone zostanie zamówienie publiczne na więcej niż jedno zadanie niniejszego postępowania. Zamówienie sfinansowane zostanie ze środków zewnętrznych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” w obszarze kardiologii ośrodków zakwalifikowanych do OK I. Stosownie do dyspozycji art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia z zachowaniem zasad ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, zgodnie z zasadą DNSH. W szczególności wykonawca zapewni: • że transport, opakowania i sposób dostawy ograniczają emisję zanieczyszczeń i odpadów, • że dostarczony sprzęt spełnia wymagania środowiskowe (m.in. RoHS, REACH,energooszczędność), • że powstałe odpady zostaną zagospodarowane zgodnie z przepisami o odpadach i WEEE. Zamawiający zastrzega sobie - na etapie realizacji umowy - prawo do kontroli zgodności realizacji z wymaganiami DNSH. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia odbywało się z uwzględnieniem Standardów dostępności dla polityki spójności 2021–2027, opublikowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.W szczególności wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia: • Dostępności informacyjno-komunikacyjnej – w tym przygotowania dokumentacji technicznej,instrukcji obsługi, materiałów szkoleniowych i informacyjnych w formie czytelnej, zrozumiałejoraz dostępnej dla osób ze szczególnymi potrzebami; • Dostępności funkcjonalnej – systemy i urządzenia muszą być projektowane zgodnie z zasadami ergonomii i umożliwiać obsługę przez osoby z ograniczeniami funkcjonalnymi (np. ograniczenia motoryczne, sensoryczne); • Dostępności cyfrowej – jeśli przedmiot zamówienia obejmuje elementy oprogramowania lub interfejsy cyfrowe, powinny one spełniać wymagania standardu WCAG 2.1 na poziomie AA (jeśli dotyczy). Szczegółowe wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 znajdują się pod następującym linkiem: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/dokumenty/wytyczne-dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027-1/
Interne KennungSPZOZ.ZP.2.24.242.8.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensDziałając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp z dnia 11 września 2019 r. Zamawiający skraca termin składania ofert w niniejszym postępowaniu do 15 dni, z zachowaniem ustawowego minimum, tj. nie mniej niż 15 dni, licząc od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Skrócenie terminu składania ofert ma charakter wyjątkowy i jest uzasadnione wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, wynikającej z okoliczności obiektywnych, niezależnych od zamawiającego, których nie można było przewidzieć w momencie planowania postępowania, a których skutkiem jest konieczność zapewnienia realizacji zamówienia w terminie umożliwiającym rozliczenie dofinansowania. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności a warunki finansowania przewidują konieczność poniesienia wydatku kwalifikowalnego oraz zakończenia i rozliczenia realizacji w terminie wskazanym przez instytucję finansującą, pod rygorem utraty całości lub części dofinansowania. Termin rozliczenia (oraz wynikające z niego wymogi w zakresie wykonania świadczenia, dokumentacji i odbiorów) jest narzucony przez instytucję finansującą i nie podlega swobodnej modyfikacji przez zamawiającego. Z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia, realizacja obejmuje nie tylko wybór wykonawcy, lecz również dostawę, montaż/uruchomienie, czynności odbiorowe oraz integrację urządzeń z systemami HIS/RIS Zamawiającego, które wymagają czasu i nie zawsze mogą zostać wykonane „natychmiast” po podpisaniu umowy. Według ustaleń zamawiającego minimalny typowy czas realizacji wraz z montażem, uruchomieniem i integracją dla dostaw będących przedmiotem wynosi około 40-60 dni od zawarcia umowy, przy czym jest to termin wynikający z realiów logistycznych i technologicznych. W konsekwencji zachowanie standardowego terminu składania ofert właściwego dla procedury unijnej spowodowałoby realne ryzyko, że wykonawca – nawet przy niezwłocznym zawarciu umowy – nie będzie w stanie zrealizować świadczenia w czasie pozwalającym na terminowe rozliczenie dofinansowania. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie wynika z zaniedbań zamawiającego, lecz z okoliczności obiektywnych i zewnętrznych, Zamawiający działał z należytą starannością podejmując niezwłocznie po uzyskaniu wiążących warunków dofinansowania działania przygotowawcze i organizacyjne zmierzające do wszczęcia postępowania oraz minimalizacji ryzyk harmonogramowych. Zamawiający przeanalizował możliwość zastosowania rozwiązań mniej ingerujących w termin składania ofert, w tym utrzymania terminu 35 dni bądź skrócenia w mniejszym zakresie przyjęty termin 15 dni jest najkrótszym terminem koniecznym do zabezpieczenia interesu publicznego (utrzymania dofinansowania), a jednocześnie pozwala wykonawcom przygotować oferty w warunkach konkurencyjnych. Ponadto w celu zachowania zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, Zamawiający wprowadza rozwiązania minimalizujące negatywny wpływ skrócenia terminu. W ocenie zamawiającego spełnione są przesłanki zastosowania art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, tj. występuje pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynikająca z okoliczności obiektywnych, niezależnych od zamawiającego, a skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest rozwiązaniem proporcjonalnym, koniecznym i uzasadnionym interesem publicznym polegającym na zapewnieniu terminowej realizacji i rozliczenia dofinansowania oraz uniknięciu ryzyka utraty środków.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 32422000 Netzkomponenten
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Dostawa infrastruktury sieciowej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego oraz wyposażenia w ramach realizowanego przez SPZOZ w Wieluniu projektu pn. Rozwój infrastruktury szpitala w Wieluniu w obszarze kardiologii”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz ilości określono w Załącznikach nr 1.1.01-1.1-07 do SWZ.
Interne KennungPakiet 1