2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. na rok 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej czynnej dla spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o., która odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. 2024 poz. 266z późn. zm.), zwanej dalej „Prawem energetycznym”, wydanych na jej podstawie obowiązujących rozporządzeń, zgodnie z zasadami określonymi w koncesjach, postanowieniach Umowy dostawy, warunkami zawartymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ) oraz ewentualnymi wyjaśnieniami udzielanymi przez Zamawiającego w toku postępowania przetargowego. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. stanowi odbiorcę końcowego w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne. 2. Przewidywana do dostarczenia ilość energii w okresie trwania umowy w taryfach B23 dla dwóch punktów PPE wynosi 6 500,00 MWh. 3. Zgodnie z Art. 433 pkt 4 ustawy PZP, minimalny poziom wykonania wynosi -15% łącznego wolumenu zamówienia. 4. Wykonawca zobowiązany będzie najpóźniej przed rozpoczęciem świadczenia dostaw oraz zgodnie z procedurami ustawy Prawo Energetyczne podpisać umowę z właściwym OSD. 5. Wolumen powyższy wyliczony jest na podstawie szacunkowego i prognozowanego zużycia. Szczegółowy opis zawiera SWZ, w tym załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 626717-2025
Interne Kennung: P-059/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa energii elektrycznej dla Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. na rok 2026, do dwóch przyłączy Zamawiającego. Standardy jakościowe dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 919). Ilość energii elektrycznej jest szacunkowym zapotrzebowaniem Zamawiającego i wynosi łącznie 6 500,00 MWh. 2. Przewidywana do dostarczenia ilość energii w okresie trwania umowy w taryfach B23 dla dwóch punktów PPE wynosi 6 500,00 MWh. 3. Wskazana ilość energii elektrycznej określona w ust. 2 nie będzie stanowić zobowiązania Zamawiającego do zużycia i zakupu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany łącznej ilości zakupionej energii elektrycznej, spowodowanej zmianą zużycia energii elektrycznej w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego, niezależnie od szacunkowej prognozy jej zużycia. 4. Zgodnie z art. 433 pkt 4) ustawy PZP, minimalny poziom wykonania wynosi -15% łącznego wolumenu zamówienia. 5. Zamawiający będzie dokonywał zakupu w transzach w okresie od dnia zawarcia umowy. Do dyspozycji Zamawiającego będą notowania indeksów BASE_Y-26 oraz BASE_Q-XX-26 na Towarowej Giełdzie Energii S.A. Zamawiający może dokonać zlecenia maksymalnie za pomocą 4 transz dla każdego okresu, przy czym procentowa wielkość każdej z transz będzie wielokrotnością 25% oraz będzie się mieścić w przedziale od 25% do 50% wolumenu na dany okres. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.