See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fælles udbud på stationshuse til 10/0,4 kV netstationer
Beschreibung: Fælles udbud på stationshuse til 10/0,4 kV netstationer. Aftalen er ekskl. transformer og distrubutionsanlæg. To delaftaler: Delaftale 1: Jylland Forventet værdi: 11.200.000 årligt Delaftale 2: Fyn Forventet værdi 4.900.000 årligt
Vorherige Bekanntmachung: 611681-2024
Interne Kennung: 344464
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31213000 Verteileranlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31213100 Verteilerkästen, 31214000 Schaltanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Jylland
Beschreibung: Delaftalen omfatter følgende Ordregivere: Nord Energi Net A/S Dinel A/S Der skal leveres stationshuse til Ordregivers forsyningsområde.
Interne Kennung: 348184
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31213400 Verteileranlage
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3 x 12 måneder
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Fyn
Beschreibung: Delaftalen omfatter følgende Ordregivere: Flow Elnet A/S Veksel A/S Ravdex A/S Der skal leveres stationshuse til Ordregivers forsyningsområde.
Interne Kennung: 348185