15996-2026 - Ergebnis
Polen – Gasöle – Przedmiotem zamówienia są „Sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości maksymalnej 650 m3 w okresie 12 miesięcy. Minimalna ilość oleju napędowego, który Zamawiający będzie zobowiązany odebrać wynosi 550m3.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzedmiotem zamówienia są „Sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości maksymalnej 650 m3 w okresie 12 miesięcy. Minimalna ilość oleju napędowego, który Zamawiający będzie zobowiązany odebrać wynosi 550m3.
Beschreibung5.1. Przedmiotem zamówienia są „Sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości maksymalnej 650 m3 przeznaczonego do napędu silników spalinowych wysokoprężnych o zapłonie samoczynnym, stosowanym w autobusach komunikacji miejskiej w okresie 12 miesięcy od dnia 01.01.2026 r. lub od dnia podpisania umowy, jeżeli wystąpi ona po dacie 01.01.2026 r. Minimalna ilość oleju napędowego, który Zamawiający będzie zobowiązany odebrać wynosi 550m3. 5.2. Do wyliczenia ceny oferty przyjmuje się maksymalną ilość oleju napędowego zamawianą przez Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje zakupu w trakcie trwania zamówienia oleju napędowego o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych. 5.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Oferowany olej napędowy musi spełniać warunki określone w: • normie PN-EN 590:2022-08 dla oleju napędowego • Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. poz. 1018) W przypadku różnic pomiędzy wymaganiami określonymi w normie PN-EN 590:2022-08 i aktualnym Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. poz. 1018)” dotyczącym wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, rozporządzenie ma wartość nadrzędną. W sytuacji, gdy w okresie pomiędzy złożeniem przez Wykonawcę oferty w postępowaniu o udzielenie tego zamówienia, a realizacją umowy (zawartej w wyniku jego rozstrzygnięcia) nastąpi zmiana przepisów prawa w zakresie warunków i wymagań jakościowych oleju napędowego, Wykonawca ten zobowiązany będzie realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem tychże zmian. Oferowany olej napędowy musi być czysty mikrobiologicznie i odporny w okresie całego roku na ewentualne skażenia biologiczne w zbiornikach i instalacjach stacji paliw. Pobór próbek oraz ich przechowywanie, w celu przeprowadzenia badań laboratoryjnych weryfikujących zgodność dostarczanych produktów z parametrami podanymi w ofercie, będzie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dn. 1 września 2009 r. w sprawie sposobu pobierania próbek paliw ciekłych i biopaliw ciekłych (Dz.U. Nr 147, poz.1189). Rozliczenie ilości dostaw i fakturowanie będzie następowało w temperaturze referencyjnej (15°C). Zarówno zbiorniki jak i urządzenia pomiarowe Zamawiającego posiadają i będą posiadały w trakcie realizacji zamówienia ważne legalizacje. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w załączniku nr 6 SWZ (projektowane postanowienia umowy).
Vorherige Bekanntmachung796670-2025
Interne KennungPKM_ZP_2_2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens4.2. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 4.2.1. W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.2.2. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający nie wymaga złożenia wraz Ofertą oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2. IDW. Zamawiający będzie żądał złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 4.2.3. Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2. IDW potwierdzających brak podstaw do wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonana kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej ocenia, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.2.4. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt. 4.2.3. IDW, w odniesieniu do ofert Wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 15.6. Wraz z Ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć za pośrednictwem Platformy: 1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, chyba że Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, a Wykonawca w Formularzu Oferty wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w odniesieniu do Wykonawcy, Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o zamówienie, jak również w odniesieniu do podmiotów udostępniających zasoby; 2) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby, chyba, że umocowanie do reprezentacji wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 15.6. ppkt. 1) IDW; 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. umowa o współdziałaniu). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy; 4) zobowiązania wymagane postanowieniami pkt. 10.2. IDW, w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wraz z pełnomocnictwami, jeżeli prawo do podpisania danego zobowiązania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 15.6. ppkt 1) IDW. Propozycja treści zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 5) potwierdzenie złożenia wadium. 15.7. Zamawiający nie żąda złożenia wraz z Ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 9. PODMIOTOWE I PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 9.1. Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie: 1) braku podstaw wykluczenia, 2) spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9.2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp nie jest podmiotowym środkiem dowodowym i stanowi tymczasowy dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert. 9.3. Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.2. IDW (w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE z późn. zm., zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ”), Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), zgodnie z zasadami określonymi w pkt. 13. IDW. Jednolity dokument JEDZ stanowi Załącznik nr 2 do SWZ oraz dodatkowo w formie oświadczenia stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić Jednolity Dokument w takim zakresie, aby zamawiający był w stanie zweryfikować, czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu w zakresie opisanym w niniejszej SWZ. Zamawiający informuje, iż na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia 9.4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz uprzednio oświadczenia/oświadczeń, o których mowa w pkt 9.2. IDW
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134000 Gasöle
5. Los
LosLOT-0001