160262-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie komponentu do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o kodzie 19 12 10, 19 12 12 oraz odpadów o kodzie 19 12 04 z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie komponentu do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o kodzie 19 12 10, 19 12 12 oraz odpadów o kodzie 19 12 04 z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywny odbiór i zagospodarowanie w procesie odzysku lub recyklingu następujących rodzajów odpadów: Część I zamówienia: komponentu do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o kodzie 19 12 10. Część II zamówienia: odpadów o kodzie 19 12 04. Część III zamówienia: komponentu do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o kodzie 19 12 12. 2. Szczegółowy opis znajduje się w Rozdziale II sekcja 1 SWZ.
Interne Kennung: MPGO.04.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia przewidziane w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., dotyczącego środków ograniczających, w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. i zmienionym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. Zgodnie z ww. artykułem zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)-e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a)obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b)osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a); lub; c)osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b), w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. i zmienionym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. Wzór oświadczenia Wykonawcy potwierdzającego aktualność informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. 2. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdziale III SWZ, składanym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz.UE L.2016.3.16) wg wzoru określonego w Załączniku nr 2 do SWZ wraz z oświadczeniem w zakresie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. i zmienionym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r., sporządzonym wg wzoru określonego w Załączniku nr 3 do SWZ. Oświadczenia stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ. Ww. oświadczenia składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć także: 1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, 2) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1, 3) zobowiązanie, o którym mowa w rozdziale I sekcja 5 ust. 5.2 oraz 5.3 SWZ w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego zasób Wykonawcy, 4) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, b) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale I sekcja 4 ust. 4.3 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym). 5. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 6. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w oparciu o art. 129 i art. 132 i nast. ustawy Pzp z zastosowaniem zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tzw. procedury odwróconej. 7. Wykonawca związany będzie złożoną ofertą do dnia: 11.07.2026r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zagospodarowanie komponentu do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o kodzie 19 12 10.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywny odbiór i zagospodarowanie w procesie odzysku lub recyklingu komponentu do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o kodzie 19 12 10. 2. Sposób zagospodarowania komponentu do produkcji RDF musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1587, ze zm.). 3. Szacunkowa ilość komponentu przewidziana do odbioru i zagospodarowania przez Wykonawcę w okresie realizacji zamówienia wynosi nie mniej niż 1 000 Mg, lecz nie przekroczy 4 000 Mg. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego, jeśli ilość odebranych odpadów przez Wykonawcę przekroczy wartość 1 000 Mg, ale nie osiągnie wartości 4 000 Mg. 4. W MPGO Sp. z o.o. w Sosnowcu do produkcji komponentu wykorzystywane mogą być odpady m.in. o kodzie 15 01 06, 20 01 99, 20 03 01. Komponent do produkcji paliwa alternatywnego zawiera w swoim składzie pozostałości po przerobie w/w odpadów. Będą to m.in.: tworzywa sztuczne, tekstylia, papier i inne odpady opakowaniowe. Frakcja komponentu > 80mm, po separacji magnetycznej oraz pneumatycznej. Komponenty do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) będą przygotowywane przez Zamawiającego do odbioru w postaci sprasowanej, wiązane drutem stalowym.
Interne Kennung: Część 1 odpady o kodzie 19 12 10
Los: LOT-0002
Titel: Zagospodarowanie komponentu do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o kodzie 19 12 04.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywny odbiór i zagospodarowanie odpadów w procesie odzysku lub recyklingu zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1587, ze zm.) tj. odpadów o kodzie 19 12 04. 2. Sposób i miejsce zagospodarowania odebranych odpadów muszą być zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, a w szczególności z wymaganiami ww. ustawy o odpadach i jej przepisów wykonawczych. 3. Odpady o kodzie 19 12 04 (tworzywa sztuczne i guma) będą pochodziły z sortowania odpadów 15 01 06, 20 01 99, 20 03 01. Frakcja odpadów > 80mm, po separacji magnetycznej oraz pneumatycznej. Odpady będą przygotowywane przez Zamawiającego do odbioru w postaci sprasowanej, wiązane drutem stalowym. 4. Szacunkowa ilość odpadów o kodzie 19 12 04 przewidziana do odbioru i zagospodarowania przez Wykonawcę w okresie realizacji zamówienia wynosi nie mniej niż 1 000 Mg, lecz nie przekroczy 4 000 Mg.
Interne Kennung: Część 2 odpady o kodzie 19 12 04
Los: LOT-0003
Titel: Zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywny odbiór i zagospodarowanie w procesie odzysku lub recyklingu komponentu do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) o kodzie 19 12 12. 2. Sposób zagospodarowania komponentu do produkcji RDF musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1587, ze zm.). 3. Szacunkowa ilość komponentu przewidziana do odbioru i zagospodarowania przez Wykonawcę w okresie realizacji zamówienia wynosi nie mniej niż 500 Mg, lecz nie przekroczy 2 000 Mg. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego, jeśli ilość odebranych odpadów przez Wykonawcę przekroczy wartość 500 Mg, ale nie osiągnie wartości 2 000 Mg. 4. W MPGO Sp. z o.o. w Sosnowcu do produkcji komponentu wykorzystywane mogą być odpady m.in. o kodzie 15 01 06, 20 01 99, 20 03 01. Komponent do produkcji paliwa alternatywnego zawiera w swoim składzie pozostałości po przerobie w/w odpadów. Będą to m.in.: tworzywa sztuczne, tekstylia, papier i inne odpady opakowaniowe. Frakcja komponentu > 80mm, po separacji magnetycznej oraz pneumatycznej. Komponenty do produkcji paliwa alternatywnego (RDF) będą przygotowywane przez Zamawiającego do odbioru w postaci luźnej, magazynowane w boksie magazynowym. Załadunek będzie odbywał się przy pomocy ładowarki kołowej.
Interne Kennung: Część 3 odpady o kodzie 19 12 12