160349-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Utrzymanie zieleni "wysokiej" w gminnych pasach drogowych i innych terenach administrowanych przez Dzielnicę Praga-Południe m.st. Warszawy w latach 2026-2029
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie zieleni "wysokiej" w gminnych pasach drogowych i innych terenach administrowanych przez Dzielnicę Praga-Południe m.st. Warszawy w latach 2026-2029
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Utrzymanie zieleni "wysokiej" w gminnych pasach drogowych i innych terenach administrowanych przez Dzielnicę Praga-Południe m.st. Warszawy, w latach 2026-2029. 2. Opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 12 do SWZ stanowiący załącznik nr 3 do umowy. 3. Przewidywany zakres prac określa Formularz cenowy załącznik nr 1 do SWZ stanowiący załącznik nr 1 do umowy. 4. Warunki techniczne wykonania umowy oraz ramowe warunki i zasady wykonywania niektórych prac określa załącznik nr 13 do SWZ, stanowiący załącznik nr 2 do umowy. 5. Załącznik nr 14 Standard pielęgnacji i cięcia drzew na terenie m.st. Warszawy załącznik do zarządzenia nr 353/2024 Prezydenta m.st. Warszawy z 15 lutego 2024 r. stanowiący załącznik nr 4 do umowy. 6. Przez cały okres realizacji zamówienia wymagany jest do stały kontakt telefoniczny, także w soboty, niedziele i święta w godzinach 6:00-18:00. Czas reakcji na zlecenie telefoniczne – min. 30 min., max 90 min. Każdy oferent winien zadeklarować oferowany przez niego czas reakcji (będzie on jednym z kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty). Czas reakcji dłuższy niż zaoferowany przez oferenta uważa się za opóźnienie. Przez czas reakcji uważa się okres od powiadomienia telefonicznego do faktycznego rozpoczęcia wykonania przez Wykonawcę zleconych prac. 7. Prawo opcji – dodatkowy zakres usług Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zleceniu dodatkowego zakresu usług objętych niniejszym zamówieniem, tożsamych rodzajowo z zakresem podstawowym określonym w formularzu cenowym ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1. Prawo opcji obejmuje możliwość zwiększenia ilości jednostek obmiarowych wszystkich lub wybranych czynności wskazanych w formularzu cenowym ofertowym, w przypadku wystąpienia większych potrzeb Zamawiającego niż pierwotnie zakładano, Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie prac objętych opcją. Łączna wartość prac realizowanych w ramach prawa opcji nie przekroczy 50% łącznego wynagrodzenia brutto przewidzianego dla zamówienia podstawowego. Wartość prac objętych opcją zostanie ustalona na podstawie cen jednostkowych wskazanych w formularzu cenowym ofertowym. Zasady zlecania, odbioru, rozliczania oraz odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie prac realizowanych w ramach prawa opcji są tożsame z zasadami obowiązującymi dla zakresu podstawowego zamówienia. Przewidziany zakres rzeczowy prac w ramach prawa Opcji stanowi załącznik 1a do umowy. 8. Pozycja limitowa Zamawiający przewiduje w kosztorysie ofertowym pozycję limitową dotyczącą zakupu materiałów i środków niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia, a nie ujętych w kosztorysie. Rozliczenie w ramach pozycji limitowej następuje na podstawie faktycznie poniesionych i udokumentowanych kosztów zakupu, potwierdzonych fakturami VAT wystawionymi na Wykonawcę, po uprzedniej akceptacji Zamawiającego. Łączna wartość rozliczeń w ramach pozycji limitowej nie może przekroczyć kwoty 50 000,00 zł brutto w całym okresie obowiązywania umowy. Rozliczeniu podlega wyłącznie wartość faktycznie poniesionych kosztów, a niewykorzystana część limitu nie podlega zapłacie. Pozycja nie obejmuje marży Wykonawcy ani materiałów ujętych w innych pozycjach kosztorysu. 9. Wykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zobowiązany jest zatrudniać, stosownie do art. 95 ustawy – Prawo zamówień publicznych pracowników bezpośrednio realizujących pracę, zatrudnionych w stosunku pracy. Czynności wykonywane przez pracowników będą polegać na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. – Kodeks Pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277 t.j.). Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy to roboty związane m.in.: z pielęgnacją i wycinką drzew w zieleni miejskiej. Zamawiający przewiduje w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, na podstawie art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt.7 ustawy Pzp, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zakres usług podobnych polega na powtórzeniu tego samego rodzaju usług, co określone w przewidywanym zakresie prac zamówienia podstawowego. Warunkiem udzielenia zamówienia na podstawie art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt.7 ustawy Pzp, jest pozyskanie dodatkowych środków finansowych stanowiących nie więcej niż 50 % całkowitej wartości brutto umowy podstawowej. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia na warunkach określonych we wzorze umowy zamówienia podstawowego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o których mowa w art. 441 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2011 r. Prawo Zamówień Publicznych. Prawo opcji – dodatkowy zakres usług Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zleceniu dodatkowego zakresu usług objętych niniejszym zamówieniem, tożsamych rodzajowo z zakresem podstawowym określonym w formularzu cenowym ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1. Prawo opcji obejmuje możliwość zwiększenia ilości jednostek obmiarowych wszystkich lub wybranych czynności wskazanych w formularzu cenowym ofertowym, w przypadku wystąpienia większych potrzeb Zamawiającego niż pierwotnie zakładano, Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie prac objętych opcją. Łączna wartość prac realizowanych w ramach prawa opcji nie przekroczy 50% łącznego wynagrodzenia brutto przewidzianego dla zamówienia podstawowego. Wartość prac objętych opcją zostanie ustalona na podstawie cen jednostkowych wskazanych w formularzu cenowym ofertowym. Zasady zlecania, odbioru, rozliczania oraz odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie prac realizowanych w ramach prawa opcji są tożsame z zasadami obowiązującymi dla zakresu podstawowego zamówienia. Przewidziany zakres rzeczowy prac w ramach prawa Opcji stanowi załącznik 1a do umowy. 2. Termin wykonania przedmiotu umowy w ramach zamówienia opcjonalnego ustala się do 39 miesięcy tj. od dnia podpisania umowy, do dnia 31.07.2029 r. lub do wcześniejszego wyczerpania zabezpieczonych środków finansowych.