160490-2026 - Ergebnis
Dänemark – Vermögensversicherungen – fsb - Indkøb af forsikringer
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titelfsb - Indkøb af forsikringer
Beschreibungfsb ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikringDelaftale 2: Glas- og sanitetsforsikringDelaftale 3: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 4: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung260478176
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrensfsb ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikringDelaftale 2: Glas- og sanitetsforsikringDelaftale 3: MotorkøretøjsforsikringDelaftale 4: ArbejdsskadeforsikringDelaftale 5: Kollektiv ulykkesforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Titelfsb: Delaftale 1 - Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikring
Beschreibungfsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk- og ansvarsforsikring.Denne delaftale omfatter 4 forsikringsaftaler:BygningsforsikringLøsøreforsikringTeknisk forsikringAnsvarsforsikringDer skal afgives tilbud på alle forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung260482042-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Optionen
Beschreibung der OptionenJf. udbudsmateriale
LosLOT-0002
Titelfsb: Delaftale 2 - Glas- og sanitetsforsikring
Beschreibungfsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Glas- og sanitetsforsikring.
Interne Kennung260482077-2
LosLOT-0003
Titelfsb: Delaftale 3 - Motorkøretøjsforsikring
Beschreibungfsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung260482187-3
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0004
Titelfsb: Delaftale 4 - Arbejdsskadeforsikring
Beschreibungfsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung260485140-4
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0005
Titelfsb: Delaftale 5 - Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibungfsb ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring.
Interne Kennung260485184-5