16083-2024 - Wettbewerb
Polen – Dieselöl – Dostawa (zakup) oleju napędowego w systemie elektronicznych kart flotowych do pojazdów Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Słupsku Spółka Akcyjna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa (zakup) oleju napędowego w systemie elektronicznych kart flotowych do pojazdów Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Słupsku Spółka Akcyjna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego, polegająca na umożliwieniu tankowania pojazdów należących do Zamawiającego na stacji paliw Wykonawcy. 2. Zamówienie będzie realizowane poprzez tankowanie pojazdów należących do Zamawiającego (obecnie zamawiający posiada 70 autobusów i 4 auta) na stacjach paliw Wykonawcy. Częstotliwość tankowania będzie uzależniona od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. 3. Przewidywane zapotrzebowanie na olej napędowy w okresie objętym zamówieniem (12 miesięcy) wynosi 1 200 000 litrów 4. Zamawiający zastrzega, że ilość oleju napędowego stanowi wartość szacunkową, w związku z czym oznaczenie jej na tym poziomie nie powoduje dla Zamawiającego żadnych negatywnych konsekwencji, w szczególności nie powoduje zmiany upustu w przypadku konieczności zamówienia, w okresie objętym umową, większej lub mniejszej ilości paliwa. Zamawiający będzie dokonywał zakupu odpowiednich ilości oleju napędowego w oparciu o faktyczne potrzeby. 5. Oferowany olej napędowy musi być dostosowany do panujących na zewnątrz warunków pogodowych oraz spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw oraz odpowiadać normie PN-EN 590 (w przypadku, jeżeli przepisy rozporządzenia przewidują wyższe wymagania niż norma, decydują przepisy rozporządzenia). Oferowany olej napędowy może być charakteryzowany przez normy zakładowe producenta, ale o parametrach jakościowych tożsamych lub lepszych od przedstawionych w przywołanych wyżej normach i rozporządzeniu. 6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał lub dysponował co najmniej dwiema stacjami paliw, które znajdują się w granicach administracyjnych miasta Słupska. 7. Wykonawca musi zapewnić na stacjach paliw do niego należących lub przez niego dysponowanych w Słupsku, możliwość tankowania oleju napędowego we wszystkie dni tygodnia oraz święta, co najmniej w godzinach od 7 do 20, oraz zapewnić możliwość tankowania przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia oraz święta na co najmniej jednej stacji paliw całodobowej. 8. Stacje paliw Wykonawcy muszą posiadać przystosowane dla pojazdów typu autobus (obecnie zamawiający posiada największy autobus o wymiarach: długość-12,9m; wysokość-3,65m; szerokość-2,55m; masa własna-13 850 kg) wjazdy oraz wyjazdy ze stacji paliw na publicznie dostępną ulicę. 9. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić możliwość rozliczania tankowanego oleju napędowego w formie bezgotówkowej za pomocą elektronicznych kart flotowych poprzez system zarządzający organizacją tankowań. 10. System zarządzający organizacją tankowań, powinien umożliwiać co najmniej: 1) identyfikację pojazdu; 2) zabezpieczenie karty flotowej numerem PIN; 3) wymuszanie podawania przez kierowcę stanu licznika; 4) możliwość nadawania przez Zamawiającego indywidualnych limitów ilościowych i kwotowych; 5) bieżący monitoring danych transakcyjnych tj. data, godzina, czas tankowania, ilość paliwa, wartość i tym podobne; Zamawiający dopuszcza system potwierdzania tankowań oparty na dokumentach WZ na podstawie listy uprawnionych osób i pojazdów, oraz fakturach zbiorczych z wykazem tankowań wg kierowców i wg pojazdów. Do każdego pojazdu zostanie wydana karta identyfikacyjna. Wykonawca zobowiązany będzie również do przesyłania zestawień w formie elektronicznej (rozszerzenie pliku do ustalenia później), rozliczających wszystkie operacje w danym tygodniu kalendarzowym z wyszczególnieniem: daty i godziny tankowania, numeru rejestracyjnego pojazdu, ilości paliwa, ceny jednostkowej paliwa, wartości zatankowanego paliwa, stanu licznika pojazdu podczas tankowania. 11. Wykonawca zobowiązany będzie wystawiać elektroniczne karty flotowe na pojazdy Zamawiającego (według numerów rejestracyjnych lub inwentarzowych pojazdów) oraz karty bez wskazywania pojazdów według potrzeb Zamawiającego. 12. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu elektroniczne karty flotowe w liczbie zgodnej ze zgłoszonym przez Zamawiającego zapotrzebowaniem. 13. Wszelkie koszty związane z wytworzeniem oraz dostarczeniem elektronicznych kart flotowych ponosi Wykonawca. 14. Wykonawca obciąży Zamawiającego za sprzedaż oleju napędowego w tygodniowych okresach rozliczeniowych: od poniedziałku do niedzieli. Za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego. 15. Należność za rzeczywistą sprzedaż oleju napędowego Zamawiającemu przez Wykonawcę będzie regulowana w formie przelewu w ciągu 30 dni od dnia wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę, która zostanie wystawiona za pełny okres rozliczeniowy, po jego zakończeniu. 16. Przez cały okres obowiązywania umowy o zamówienie publiczne Wykonawca będzie zobowiązany utrzymywać swoje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min.1 000 000,00 zł. 17. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji na jakość dostarczanego paliwa na okres jednego miesiąca od dnia tankowania. Gwarancja obejmuje awaryjne uszkodzenia aparatury zasilającej i silników eksploatowanych w pojazdach Zamawiającego powstałe z powodu nieodpowiedniej jakości paliwa. Niewłaściwa jakość paliw musi zostać potwierdzona przez niezależne, akredytowane laboratorium wybrane przez Strony umowy. 18. Niezależnie od odpowiedzialności wynikającej z pozostałych zapisów i zasad ogólnych, Wykonawca jest odpowiedzialny za dostarczone paliwo od chwili jego zatankowania do pojazdów Zamawiającego. 19. Wykonawca jest zobowiązany, na żądanie Zamawiającego, przedstawić orzeczenie o jakości dostarczanego paliwa, sporządzone przez uprawnione laboratorium. Orzeczenie musi zawierać oznaczenia parametrów fizyko-chemicznych, musi być zaopatrzone w datę wykonania badań oraz zawierać podpisy upoważnionych osób uwierzytelniających powyższe dane. Orzeczenie laboratoryjne powinno dotyczyć paliwa, które jest aktualnie tankowane przez Zamawiającego. Za jakość paliwa odpowiada Wykonawca. 20. Warunki realizacji zamówienia określa również wzór umowy (Część II SWZ
Interne Kennung: 01/PN/2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 200 000 Liter