161221-2025 - Ergebnis
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – Usługa sprzątania i utrzymania czystości terenów cmentarzy komunalnych miasta Poznania w latach 2025-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa sprzątania i utrzymania czystości terenów cmentarzy komunalnych miasta Poznania w latach 2025-2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa sprzątania i utrzymania czystości terenów cmentarzy komunalnych miasta Poznania w latach 2025-2027. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności następujące zadania: 1) utrzymanie placów, dróg i chodników utwardzonych, 2) utrzymanie placów i dróg żwirowych, szutrowych i ziemnych (zimowe), 3) opróżnianie pojemników na odpady zgodnie z potrzebami i wskazaniami Zamawiającego, 4) utrzymanie czystości wokół pojemników na odpady, 5) usuwanie zanieczyszczeń powstałych w innych miejscach cmentarza, tzw. likwidacja dzikich wysypisk, 6) bieżącą konserwację oraz drobne naprawy uszkodzonych pojemników oraz konstrukcji gabionowych, 7) utrzymanie pojemników na odpady w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym, 8) zapewnienie kontenerów z przeznaczeniem na odpady z grupy 17 i ich bieżące opróżnianie wg potrzeb (w przypadku zapełnienia), 9) oczyszczanie miejsc pochówku z nagrobków lub innych form nagrobnych, a także zakrzewień i zadrzewień niewymagających uzyskania zezwolenia właściwego organu, 10) utrzymanie czystości i porządku w wypożyczalniach sprzętu ogrodowego oraz punktach wymiany zniczy, 11) transport oraz dalsze właściwe postępowanie z odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia przewiduje się powstawanie odpadów o kodach: 20 02 03, 20 03 03 oraz odpadów z grupy 17, określonych w rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020 r. poz. 10), w ilości do 2 000 Mg odpadów rocznie (20 02 03 i 20 03 03 – do 1 500 Mg, grupa 17 – do 500 Mg). Przedmiot zamówienia obejmuje następujące ilości pojemników na odpady do opróżniania: 1) cmentarz komunalny Miłostowo: a) 157 dużych pojemników (1560 l), b) 169 małych pojemników (280 l). 2) cmentarz komunalny Junikowo: a) 317 dużych pojemników (1560 l), b) 340 małych pojemników (280 l).
Vorherige Bekanntmachung: 757474-2024
Interne Kennung: UK.D.340-15/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Szczegółowe regulacje dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8, 9 i 10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą, tj. z interaktywnym „Formularzem ofertowym”, dokumenty podpisane zgodnie z wymogami pkt 11.B SWZ: 1) Formularz JEDZ; 2) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego ; 3) Zobowiązanie do udostępnienia zasobów lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów je udostępniających (jeżeli dotyczy); 4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – jeżeli dotyczy; 5) Oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie (jeżeli dotyczy); 6) Stosowne pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). Termin związania ofertą: do dnia 9 kwietnia 2025 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa sprzątania i utrzymania czystości terenów cmentarzy komunalnych miasta Poznania w latach 2025-2027. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności następujące zadania: 1) utrzymanie placów, dróg i chodników utwardzonych, 2) utrzymanie placów i dróg żwirowych, szutrowych i ziemnych (zimowe), 3) opróżnianie pojemników na odpady zgodnie z potrzebami i wskazaniami Zamawiającego, 4) utrzymanie czystości wokół pojemników na odpady, 5) usuwanie zanieczyszczeń powstałych w innych miejscach cmentarza, tzw. likwidacja dzikich wysypisk, 6) bieżącą konserwację oraz drobne naprawy uszkodzonych pojemników oraz konstrukcji gabionowych, 7) utrzymanie pojemników na odpady w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym, 8) zapewnienie kontenerów z przeznaczeniem na odpady z grupy 17 i ich bieżące opróżnianie wg potrzeb (w przypadku zapełnienia), 9) oczyszczanie miejsc pochówku z nagrobków lub innych form nagrobnych, a także zakrzewień i zadrzewień niewymagających uzyskania zezwolenia właściwego organu, 10) utrzymanie czystości i porządku w wypożyczalniach sprzętu ogrodowego oraz punktach wymiany zniczy, 11) transport oraz dalsze właściwe postępowanie z odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia przewiduje się powstawanie odpadów o kodach: 20 02 03, 20 03 03 oraz odpadów z grupy 17, określonych w rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020 r. poz. 10), w ilości do 2 000 Mg odpadów rocznie (20 02 03 i 20 03 03 – do 1 500 Mg, grupa 17 – do 500 Mg). Przedmiot zamówienia obejmuje następujące ilości pojemników na odpady do opróżniania: 1) cmentarz komunalny Miłostowo: a) 157 dużych pojemników (1560 l), b) 169 małych pojemników (280 l). 2) cmentarz komunalny Junikowo: a) 317 dużych pojemników (1560 l), b) 340 małych pojemników (280 l). Jeżeli ze względów proceduralnych nie będzie możliwe zawarcie umowy w terminie umożliwiającym rozpoczęcie realizacji zamówienia od dnia 01.02.2025r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi w dniu podpisania umowy.