161238-2026 - Wettbewerb
Polen – Arbeitsplätze – Zakup stacji roboczych. Zadanie finansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup stacji roboczych. Zadanie finansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów informatycznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku w ramach projektu „Rozwój usług cyfrowych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku” poprzez rozwój usług e-zdrowia i integrację z systemami centralnymi realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 2. Zadanie obejmuje zakup stacji roboczych do systemów eksploatowanych przez Szpital spełniających wymogi producentów oprogramowania, wymogi bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz wymogi wydajnościowe. 3. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 odrębne części (zadania), a zatem Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, w tym: 3.1. Zadanie nr 1 – Zakup i wdrożenie stacji roboczych PC z monitorem (suma kosztów zakupu, instalacji i 3 lata gwarancji) 3.1.1. Zakup i wdrożenie stacji roboczych PC z monitorem 250 szt. AIO: 23,8, Procesor 8 rdzeni 3,8 GHz, Pamięć RAM: 16 GB, Dysk: 512GB SSD, Windows 11 Pro (suma kosztów zakupu, instalacji i 3 lata gwarancji) 3.2. Zadanie nr 2 – Zakup i wdrożenie stacji roboczych PC z monitorem i oprogramowaniem biurowym (suma kosztów zakupu, instalacji i 3 lata gwarancji) 3.2.1. Zakup i wdrożenie stacji roboczych PC z monitorem 200 szt. AIO: 23,8, Procesor 8 rdzeni 3,8 GHz, Pamięć RAM: 16 GB, Dysk: 512GB SSD, Windows 11 Pro, oprogramowanie biurowe (suma kosztów zakupu, instalacji i 3 lata gwarancji) 3.3. Dokumentacja powykonawcza 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na wybrane części (zadania), lecz nie dopuszcza możliwości składania ofert na dowolnie wybrane pozycje w danej części (w danym zadaniu), w poszczególnych częściach (zadaniach) musi być wyceniony pełen zakres podany przez Zamawiającego. 5. Oferty niezawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia w danej części (zadaniu) zostaną odrzucone. 1. Zamawiający wskazuje Wykonawcy konieczność zastosowania następujących standardów: 1.1. spełnienie wymagań dotyczących zasady DNSH – nieczynienia znaczącej szkody środowisku i wdrażania rozwiązań minimalizujących negatywne skutki (do no significant harm), której założenia znajdują się pod adresem: https://www.kpo.gov.pl/strony/o-kpo/dla-instytucji/dokumenty/dnsh/ 1.2. stosowania Standardów Ochrony Drzew w procesach inwestycyjnych. Wszelkie prace budowlane w sąsiedztwie drzew muszą być prowadzone w sposób minimalizujący ingerencję w system korzeniowy, pień i koronę (np. poprzez wyznaczenie stref ochrony drzewa zgodnie z rzutem korony + 1,5m). Zamawiający dopuszcza certyfikaty równoważne wydane poza RP, o ile potwierdzają one wdrożenie systemów zarządzania środowiskowego gwarantujących ochronę zieleni na poziomie nie niższym niż wymagany w unijnych wytycznych DNSH 1.3. Wykonawca gwarantuje, że produkty/usługi/roboty będące przedmiotem zamówienia spełniają wymagania projektowania uniwersalnego (dostępność dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami), zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027. W przypadku oferowania rozwiązań certyfikowanych poza RP, Wykonawca musi wykazać ich pełną dostępność zgodnie ze standardami określonymi w Europejskim Akcie o Dostępność”. 2. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw (UE/EOG), pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wymogów w zakresie ochrony środowiska (DNSH), standardów ochrony zieleni oraz zasad niedyskryminacji i dostępności wymaganych dla projektów finansowanych z instrumentu Recovery and Resilience Facility (RRF/KPO). Wykonawca dołączy do certyfikatu pisemne uzasadnienie równoważności w języku polskim. 3. Wszystkie wymagania określone w SWZ stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 4. Wykonawca w ramach złożonej przez siebie oferty zapewni wszelkie elementy i czynności niezbędne do prawidłowego działania przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający oświadcza, iż w placówce wprowadzono standardy ochrony małoletnich dostępne na stronie internetowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku www.szpital.rybnik.pl a Wykonawca zobowiązuje się do zapoznania się z nimi i ich przestrzegania podczas realizowanych dostaw/usług. 6. Na podstawie Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii Europejskiej oraz art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów, Zamawiający oświadcza, iż posiada wdrożoną procedurę zgłaszania nieprawidłowości. Procedura dostępna jest na stronie internetowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku www.szpital.rybnik.pl
Interne KennungDB-2-PN/8-2026.AR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup stacji roboczych. Finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa systemów informatycznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku w ramach projektu „Rozwój usług cyfrowych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku” poprzez rozwój usług e-zdrowia i integrację z systemami centralnymi realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 2. Zadanie obejmuje zakup stacji roboczych do systemów eksploatowanych przez Szpital spełniających wymogi producentów oprogramowania, wymogi bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz wymogi wydajnościowe. 3. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 odrębne części (zadania), a zatem Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, w tym: 3.1. Zadanie nr 1 – Zakup i wdrożenie stacji roboczych PC z monitorem (suma kosztów zakupu, instalacji i 3 lata gwarancji) 3.1.1. Zakup i wdrożenie stacji roboczych PC z monitorem 250 szt. AIO: 23,8, Procesor 8 rdzeni 3,8 GHz, Pamięć RAM: 16 GB, Dysk: 512GB SSD, Windows 11 Pro (suma kosztów zakupu, instalacji i 3 lata gwarancji) 3.2. Zadanie nr 2 – Zakup i wdrożenie stacji roboczych PC z monitorem i oprogramowaniem biurowym (suma kosztów zakupu, instalacji i 3 lata gwarancji) 3.2.1. Zakup i wdrożenie stacji roboczych PC z monitorem 200 szt. AIO: 23,8, Procesor 8 rdzeni 3,8 GHz, Pamięć RAM: 16 GB, Dysk: 512GB SSD, Windows 11 Pro, oprogramowanie biurowe (suma kosztów zakupu, instalacji i 3 lata gwarancji) 3.3. Dokumentacja powykonawcza 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na wybrane części (zadania), lecz nie dopuszcza możliwości składania ofert na dowolnie wybrane pozycje w danej części (w danym zadaniu), w poszczególnych częściach (zadaniach) musi być wyceniony pełen zakres podany przez Zamawiającego. 5. Oferty niezawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia w danej części (zadaniu) zostaną odrzucone.