161265-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Dänemark – Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste – Unified support til Microsoft produkter og services
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Unified support til Microsoft produkter og services
Beschreibung: TV 2 Danmark A/S (herefter TV 2) har behov for aftale om Microsoft Unified Support. Behovet omfatter support, assistance, fejlretning og konsulentydelser relateret til TV 2's eksisterende Microsoft produkter og services. Det er kun Microsoft, der kan levere den pågældende support. Aftalen indgås for en 3'årig periode.
Interne Kennung: 251784294
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000