2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi związane z utrzymaniem wałów przeciwpowodziowych, cieków i zbiorników na terenie działalności Zarządu Zlewni w Jaśle
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z utrzymaniem wałów przeciwpowodziowych, cieków i zbiorników na terenie działalności Zarządu Zlewni w Jaśle w podziale na 10 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. 3. Zamawiający nie dopuszcza podziału zamówienia w ramach poszczególnych części. 4. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną albo więcej części zamówienia, nie więcej jednak niż na 5 części 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7. Zasady dotyczące podwykonawstwa: - Zamawiający nie wskazuje kluczowych zadań (części zamówienia) w rozumieniu art. 121 ust. 1 Pzp i nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę jakiejkolwiek części zamówienia. - Wykonawca może powierzyć podwykonawcy wykonanie dowolnej części zamówienia. - Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w Formularzu oferty części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. - W przypadku niewskazania w treści oferty Podwykonawcy, Zamawiający uzna, że Wykonawca zadeklarował realizację zamówienia bez udziału podwykonawców. - Szczegółowe wymagania dotyczące podwykonawstwa zawierają wzory umów. 8. Zamówienie w ramach prawa opcji – dotyczy części 1-7 zamówienia 9. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji dla części 1-7, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp w ramach, wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia dla danej części zamówienia. 10. Zamówienie w ramach prawa opcji polegało będzie na powtórzeniu tych samych usług (czynności) jak te świadczone przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego w danej części zamówienia, ale w terminach wskazanych w pkt. 5 SWZ. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w odniesieniu do każdej lub wybranych części zamówienia, w zależności od swoich bieżących potrzeb w 2027 r. 12. Zamawiający gwarantuje realizacje zamówienia podstawowego. 13. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie zrealizowany zakres przedmiotu umowy. 14. Realizacja prawa opcji będzie przebiegać w następujący sposób: - Zamawiający – nie później niż na dwa miesiące przed planowanym terminem rozpoczęcia świadczenia usług dla etapu I w ramach prawa opcji złoży Wykonawcy oświadczenie o zastosowaniu prawa opcji. Niezłożenie oświadczenia we wskazanym w zdaniu poprzednim terminie będzie oznaczało, że Zamawiający rezygnuje z zastosowania prawa opcji. - Zamawiający wraz z informacją, przekaże pisemne polecenie wykonania zamówienia objętego prawem opcji wskazując zakres jego wykonania oraz wynagrodzenie należne Wykonawcy z tytułu realizacji usługi w ramach prawa opcji, - Wykonawca może w terminie do dwóch tygodni od pisemnego przekazania przez Zamawiającego oświadczenia, zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem, o którym mowa we wzorze umowy (wniosek o dokonanie waloryzacji wynagrodzenia ryczałtowego). Niezłożenie stosownego wniosku w tym terminie oznaczać będzie zgodę Wykonawcy na wykonanie przez niego usług w ramach prawa opcji za wynagrodzenie wskazane w oświadczeniu Zamawiającego. - W przypadku, gdy Wykonawca zwróci się do Zamawiającego z wnioskiem o dokonanie waloryzacji wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie usług w ramach prawa opcji, Zamawiający w terminie do dwóch tygodni licząc od dnia jego otrzymania, złoży Wykonawcy oświadczenie o jego uwzględnieniu lub oświadczenie o braku akceptacji wniosku Wykonawcy. 15. Wykonawca zrealizuje zakres zamówienia objętego prawem opcji na warunkach określonych w niniejszej SWZ, umowie zawartej z wykonawcą oraz cenach zaoferowanych w Formularzu Ofertowym, kosztorysie ofertowym i oświadczeniu Zamawiającego, z zastrzeżeniem odpowiednich zapisów wzorów umów. 16. Decyzję co do możliwości skorzystania z prawa opcji Zamawiający uzależnia od swoich bieżących potrzeb oraz należytego wykonania usługi przez Wykonawcę zamówienia podstawowego 17. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyn. Wykonawcy nie przysługują z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji żadne roszczenia 18. Zamawiający zgodnie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, zwanych dalej pracownikami, którzy w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia wykonywać będą czynności określone w pkt 4.8 SWZ.
Interne Kennung: R.ROZ.270.12.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1 Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR” – w trybie przetargu nieograniczonego art. 132 ustawy pzp. 2 Wszelkie kwestie nieujęte w SWZ reguluje ustawa Pzp. 3 Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. UWAGA!!! Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45246400 Hochwasserschutzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1.Utrzymanie wałów przeciwpowodziowych na terenie powiatu jasielskiego - teren działalności NW Gorlice: Zad. 1: Utrzymanie wałów przeciwpowodz. rz. Ropy w miejsc. Jasło, Brzyście, Trzcinica, Przysieki, Skołyszyn, Siedliska Sławęcińskie Zad. 2: Utrzymanie wałów p.powodziowych wokół oczyszczalni ścieków w miejsc. Przysieki Zad. 3: Utrzymanie wałów p. powodziowych pot. Młynówka w miejsc. Trzcinica
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: 2. Utrzymanie wałów p.powodziowych p. Libuszanka oraz rzeki Ropa w miejsc. Libusza, Korczyna, gm. Biecz
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: 3. Utrzymanie wałów - wały Starego Brnia L+P - 28631 mb w km L - 0+000 - 4+123 i 0+000 - 11+111, P - 0+000 - 13+397
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: 4. Utrzymanie wałów - prawy wał Wisłoki w km 0+000 -28+681 i 0+000-1+764 i wały cofkowe rowu Złotnicko-Berdechowskiego L+P w km L - 0+000-0+255 i P- 0+000-0+256
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: 5. Utrzymanie wałów - lewy wał Wisłoki w km 0+000 - 24+616 i 0+000 - 4+107 i lewy wał Kiełkowskiego w km 0+000 - 1+971
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: 6. Utrzymanie wałów cofkowych oraz zbiorników wodnych – potok Tuszymka Duża: Zad. 1: Utrzymanie zbiorników wodnych na potoku Tuszymka Duża w km 20+095 w m. Kamionka gm. Ostrów oraz w km 24+712 w m. Cierpisz gm. Sędziszów Młp. Zad. 2: Utrzymanie wałów cofkowych przy zbiorniku wodnym na potoku Tuszymka Duża w km 24+706 - 25+563 w m. Cierpisz, gm. Sędziszów Młp.
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: 7. Wykonanie dwukrotnego koszenia traw i porostów na zaporze i na wale w Uściu Gorlickim - ZW Klimkówka
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: 8. Świadczenie usług sprzętowych i specjalistycznych związanych z utrzymaniem cieków i urządzeń wodnych na terenie Nadzoru Wodnego w Mielcu
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: 9. Świadczenie usług sprzętowych i specjalistycznych związanych z utrzymaniem cieków i urządzeń wodnych na terenie Nadzoru Wodnego w Ropczycach
Interne Kennung: Część 9
Los: LOT-0010
Titel: 10. Świadczenie usług sprzętowych i specjalistycznych związanych z utrzymaniem cieków i urządzeń wodnych na terenie Nadzoru Wodnego w Dębicy
Interne Kennung: Część 10