161712-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Fernheizungsleitungen – Levering af fleksible rør til naturgaskonverteringer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af fleksible rør til naturgaskonverteringer
BeschreibungSilkeborg Varme A/S er i gang med en større fjernvarmeudrulning, der er opdelt i flere områder. Fælles for alle områder er, at der skal anvendes rør og komponenter i forbindelse med etableringen af fjernvarmen. Nærværende udbud omhandler udelukkende fleksible rør. Udbuddet opdeles i to delaftaler fordelt på geografi. Delaftale 1 dækker området Voel og Delaftale 2 dækker Silkeborg Syd. Se oversigtskort for nærmere information af områderne.
Interne Kennung672821
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44163120 Fernheizungsleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Voel
BeschreibungDelaftale 1 dækker området Voel. Se oversigtskort for nærmere information af områderne.
Interne Kennung672823
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44163120 Fernheizungsleitungen, 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Silkeborg Syd
BeschreibungDelaftale 2 dækker området Silkeborg Syd. Se oversigtskort for nærmere information af områderne.
Interne Kennung672824