161752-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Utrzymanie sieci kanalizacyjnej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe wraz z obiektami towarzyszącymi na terenie Gminy Kosakowo w latach 2026-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie sieci kanalizacyjnej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe wraz z obiektami towarzyszącymi na terenie Gminy Kosakowo w latach 2026-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca utrzymanie przez całą dobę i cały rok drożności gminnej sieci kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe oraz obiektów inżynierskich na niej zlokalizowanych lub z nią związanych, przy zapewnieniu kompletności i ciągłości świadczenia usług. 2. Teren objęty przedmiotem zamówienia obejmuje cały obszar administracyjny Gminy Kosakowo. Długość sieci deszczowej wraz z przykanalikami wynosi w przybliżeniu 70 km, liczba wpustów ok. 2 200 szt., liczba studni ok. 2 500 szt. Utrzymaniem objęte są również przepompownie na ul. Nadmorskiej w Mechelinkach oraz ul. Topolowej w Mostach. Prace wykonywane będą na sieci kanalizacji deszczowej, stanowiącej majątek gminy (również tych znajdujących się poza pasem drogowym, a zlokalizowanych na terenach gminnych), przy czym objęte utrzymaniem są również kanały odprowadzające wody opadowe z pasa drogowego a zlokalizowane na terenie prywatnym. 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Czyszczenie ręczne i mechaniczne sieci kanalizacji deszczowej i wszystkich obiektów inżynierskich na tej sieci zlokalizowanych lub z nią związanych, w celu utrzymania ich drożności i przepustowości. Utrzymanie drożności dotyczy: sieci deszczowej, przykanalików, przyłączy, wpustów ulicznych, odwodnień liniowych, separatorów, muld odwadniających, studni rewizyjnych, piaskowników, osadników wirowych, koryt spływowych, studni bezodpływowych, przepompowni wód deszczowych, komór żel.-bet. zlokalizowanych na sieci, 2) wykonywanie prac konserwacyjnych w ramach bieżącej eksploatacji, 3) udział w odbiorach technicznych i końcowych, 4) wykonywanie kamerą TV przeglądów sieci i kanalizacji deszczowej, 5) przekazywanie wszystkich odpadów z utrzymania sieci deszczowej i obiektów z nią związanych (w ramach wynagrodzenia miesięcznego) do właściwych miejsc zagospodarowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zobowiązany jest do załączania do protokołu odbioru prac za utrzymanie sieci deszczowej, potwierdzenia przez zakład unieszkodliwiania przyjęcia odpadów za okres jaki obejmuje protokół. 6) prowadzenie całodobowego pogotowia dotyczącego sytuacji awaryjnych, 7) przekazywanie wszystkich odpadów z utrzymania sieci deszczowej i obiektów z nią związanych (w ramach wynagrodzenia miesięcznego) do właściwych miejsc zagospodarowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zobowiązany jest do załączania do protokołu odbioru prac za utrzymanie sieci deszczowej, potwierdzenia przez zakład unieszkodliwiania przyjęcia odpadów za okres jaki obejmuje protokół. 8) prowadzenie całodobowego pogotowia dotyczącego sytuacji awaryjnych, obejmującego: a) bieżące monitorowanie prognoz pogody, w tym komunikatów i ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, b) bieżące współdziałanie ze służbami ratowniczymi i komunalnymi w ramach Gminnego Sztabu Zarządzania Kryzysowego, c) bezzwłoczne podejmowanie działań w sytuacjach awaryjnych poprzez zabezpieczanie miejsc awarii w sposób zgodny z instrukcją oznakowania robót prowadzonych w pasie drogowym w ciągu całej doby, (czas reakcji zgodny ze złożoną ofertą) od otrzymania zgłoszenia, o ile zgłaszający nie ustali inaczej, d) bezzwłoczne podejmowanie przez całą dobę działań z użyciem sprzętu mechanicznego w sytuacjach występowania opadów nawalnych powodujących podtopienia, rozlewiska wody oraz zagrożenia powodziowe, (odpompowywanie wody ze studni bezodpływowych, studni chłonnych oraz zalanych dróg i chodników, odwodnień liniowych , muld odwodnieniowych, rowów, zbiorników). W tym celu Wykonawca ma obowiązek zaangażowania wszystkich sił sprzętowych wymaganych przez Zamawiającego. 9) przekazywanie bieżących informacji o zaistniałej sytuacji nadzwyczajnej przedstawicielom Zamawiającego, w celu podjęcia decyzji o dalszych działaniach, a także wykonywanie dokumentacji zdjęciowej zaistniałej sytuacji. 10) prowadzenie ewidencji urządzeń gminnej sieci kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe oraz obiektów inżynierskich (tj. sieci deszczowej, przykanalików, przyłączy, wpustów ulicznych, odwodnień liniowych, separatorów, muld odwadniających, studni rewizyjnych, piaskowników, osadników wirowych, koryt spływowych, studni bezodpływowych, przepompowni wód deszczowych, komór żel.-bet. zlokalizowanych na sieci itp.). W ramach prowadzonej ewidencji, Wykonawca dwukrotnie w ciągu roku (tj. do dnia 30 czerwca oraz do dnia 31 grudnia) przedstawi Zamawiającemu wykaz urządzeń objętych utrzymaniem, przy uwzględnieniu wszelkich zmian (tj. oddaniu do eksploatacji obiektów w związku z zakończeniem inwestycji, odnalezieniem w terenie obiektów, wykonaniem dodatkowych prac remontowych lub spowodowanych innymi zdarzeniami). 11) sporządzenie inwentaryzacji początkowej sieci kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe oraz obiektów inżynierskich (tj. sieci deszczowej, przyłączy, wpustów ulicznych, odwodnień liniowych, separatorów, muld odwadniających, studni rewizyjnych, piaskowników, osadników wirowych, koryt spływowych, studni bezodpływowych, przepompowni wód deszczowych, komór żel.-bet. zlokalizowanych na sieci oraz wszelkich innych obiektów związanych z siecią kanalizacji deszczowej). Inwentaryzacja ta winna zostać wykonana w ciągu 90 dni od dnia zawarcia umowy i przekazana w wersji elektronicznej Zamawiającemu. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki realizacji oraz prawa i obowiązki Wykonawcy określają: 1) Opis przedmiotu zamówienia– stanowiącym Załącznik Nr 9 do SWZ; 2) Wzór harmonogramu prac - załącznik 9.1 do SWZ; 3) Wzór sprawozdania z wykonanych robót – załącznik 9.2 do SWZ; 4) Wzór meldunku dobowego –załącznik 9.3 do SWZ; 5) Wzór charakterystyki sieci i urządzeń kanalizacji deszczowej – załącznik 9.4 do SWZ; 6) Wór umowy – załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90641000 Reinigung von Einlaufschächten, 90642000 Entleerung von Einlaufschächten
5. Los
Los: LOT-0001