See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Badanie wyrobów budowlanych
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest zawarcie umowy ramowej na wykonywanie badań wyrobów budowlanych. Wykonawca będzie przeprowadzał badania zasadniczych charakterystyk próbki wyrobu budowlanego lub próbki kontrolnej wyrobu budowlanego w celu ustalenia, czy wyrób budowlany posiada zadeklarowane przez producenta właściwości użytkowe. Badania próbek wyrobów budowlanych obejmują wykonanie następujących czynności: 1) przyjęcie do badań próbki wyrobu budowlanego lub próbki kontrolnej wyrobu budowlanego, 2) wykonanie badań zasadniczych charakterystyk, 3) sporządzenie sprawozdania z badań, 4) poinformowanie o możliwości odebrania próbki wyrobu budowlanego lub próbki kontrolnej wyrobu budowlanego po badaniach lub jej pozostałości albo przekazanie stosownego oświadczenia w przypadku całkowitego zniszczenia próbki wyrobu budowlanego lub próbki kontrolnej wyrobu budowlanego podczas badania. 2. Zamówienie składa się z 29 następujących części: Część nr 1 – wyroby do zbrojenia betonu, Część nr 2 – wyroby do izolacji cieplnej, Część nr 3 – elementy drobnowymiarowe murowe (ceramiczne i silikatowe), Część nr 4 – elementy drobnowymiarowe murowe (z betonu komórkowego i betonu kruszywowego) Część nr 5 – elementy drobnowymiarowe drogowe, Część nr 6 – zaprawy murarskie, Część nr 7 – zaprawy tynkarskie, Część nr 8 – cementy, Część nr 9 – wapno budowlane, Część nr 10 – okna i drzwi, Część nr 11 – urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – stałe pionowe znaki drogowe, słupki prowadzące i urządzenia odblaskowe Część nr 12 – geotekstylia, geomembrany, Część nr 13 – drzwi przeciwpożarowe, Część nr 14 – grzejniki i konwektory, Część nr 15 – kruszywa, Część nr 16 – beton, Część nr 17 – wyroby do ochrony i napraw konstrukcji betonowych, Część nr 18 – domieszki do betonu i zaprawy, Część nr 19 – wyroby wodochronne, Część nr 20 – kanały odwadniające nawierzchnię, Część nr 21 – płytki ceramiczne, Część nr 22 – armatura sanitarna, Część nr 23 – systemy przewodów rurowych z tworzyw sztucznych, Część nr 24 – urządzenia sanitarne, Część nr 25 – kurki do instalacji gazowych, Część nr 26 – kable i przewody, Część nr 27 – pokrycia podłogowe, Część nr 28 – blachy, Część nr 29 – podkłady podłogowe. 3. Wykonawca: 1) w części nr 15 – Kruszywo: a) pobierze i zabezpieczy próbkę wyrobu budowlanego i próbkę kontrolną wyrobu budowlanego, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zapewni opakowanie niezbędne do pobrania i transportu próbki wyrobu budowlanego i próbki kontrolnej wyrobu budowlanego, z zastrzeżeniem art. 25 ust. 6 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213), b) zapewni transport próbki wyrobu budowlanego do laboratorium zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 23 grudnia 2015 r. w sprawie próbek wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu lub udostępnianych na rynku krajowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 1508), 2) w części 16 – Beton: a) pobierze i zabezpieczy próbkę wyrobu budowlanego, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zapewni opakowanie niezbędne do pobrania i transportu próbki wyrobu budowlanego, z zastrzeżeniem art. 25 ust. 6 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych, b) zapewni w miejscu pobrania odpowiedniego wyposażenia (tj. np. przyczepy lub komory) do kondycjonowania próbek betonu w odpowiednich warunkach i czasie, określonych w obowiązujących normach technicznych dot. badania betonu, do momentu, kiedy transport próbki do laboratorium będzie możliwy, c) zapewni transport próbki wyrobu budowlanego do laboratorium zgodnie z § 2 rozporządzenia w sprawie próbek wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu lub udostępnianych na rynku krajowym. W przypadku pozostałych części zamówienia za pobranie próbki wyrobu budowlanego i próbki kontrolnej wyrobu budowlanego i jej transport do laboratorium Wykonawcy odpowiada Zamawiający. 4. W okresie obowiązywania umowy ramowej Zamawiający, w miarę istniejących potrzeb, będzie udzielał Wykonawcy zamówień wykonawczych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. zakres badań zasadniczych charakterystyk został określony w formularzu ofertowym, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. Uwaga! Przystępując do postępowania Wykonawca lub wskazany przez Wykonawcę podwykonawca musi posiadać akredytację laboratorium badawczego w zakresie badań wskazanych w formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 do SWZ) – w częściach na które składa ofertę (jednocześnie nie może być akredytowaną jednostką własną producenta). 5. Do wykonania zamówienia Zamawiający wymaga w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy – zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), co najmniej 1 osoby wykonującej badania zasadniczych charakterystyk wyrobów budowlanych, nieprzerwalnie przez cały okres wykonywania tych czynności. 6. Zamawiający, stosownie do art. 96 ustawy, wymaga: 1) w zakresie aspektów społecznych, aby Wykonawca lub podwykonawca w trakcie obowiązywania umowy ramowej oraz przy realizacji zamówień wykonawczych przestrzegał zasad godnej pracy, tj. równego traktowania, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, 2) w zakresie aspektów środowiskowych, w celu zminimalizowania negatywnego wpływu realizacji przedmiotu zamówienia na środowisko naturalne, aby wszystkie wykonane przez Wykonawcę lub podwykonawcę dokumenty przekazywane w formie papierowej spełniały warunki certyfikatu FSC lub innego równoważnego certyfikatu. Szczegółowe wymagania zostały określone w SWZ i projektowane postanowienia umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 485627-2025
Interne Kennung: BAF.261.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73111000 Forschungslabordienste
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 – wyroby do izolacji cieplnej.
Beschreibung: Badanie wyrobów do izolacji cieplnej. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 – elementy drobnowymiarowe murowe (ceramiczne i silikatowe).
Beschreibung: Badanie elementów drobnowymiarowych murowych (ceramicznych i silikatowych). Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 – elementy drobnowymiarowe murowe (z betonu komórkowego i betonu kruszywowego).
Beschreibung: Badanie elementów drobnowymiarowych murowych (z betonu komórkowego i betonu kruszywowego). Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 – elementy drobnowymiarowe drogowe.
Beschreibung: Badanie elementów drobnowymiarowych drogowych. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6 – zaprawy murarskie.
Beschreibung: Badanie zapraw murarskich. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7 – zaprawy tynkarskie.
Beschreibung: Badanie zapraw tynkarskich. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8 – cementy.
Beschreibung: Badanie cementów. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9 – wapno budowlane.
Beschreibung: Badanie wapna budowlanego. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10 – okna i drzwi.
Beschreibung: Badanie okien i drzwi. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0011
Titel: Część nr 11 – urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – stałe pionowe znaki drogowe, słupki prowadzące i urządzenia odblaskowe.
Beschreibung: Badanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego – stałe pionowe znaki drogowe, słupki prowadzące i urządzenia odblaskowe. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0013
Titel: Część nr 13 – drzwi przeciwpożarowe.
Beschreibung: Badanie drzwi przeciwpożarowych. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0014
Titel: Część nr 14 – grzejniki i konwektory.
Beschreibung: Badanie grzejników i konwektorów. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0015
Titel: Część nr 15 – kruszywa.
Beschreibung: Badanie kruszyw. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0016
Titel: Część nr 16 - beton.
Beschreibung: Badanie betonów. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0018
Titel: Część nr 18 – domieszki do betonu i zaprawy.
Beschreibung: Badanie domieszek do betonu i zaprawy. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0019
Titel: Część nr 19 – wyroby wodochronne.
Beschreibung: Badanie wyrobów wodochronnych. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0020
Titel: Część nr 20 – kanały odwadniające nawierzchnię.
Beschreibung: Badanie kanałów odwadniających nawierzchnię. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0021
Titel: Część nr 21 – płytki ceramiczne.
Beschreibung: Badanie płytek ceramicznych. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0024
Titel: Część nr 24 – urządzenia sanitarne.
Beschreibung: Badanie urządzeń sanitarnych. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0026
Titel: Część nr 26 – kable i przewody.
Beschreibung: Badanie kabli i przewodów. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0027
Titel: Część nr 27 – pokrycia podłogowe.
Beschreibung: Badanie pokryć podłogowych. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0028
Titel: Część nr 28 – blachy.
Beschreibung: Badanie blach. Opis badań został określony w Załączniku nr 2 do SWZ.