162050-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Drehmaschinen, Bohr- und Fräswerkzeugmaschinen – Udbud på rammeaftaler fordelt på 2 delaftaler med drejebænke der skal stå ryg mod ryg samt manuelle maskinfræsere
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på rammeaftaler fordelt på 2 delaftaler med drejebænke der skal stå ryg mod ryg samt manuelle maskinfræsere
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på: Rammeaftaler på drejebænke og manuelle maskinfræsere til undervisning på Teknikas nye lokaler i Københavnsområdet. Udbuddet er fordelt på 2 delaftaler, som er fordelt nedenstående Delaftale 1: Drejebænke som kan stå ryg mod ryg til undervisning Delaftale 2: Manuelle maskinfræsere til undervisning
Interne Kennung: 445042
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42620000 Drehmaschinen, Bohr- und Fräswerkzeugmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Drejebænke der skal stå ryg mod ryg
Beschreibung: Delaftale 1: Drejebænke som kan stå ryg mod ryg til undervisning
Interne Kennung: 445046
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42621000 Drehmaschinen
Menge: 20 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: mulighed for at forlænge aftalen med 3 gange 12 måneder
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Manuelle maskinfræsere
Beschreibung: Delaftale 2: Manuelle maskinfræsere til undervisning
Interne Kennung: 445047
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42637300 Werkzeugmaschinen zum Fräsen von Metall
Beschreibung der Optionen: Mulighed for at forlænge aftalen med 3 x 12 måneder