1622-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Sanok w 2026 roku
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Sanok w 2026 roku
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Sanok w roku 2026, tj.: a)odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 200301) z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych (w tym z nieruchomości letniskowych). b) odbiór i transport odpadów segregowanych: - odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, odpadów wielomateriałowych oraz odpadów opakowaniowych z metali, zbieranych łącznie jako zmieszane odpady opakowaniowe (kod 150106), - papieru i tektury w tym opakowania z papieru i tektury (kod 150101, 200101) - opakowań ze szkła (kod 150107), c) odbiór i transport zbieranych selektywnie bioodpadów zawierających odpady kuchenne ulegające biodegradacji (20 01 08), d) odbiór, transport i zagospodarowanie zbieranych selektywnie popiołów z domowych palenisk (kod ex 20 01 99), e) odbiór, transport i zagospodarowanie zbieranych selektywnie tekstylia (kod 20 01 11), f) odbiór i zagospodarowanie odpadów z cmentarzy, g) odbiór i zagospodarowanie przeterminowanych leków (kod 200131, 200132), h) zbieranie danych z kodów dwuwymiarowych QR, i) wyposażenie właścicieli nieruchomości w worki na odpady segregowane, j) kontrola prawidłowości prowadzonej segregacji, k) wyposażenie miejsc publicznych w pojemniki 1100 litrów oraz pojemniki typu IGLO, l) opróżnianie koszy przystankowych i ulicznych, m) odbiór odpadów z imprez publicznych i akcji ekologicznych, n) zapewnienie gotowości i możliwości odbioru oraz zagospodarowania pozostałych odpadów komunalnych, o) zagospodarowanie odebranych odpadów (odpadów nieulegających biodegradacji z cmentarzy, zbieranych selektywnie popiołów z domowych palenisk, leków przeterminowanych), p) prowadzenie akcji edukacyjnej (edukacja ekologiczna). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres usług wskazano w załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy zakres usług).
Vorherige Bekanntmachung788863-2025
Interne KennungGKI.271.45.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 2.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środka komunikacji elektronicznej jakim jest Platforma zakupowa, dostępnej na https://platformazakupowa.pl/transakcja/1203684 2.2. W zakresie pytań technicznych związanych z działaniem systemu zaleca się kontakt z Centrum Wsparcia Klienta platformazakupowa.pl pod numerem (22)101 02 02, cwk@platformazakupowa.pl, 2.3. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Konrad Kaczak. 2.4. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji użytkownika platformy zakupowej dostępna na stronie: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 2.5. Zasady składania ofert oraz dokumentów składanych wraz z ofertą oraz wymagania techniczne i organizacyjne ich wysyłania opisane zostały w Instrukcji użytkownika. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z ww. Instrukcją i postępować wg zasad w niej wskazanych. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia w szczególności składając ofertę akceptuje zasady korzystania z platformy zakupowej wskazane w Instrukcji użytkownika i SWZ. 2.6. Zamawiający informuje, że posiadanie konta na Platformie zakupowej jest dobrowolne, a złożenie oferty w przetargu jest możliwe bez posiadania konta. 2.7. Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy zakupowej: 1) stały dostęp do sieci Internet i o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 10, Mac Os x 10.4, Linux, ub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer, włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf, 6) podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę. 7) informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert. 8) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu platformy zakupowej, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC. 9) pozostałe wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z Platformy zakupowej zamieszczonym na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin 3. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 6. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 7. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 8. SWZ wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.1 SWZ. 9. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: 9.1. czynności załadunku pojemników, worków do pojazdów specjalistycznych przystosowanych do odbioru odpadów, 92. kierowanie pojazdami specjalistycznymi służącymi do wykonania zamówienia. (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). 10. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjęte
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Sanok w roku 2026, tj.: a) odbiór i transport niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 200301) z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych (w tym z nieruchomości letniskowych). b) odbiór i transport odpadów segregowanych: - odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, odpadów wielomateriałowych oraz odpadów opakowaniowych z metali, zbieranych łącznie jako zmieszane odpady opakowaniowe (kod 150106), - papieru i tektury w tym opakowania z papieru i tektury (kod 150101, 200101) - opakowań ze szkła (kod 150107), c) odbiór i transport zbieranych selektywnie bioodpadów zawierających odpady kuchenne ulegające biodegradacji (20 01 08), d) odbiór, transport i zagospodarowanie zbieranych selektywnie popiołów z domowych palenisk (kod ex 20 01 99), e) odbiór, transport i zagospodarowanie zbieranych selektywnie tekstylia (kod 20 01 11), f) odbiór i zagospodarowanie odpadów z cmentarzy, g) odbiór i zagospodarowanie przeterminowanych leków (kod 200131, 200132), h) zbieranie danych z kodów dwuwymiarowych QR, i) wyposażenie właścicieli nieruchomości w worki na odpady segregowane, j) kontrola prawidłowości prowadzonej segregacji, k) wyposażenie miejsc publicznych w pojemniki 1100 litrów oraz pojemniki typu IGLO, l) opróżnianie koszy przystankowych i ulicznych, m) odbiór odpadów z imprez publicznych i akcji ekologicznych, n) zapewnienie gotowości i możliwości odbioru oraz zagospodarowania pozostałych odpadów komunalnych, o)zagospodarowanie odebranych odpadów (odpadów nieulegających biodegradacji z cmentarzy, zbieranych selektywnie popiołów z domowych palenisk, leków przeterminowanych), p) prowadzenie akcji edukacyjnej (edukacja ekologiczna). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres usług wskazano w załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy zakres usług).