See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa udzielenia kredytu długoterminowego w kwocie 12.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu
Beschreibung: CPV 66.11.30.00-5 usługi udzielania kredytu. 2. Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia i obsługi udzielenia kredytu długoterminowego komercyjnego w wysokości 12.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu. 3. Kredyt długoterminowy. 4. Kwota kredytu: 12.000.000,00 zł PLN, słownie: dwanaście milionów złotych 00/100. 5. Okres kredytowania: 01.07.2024 r. – 31.12.2032 r. 6. Przewidywany początek okresu spłat: 30.06.2025 r. 7. Spłata kapitału następować będzie w ratach zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w Rozdziale XV. 8. Odsetki pełne spłacane w okresach kwartalnych na koniec każdego kwartału. 9. Oprocentowanie zmienne: WIBOR 3M średniomiesięczny (stopa będzie aktualizowana przez bank) plus marża banku. 10. Zabezpieczenie kredytu: weksel „in blanco” wraz z deklaracją wekslową. 11. Zamawiający wyraża zgodę na kontrasygnatę skarbnika na umowie kredytu, wekslu, deklaracji wekslowej. 12. Na rachunkach Gminy w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 13. Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. 14. W Gminie nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych. 15. Zamawiający nie posiada zobowiązań z tyt. Obligacji, wykupu wierzytelności, forfaitingu, faktoringu, eFinancingu, leasingu. 16. Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom. 17. Zamawiający nie posiada podpisanych umów o charakterze publiczno-prawnym. 18. Zamawiający oświadcza, że posiada udziały w spółce samorządowej jaką jest Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w wysokości 100 % udziałów o wartości 27 490 000,00 zł oraz w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle w kwocie 1 533,00 zł. 19. Zamawiający potwierdza, że nie zalega na rzecz US i ZUS. 20. Bank nie będzie naliczał żadnych prowizji, ani opłat z tytułu udzielenia i spłaty kredytu. 21. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat. 22. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wykorzystania w części kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat.
Vorherige Bekanntmachung: 271067-2024
Interne Kennung: IZP.271.5.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. CPV 66.11.30.00-5 usługi udzielania kredytu. 2. Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia i obsługi udzielenia kredytu długoterminowego komercyjnego w wysokości 12.000.000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu. 3. Kredyt długoterminowy. 4. Kwota kredytu: 12.000.000,00 zł PLN, słownie: dwanaście milionów złotych 00/100. 5. Okres kredytowania: 01.07.2024 r. – 31.12.2032 r. 6. Przewidywany początek okresu spłat: 30.06.2025 r. 7. Spłata kapitału następować będzie w ratach zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w Rozdziale XV. 8. Odsetki pełne spłacane w okresach kwartalnych na koniec każdego kwartału. 9. Oprocentowanie zmienne: WIBOR 3M średniomiesięczny (stopa będzie aktualizowana przez bank) plus marża banku. 10. Zabezpieczenie kredytu: weksel „in blanco” wraz z deklaracją wekslową. 11. Zamawiający wyraża zgodę na kontrasygnatę skarbnika na umowie kredytu, wekslu, deklaracji wekslowej. 12. Na rachunkach Gminy w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 13. Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. 14. W Gminie nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych. 15. Zamawiający nie posiada zobowiązań z tyt. Obligacji, wykupu wierzytelności, forfaitingu, faktoringu, eFinancingu, leasingu. 16. Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom. 17. Zamawiający nie posiada podpisanych umów o charakterze publiczno-prawnym. 18. Zamawiający oświadcza, że posiada udziały w spółce samorządowej jaką jest Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w wysokości 100 % udziałów o wartości 27 490 000,00 zł oraz w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle w kwocie 1 533,00 zł. 19. Zamawiający potwierdza, że nie zalega na rzecz US i ZUS. 20. Bank nie będzie naliczał żadnych prowizji, ani opłat z tytułu udzielenia i spłaty kredytu. 21. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat. 22. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wykorzystania w części kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat.