2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa systemu wielostopniowej separacji w szczególności wiroprądowej
Beschreibung: 1. Zapytanie dotyczy zakupu i dostawy: systemu wielostopniowej separacji w szczególności wiroprądowej. 2. Przeznaczenie przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia przeznaczony będzie do końcowego rozdziału rozdrobnionej frakcji i wydzielenia frakcji niemetalicznej. Rozdział rozdrobnionej frakcji obejmował będzie selektywne wydzielenie frakcji metali ferromagnetycznych, metali nieżelaznych oraz stali wysokostopowych. W układzie tym poddany separacji będzie materiał wejściowy opisany w punkcie 3 poniżej. Przedmiot zamówienia będzie elementem instalacji do recyklingu odpadów budowlanych z podgrupy 17 01 i 17 04 stanowiących w szczególności odpad z rozbiórek obiektów przemysłowych oraz obiektów klientów indywidualnych, jak również odpadowe elementy żelbetowe typu słupy, podkłady itp. 3. Materiał wejściowy: Ujednorodniona w zakresie wielkości frakcji mieszanina metali z niewielkim udziałem frakcji niemetalicznych. W zakresie metali występować będzie w szczególności mieszanina metali nieżelaznych określana jako zorba, zawierająca w szczególności Al., Cu, Zn, Pb, Sn. W strukturze materiału wejściowego znajdować się będą także fakcje stali stopowych oraz nieznaczne ilości frakcji metali ferromagnetycznych. Maksymalna planowana długość frakcji do 100 mm, maksymalna planowana grubość materiału przerobowego (w przypadku prętów lub płaskowników) i/lub grubość ścianki (w przypadku kształtowników lub elementów złożonych) do 50 mm. Ciężar nasypowy materiału wejściowego powyżej 850kg/m/3. 4. Integracja procesowa i warunki pracy: a) przedmiot zamówienia będzie elementem w linii technologicznej; b) układ technologiczny będzie posadowiony na utwardzonym placu wykonanym w technologii betonowej, na zewnątrz w ekspozycji na warunki atmosferyczne; c) cykl pracy – całoroczny, zmianowy. 5. Zakres przedmiotu zamówienia a) System wielostopniowej separacji w szczególności wiroprądowej według specyfikacji zawartej w rozdziale III Zapytania ofertowego nr 3/NFOŚ/2024 z dnia 08.01.2024 r. b) Dokumentacja potwierdzająca zgodność przedmiotu zamówienia z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności deklaracje zgodności z obowiązującymi normami. c) Instrukcja obsługi w języku polskim. d) Dostawa i montaż. e) Rozruch techniczny i próba technologiczna. f) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego. Szczegółowe informacje zawarte w Zapytaniu ofertowym nr 3/NFOŚ/2024 z dnia 08.01.2024 r. dostępnym na stronie internetowej: https://www.stalzlom.pl/zapytania-ofertowe-nfos/
Interne Kennung: 3/NFOŚ/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42914000 Recyclingvorrichtungen, 43411000 Sortier- und Siebmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: System wielostopniowej separacji w szczególności wiroprądowej
Beschreibung: Zamówienie dotyczy zakupu i dostawy systemu wielostopniowej separacji w szczególności wiroprądowej. SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Bufor technologiczny zasilający a) Wykonanie w konstrukcji stalowej b) Pojemność bufora w przedziale od 14 do 20 m/3 c) Szerokość podawania materiału min. 500 mm d) Napęd układu podawania poprzez silniki elektryczne o mocy min. 2 x 3 kW 2. Przenośnik podawczy wznoszący nr 1 a) Typ podajnika – taśmowy , wznoszący łamany b) Parametry podajnika – długość (zależna o wysokości posadowienia separatora sitowego) w przedziale od 9 do 12 m w tym górna część pozioma min. 1000 mm, szerokość podajnika 800 mm c) Prędkość posuwu taśmy – ok. 0,6 m/s d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 10 kW 3. Przenośnik podawczy wznoszący nr 2 a) Typ podajnika – taśmowy , wznoszący -łamany b) Parametry podajnika – długość (zależna o wysokości posadowienia separatora sitowego) w przedziale od 15 do 18 m w tym górna część pozioma min. 1000 mm, szerokość podajnika 800 mm c) Prędkość posuwu taśmy – ok. 0,6 m/s d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 11 kW 4. Separator sitowy nr 1 a) Założona funkcjonalność – rozdział podanego materiału pod względem wielkości na trzy frakcje tj. frakcja 0-10 , 10-80 i powyżej 80 b) Typ separatora – bębnowy , poziomy c) Średnia oczek separatora – dobrana do wielkości podziału frakcji wskazanego w ppkt. a) d) Średnica bębna w przedziale od 1500 do 2000 mm e) Długość bębna w przedziale od 5000 do 7000 mm f) Napęd poprzez silniki elektryczne o mocy min. 2 x 5 kW 5. Separator sitowy nr 2 a) Założona funkcjonalność – rozdział podanego materiału pod względem wielkości na dwie frakcje tj. frakcja 10-30 i 30-80 b) Typ separatora – bębnowy , poziomy c) Średnia oczek separatora – dobrana do wielkości podziału frakcji wskazanego w ppkt. a) d) Średnica bębna w przedziale od 1500 do 2000 mm e) Długość bębna w przedziale od 3000 do 5000 mm f) Napęd poprzez silniki elektryczne o mocy min. 2 x 5 kW 6. Separatory prądów wirowych tzw. Eddy current – 3 sztuki a) Założona funkcjonalność – wydzielenie z podanego materiału frakcji metali nieżelaznych tzw. zorby b) Szerokość taśmy min. 800 mm c) Długość taśmy min. 1200 mm d) Prędkość posuwu taśmy ok. 0,3 m/3 e) Prędkość obrotowa rolki – regulowana w przedziale 0-3000 obr./min. f) Średnica rolki min. 500 mm 7. Przenośnik odbiorowy nr 1 – 3 sztuki a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 7 000mm c) Szerokości przenośnika min. 650 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 2 kW 8. Przenośnik odbiorowy nr 2 – 1 sztuka a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 10 000mm c) Szerokości przenośnika min. 650 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 3 kW 9. Przenośnik odbiorowy nr 3 – 1 sztuka a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 14 000mm c) Szerokości przenośnika min. 650 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 4 kW 10. Przenośnik odbiorowy nr 4 – 1 sztuka a) Typ przenośnika – taśmowy b) Długość przenośnika min. 12 000mm c) Szerokości przenośnika min. 650 mm d) Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy min. 4 kW 11. System powietrznej redukcji frakcji lekkiej niemetalicznej oparty na rozwiązaniu typu Zet box a) Przeznaczenie technologiczne – redukcja frakcji pyłowej niemetalicznej przed separacją wiroprądową b) Rozmiar komory wstępnej : długość 1500 mm i szerokość 200 mm c) Silnik dmuchawy o mocy min. 30 kW d) Przepływ powietrza min. 22 000 m/3/h 12. Sorter indukcyjny a) Funkcjonalność technologiczna – wydzielenie stali stopowych b) Obudowana taśma o szybkim przesuwie c) Szerokość taśmy min. 1200 mm d) Długość taśmy min. 4000 mm e) Podajnik wibracyjny z napędem poprzez 2 silniki elektryczne o mocy min. 1,5 kW 13. Konstrukcje wsporcze i podesty serwisowe. Konstrukcje wsporcze wykonane w konstrukcji stalowej. Podesty serwisowe oraz schody wykonane z uwzględnieniem wymaganych przepisów w zakresie bezpieczeństwa pracy. 14. Automatyka sterowania- szafy sterownicze zawierające wyposażenie pomiarowe, sygnalizujące i zabezpieczające. Sterowniki PLC. Oznaczenie szafy uwzględniające koncepcję uniwersalnego projektowania.